fbpx

LICÓWKI

Licówki, to bardzo cienkie płatki ceramiczne, które przyklejamy na wcześniej przygotowany do tego ząb. Pozwalają one bardzo szybko nadać zębowi prawidłowy kształt, tuszując przy tym wszelkie niedoskonałości. Licówki są wykonane z porcelany, która dzięki swoim odpowiednim właściwościom sprawia, że wyglądają bardzo naturalnie.

Licówki Rybnik w Stomatologia Gliwa

Jak wygląda zakładanie licówek?

Rozpoczynamy od konsultacji w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wstępny wywiad lekarski i rozmawiamy na temat Twoich oczekiwań. Podczas takiej wizyty weryfikujemy również czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek, a jeśli są, to dobieramy alternatywne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 

Drugim krokiem po akceptacji planu leczenia jest przygotowanie zębów do założenia licówek. Zęby są delikatnie oszlifowane przez dentystę i zostaje pobrany wycisk. Na jego podstawie w laboratorium protetycznym jest tworzona indywidualna licówka, dobierany jej kolor zgodny z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Na czas przygotowania docelowych licówek w laboratorium protetycznym, na zęby zakładamy licówki tymczasowe. To rozwiązanie ma służyć zastępczo w czasie oczekiwania na gotową pracę.

Następnie zdejmujemy licówki tymczasowe i zastępujemy już tymi właściwymi. Podczas zakładania docelowych licówek wspólnie z dentystą ocenisz efekt i wygląd licówek. Dodatkowo stomatolog analizuje dokładnie warunki zgryzowe, po czym licówki są mocowane na stałe na zębach.

Kolejna Twoja wizyta w gabinecie ma charakter kontrolny. Podczas jej trwania dentysta ocenia efekt i zweryfikuje czy wykonane licówki spełniają swoje zadanie i Twoje oczekiwania.

Stomatologia Gliwa - wybielanie

Główne zalety licówek

Podstawową rolą licówek jest zmiana wyglądu pojedynczych zębów lub całych grup nadając im z powrotem satysfakcjonujący wygląd. To dzięki licówkom szybko możemy uzupełnić przerwy między zębami, ukruszony czy ułamany ząb, jak również zamaskować trudne do usunięcia przebarwienia. Ale to nie jedyna zaleta licówek. Pełnią one również rolę psychologiczną, znacznie poprawiając jakość życia pacjenta i zmniejszając poczucie dyskomfortu.

Przeciwwskazania do założenia licówek.

Mimo że licówki są zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, nie wszyscy mogą się zdecydować na ich założenie. Główne przeciwwskazania do założenia licówek to:

Przed założeniem licówek konieczne jest także wyleczenie ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego. Przed nałożeniem większej liczby licówek zalecamy także przeprowadzenie wybielania zębów, które znacznie zwiększy estetykę leczenia.

Wskazania po zabiegu

Po założeniu licówek Pacjent otrzymuje szereg wskazówek mających na celu zachowanie pożądanych efektów na lata. W ciągu pierwszych kilkunastu godzin od zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących, np. soków. Ponadto należy unikać gryzienia twardych produktów.

Higiena jamy ustnej po założeniu licówek niczym nie różni się od tradycyjnego dbania o zęby. Należy je czyścić co najmniej dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki i pasty zawierającej fluor. Rekomendujemy również wzmożoną higienę przy licówkach, wspartą nitkami lub irygatorem.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!


  Czym jest most protetyczny?

  Most protetyczny jest wykorzystywany do uzupełnienia braków zębowych nawet do kilku zębów. Do jego zamocowania, są wykorzystywane naturalne zęby pacjenta, które znajdują się obok braku zębowego. Naturalne zęby pacjenta, są wykorzystywane jako filar podtrzymujący to uzupełnienie protetyczne.

  Takie rozwiązanie pozwala na stałą odbudowę braków zębowych i przywrócenie pacjentowi komfortu prawidłowego funkcjonowania, gryzienia, żucia.

  Stomatologia Gliwa - leczenie stomatologiczne

  Proces wykonywania mostu protetycznego:

  Pierwszym etapem jest diagnostyka. Na jej podstawie dentysta ocenia braki zębowe i jakość zębów filarowych. Oceniamy wtedy czy braki zębowe, a także jakość zębów filarowych w celu weryfikacji ich wytrzymałości na zwiększone siły jakie będą na nie działały po wykonaniu mostu.

