Wybielanie zębów szybkim sposobem na poprawę uśmiechu

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
16.09.2019

Czy wiesz, że to właśnie uśmiech głównie odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie robimy? Jak przekonują badacze, w ocenie atrakcyjności płci przeciwnej piękne zęby ustępują tylko oczom. Jednak co w sytuacji, kiedy nie jest nam do śmiechu, bo dostrzegamy mankamenty naszego uzębienia? Z pomocą przychodzi zabieg wybielania zębów.

Stomatologia Gliwa - leczenie zachowawcze

Co nam szkodzi?

Na początku warto przyjrzeć się, co staje nam na drodze, aby móc cieszyć się pięknym białym uśmiechem. Dzień najczęściej rozpoczynamy od herbaty lub kawy. Niestety, to właśnie te dwa produkty w dużej mierze są odpowiedzialne za przebarwienia naszego uzębienia. Podobny wpływ mają słodycze oraz kolorowe napoje. Nie można również zapominać o szkodliwości papierosów, które powodują także odkładanie się kamienia na zębach. Warto dodać, że za zmianę koloru uzębienia odpowiada karoten. Znaleźć go można między innymi w marchewce oraz pomidorach.

 

Jak poprawić nasz uśmiech?

Jeśli przebarwienia na Twoich zębach nie pozwalają Ci spokojnie spać, warto zastanowić się nad zabiegiem wybielania. Istnieje wiele sposobów leczenia, jednak najlepsze efekty przynosi metoda nakładkowa. Jak wygląda cały proces zmiany naszego uśmiechu? Podczas pierwszej wizyty zostaną zaprojektowane specjalne silikonowe nakładki. Następna wiąże się z przygotowanym dla Pacjenta zestawem składającym się z nakładek oraz preparatu wybielającego. Później cały proces przenosi się do domu. Ściśle przylegające do zębów nakładki najczęściej zakładane są na noc. Pierwsze efekty dostrzec można już po pięciu dniach. Z kolei samo leczenie trwa z reguły do dwóch tygodni. Metoda ta pozwala na uzyskanie efektu takiego, jaki życzy sobie Pacjent. Jest to niezwykle ważny aspekt w tej technice wybielania.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Proces wybielania jest całkowicie bezpieczny. Metoda nakładkowa nie wpływa negatywnie na nasze uzębienie. Należy również zdementować mit, iż wybielanie uszkadza szkliwo. Pamiętać musimy jednak, że nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Dzieci i młodzież do 16 roku życia oraz osoby noszące aparaty ortodontyczne na stałe muszą zrezygnować z wybielania. Podobnie rzecz się ma z kobietami ciężarnymi. Odłożyć na później ten zabieg muszą także Pacjenci, którzy niedawno przeszli leczenie chirurgiczne w jamie ustnej.
 

Co zyskuję?

Przede wszystkim pięknym uśmiech! Jednak to nie wszystko. Niewątpliwie po zabiegu zyskujemy komfort psychiczny. Wynika on ze świadomości, że inni o wiele pozytywniej nas postrzegają. Wybielanie związane jest także z oczyszczaniem osadów na zębach, co korzystnie wpływa na stan zdrowia naszej jamy ustnej. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że efekty zabiegu mogą utrzymywać się do dwóch lat. Należy tylko pamiętać o odpowiedniej profilaktyce.
 

Co mogę zrobić?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z koloru swojego uzębienia, wybielanie jest dla Ciebie. Stomatolog pomoże Ci uporać się z Twoim problem. W celu umówienia się na bezpłatną konsultację zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.