LICÓWKI I BONDING

Licówki, to bardzo cienkie płatki ceramiczne, które przyklejamy na wcześniej przygotowany do tego ząb. Pozwalają one bardzo szybko nadać zębowi prawidłowy kształt, tuszując przy tym wszelkie niedoskonałości. Licówki są wykonane z porcelany, która dzięki swoim odpowiednim właściwościom sprawia, że wyglądają bardzo naturalnie.

Licówki Rybnik w Stomatologia Gliwa

Jak wygląda zakładanie licówek?

Rozpoczynamy od konsultacji w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wstępny wywiad lekarski i rozmawiamy na temat Twoich oczekiwań. Podczas takiej wizyty weryfikujemy również czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek, a jeśli są, to dobieramy alternatywne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 

Drugim krokiem po akceptacji planu leczenia jest przygotowanie zębów do założenia licówek. Zęby są delikatnie oszlifowane przez dentystę i zostaje pobrany wycisk. Na jego podstawie w laboratorium protetycznym jest tworzona indywidualna licówka, dobierany jej kolor zgodny z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Na czas przygotowania docelowych licówek w laboratorium protetycznym, na zęby zakładamy licówki tymczasowe. To rozwiązanie ma służyć zastępczo w czasie oczekiwania na gotową pracę.

Następnie zdejmujemy licówki tymczasowe i zastępujemy już tymi właściwymi. Podczas zakładania docelowych licówek wspólnie z dentystą ocenisz efekt i wygląd licówek. Dodatkowo stomatolog analizuje dokładnie warunki zgryzowe, po czym licówki są mocowane na stałe na zębach.

Kolejna Twoja wizyta w gabinecie ma charakter kontrolny. Podczas jej trwania dentysta ocenia efekt i zweryfikuje czy wykonane licówki spełniają swoje zadanie i Twoje oczekiwania.

Główne zalety licówek

Podstawową rolą licówek jest zmiana wyglądu pojedynczych zębów lub całych grup nadając im z powrotem satysfakcjonujący wygląd. To dzięki licówkom szybko możemy uzupełnić przerwy między zębami, ukruszony czy ułamany ząb, jak również zamaskować trudne do usunięcia przebarwienia. Ale to nie jedyna zaleta licówek. Pełnią one również rolę psychologiczną, znacznie poprawiając jakość życia pacjenta i zmniejszając poczucie dyskomfortu.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Przeciwwskazania do założenia licówek.

  Mimo że licówki są zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, nie wszyscy mogą się zdecydować na ich założenie. Główne przeciwwskazania do założenia licówek to:

  Przed założeniem licówek konieczne jest także wyleczenie ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego. Przed nałożeniem większej liczby licówek zalecamy także przeprowadzenie wybielania zębów, które znacznie zwiększy estetykę leczenia.

  Wskazania po zabiegu

  Po założeniu licówek Pacjent otrzymuje szereg wskazówek mających na celu zachowanie pożądanych efektów na lata. W ciągu pierwszych kilkunastu godzin od zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących, np. soków. Ponadto należy unikać gryzienia twardych produktów.

  Higiena jamy ustnej po założeniu licówek niczym nie różni się od tradycyjnego dbania o zęby. Należy je czyścić co najmniej dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki i pasty zawierającej fluor. Rekomendujemy również wzmożoną higienę przy licówkach, wspartą nitkami lub irygatorem.

  Bonding zębów

  Przy drobniejszych niedoskonałościach estetycznych uzębienia bądź uszkodzeniach nie trzeba od razu stosować licówek. Dużą popularnością cieszy się bonding, czyli metoda usuwania wizualnych mankamentów przy pomocy materiałów kompozytowych. Jej wykonanie ogranicza się przeważnie do 1-2 wizyt w gabinecie dentystycznym, a z rozwiązania mogą skorzystać Pacjenci w różnym wieku.

  Zabieg bondingu polega na wstępnym przygotowaniu zębów, polegającym na zmatowieniu szkliwa za pomocą specjalnego preparatu. Zwiększy to przyczepność podkładu, czyli bondu. Kiedy już materiał wiążący zostanie nałożony, stomatolog pokrywa go kilkoma warstwami kompozytu, formując do pożądanego kształtu. Powstała odbudowa jest utwardzana światłem emitowanym przez lampę, której używa się np. podczas zakładania klasycznych wypełnień uzupełniających ubytki.

  Zalety bondingu:

  Kiedy można zastosować bonding zębów?

  Bonding można wykonać u Pacjentów, którzy posiadają zdrowe zęby. Jeśli lekarz zlokalizuje choćby drobne siedliska próchnicy, wpierw będzie trzeba je wyleczyć. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń wiekowych, a metodę szczególnie docenią osoby oczekujące niedalekich imprez okolicznościowych lub pracujące w zawodach wymagających kontaktów z ludźmi. Największy atut bondingu stanowi krótki czas realizacji oraz przystępna cena, jednakże trwałość materiału jest niższa, niż w przypadku np. licówek porcelanowych, dlatego też zabieg prawie zawsze wymaga korekty lub poprawy za jakiś czas.


  Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.


  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

   Najczęściej zadawane pytania o licówki
   Jakie są zalety założenia licówek?
   +
   Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet długości zębów. Są wykonane indywidualnie na potrzeby Pacjenta, dzięki czemu spełniają w 100% swoje założenia, zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i estetyki. Efekt uzyskany dzięki założeniu licówek może utrzymać się przez wiele lat.
   Dla kogo przeznaczone są licówki?
   +
   Licówki mogą zostać założone właściwie u każdego Pacjenta. To zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, a jego głównym zadaniem jest wyeliminowanie niedoskonałości uśmiechu. Założenie licówek zaleca się osobom mającym niewielkie ubytki zębowe lub szparę między zębami (diastemę).
   Czy nakładanie licówek jest bolesne?
   +
   Zabieg nakładania licówek jest całkowicie bezbolesny.
   Czy o licówki należy specjalnie dbać?
   +
   O licówki powinno się dbać podobnie jak o naturalne zęby. Nosząc je trzeba przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz unikać spożywania posiłków i napojów barwiących w dużych ilościach. Licówek nie należy narażać na działanie nadmiernych sił, które mogą powodować ich uszkodzenie. Osoby, które borykają się z bruksizmem lub chorobą okluzyjną powinny przed założeniem licówek zgłosić się do dentysty i podjąć odpowiednie leczenie.
   Stomatologia estetyczna
   Licówki
   2 200 zł – 2 600 zł
   Bonding
   850 zł
   Nowoczesne wypełnienia Inlay/Onlay
   2 200 zł – 2 600 zł
   Do wyleczenia próchnicy w początkowym stadium często wystarczy przeprowadzenie mniej złożonego leczenia, polegającego na wypełnieniu zęba lub wymianie starych wypełnień. W naszym gabinecie do odbudowy korony zęba stosujemy materiały, które cechują się też wysoką jakością wykonania. Alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są wkłady Inlay/Onlay, które tworzone są indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym. Charakteryzują się wyjątkową estetyką i wytrzymałością.

   EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

   ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

   Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!