  W drugim kroku pobierany jest wycisk, a zęby filarowe są szlifowane. Ten proces jest praktycznie całkowicie bezbolesny, wycisk jest przekazywany do laboratorium protetycznego, które wykonuje docelową pracę protetyczną dla pacjenta. Na czas wykonania docelowego uzupełnienia protetycznego, w miejscu braków zębowych zakładane jest uzupełnienie tymczasowe.

  W tej części lekarz wykonuje przymiarkę podbudowy mostu protetycznego.

  W ostatniej fazie przymierzamy, a także cementujemy gotowy już most protetyczny.

  Rodzaje mostów zębowych:

  Podobnie jak korony, mosty protetyczne dzielimy na podstawowe trzy kategorie według rodzaju materiału z jakiego są wykonane:

  Mosty porcelanowe na metalu – są wykonane z podbudowy metalowej, na którą napalana jest porcelana. Bardziej wytrzymała podbudowa sprawia, że nadają się do wykorzystania szczególnie w odcinkach bocznych, które biorą czynny udział w procesie żucia. To bardzo popularne rozwiązanie w dzisiejszej protetyce. Filary mostu są wykonane ze specjalnie przygotowanych stopów stali, które są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Ponadto, charakteryzują się dużą wytrzymałością. W celu osiągnięcia lepszej estetyki prac, zamiast stali można wykorzystać stopy wykonane ze złota.

  Mosty pełnoceramiczne – bez metalowej podbudowy, są w całości wykonane z porcelany. Cechuje je wyjątkowa estetyka i podobieństwo do naturalnych zębów Pacjenta. Podbudowa mostów pełnoceramicznych wykonana jest z tlenku cyrkonu. Mosty pełnoceramiczne nie zawierają żadnych metali, dzięki czemu są bardzo podobne do naturalnego zęba.

  Mosty kompozytowe lub akrylowe – stosowane są jako tymczasowe rozwiązanie w okresie oczekiwania na ostateczny most.

  Wskazania do założenia mostu protetycznego:

  – bardziej rozległe braki zębowe, które uniemożliwiają odbudowę nakładem,

  – odzyskanie prawidłowego zgryzu,

  – poprawa estetyki twarzy.


  Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.


  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

   Najczęściej zadawane pytania o licówki
   Jakie są zalety założenia licówek?
   +
   Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet długości zębów. Są wykonane indywidualnie na potrzeby Pacjenta, dzięki czemu spełniają w 100% swoje założenia, zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i estetyki. Efekt uzyskany dzięki założeniu licówek może utrzymać się przez wiele lat.
   Dla kogo przeznaczone są licówki?
   +
   Licówki mogą zostać założone właściwie u każdego Pacjenta. To zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, a jego głównym zadaniem jest wyeliminowanie niedoskonałości uśmiechu. Założenie licówek zaleca się osobom mającym niewielkie ubytki zębowe lub szparę między zębami (diastemę).
   Czy nakładanie licówek jest bolesne?
   +
   Zabieg nakładania licówek jest całkowicie bezbolesny.
   Czy o licówki należy specjalnie dbać?
   +
   O licówki powinno się dbać podobnie jak o naturalne zęby. Nosząc je trzeba przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz unikać spożywania posiłków i napojów barwiących w dużych ilościach. Licówek nie należy narażać na działanie nadmiernych sił, które mogą powodować ich uszkodzenie. Osoby, które borykają się z bruksizmem lub chorobą okluzyjną powinny przed założeniem licówek zgłosić się do dentysty i podjąć odpowiednie leczenie.
   Stomatologia estetyczna
   Licówki
   2 200 zł – 2 600 zł
   Bonding
   850 zł
   Nowoczesne wypełnienia Inlay/Onlay
   2 200 zł – 2 600 zł
   Do wyleczenia próchnicy w początkowym stadium często wystarczy przeprowadzenie mniej złożonego leczenia, polegającego na wypełnieniu zęba lub wymianie starych wypełnień. W naszym gabinecie do odbudowy korony zęba stosujemy materiały, które cechują się też wysoką jakością wykonania. Alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są wkłady Inlay/Onlay, które tworzone są indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym. Charakteryzują się wyjątkową estetyką i wytrzymałością.

   EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

   ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

   Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!