Gwarancje

Umowa na świadczenie usług medycznych jest umową starannego działania, nie zaś umową rezultatu, czyli osiągnięcia określonego efektu.

Powodzenie zabiegów stomatologicznych zawsze zależy od stanu higieny jamy ustnej pacjenta. Nie ważne, czy myślimy o wypełnieniu, koronie protetycznej, zabiegu chirurgicznym, periodontologicznym czy implantologicznym – to pielęgnacja jamy ustnej stanowi podstawę powodzenia zabiegu.

Stan ogólny pacjenta zawsze ma wpływ na powodzenie leczenia.

Gwarantujemy naszym Pacjentom przeprowadzenie leczenia zgdnie z najwyższymi standardami, w oparciu o najlepsze materiały i metody postępowania. Uczynimy wszystko, aby prawdopodobieństwo dobrego efektu leczenia było jak najwyższe.

Świadomi naszych umiejętności oraz faktu, że pracujemy na rozwiązaniach najwyższej światowej klasy, dajemy Pacjentom gwarancję na prace wykonywane w naszej praktyce:

Warunkiem gwarancji są wizyty kontrolne i zabiegi higieniczno-profilaktyczne co 6-12 miesięcy.

Gwarancja na implanty

Wskaźnik powodzenia integracji implantów z kością jest bardzo wysoki. Integracja ta po trzech latach to 98%, a po dziesięciu latach – 95%.

Powyższe rezultaty kliniczne sprawiły, że implanty stały się godną zaufania procedurą odtwarzającą brakujące zęby. Jednak pracujemy na żywym organizmie i część reakcji oraz chorób mogących się pojawić jest nieprzewidywalna. Toteż nie mamy stuprocentowej pewności,  że implant ulegnie integracji z kością, stąd prawdopodobieństwo do 98% powodzenia.

Udzielamy gwarancji na nieodpłatny zabieg wymiany implantu na kolejny, jeśli z jakichkolwiek powodów nie ulegnie on integracji z kością. Okres tej gwaracji określamy na dziesięć lat. Warunkiem jej udzielenia są wizyty kontrolne ustalone według indywidualnego harmonogramu, połączone z zabiegami higieniczno-profilaktycznymi i diagnostyką RTG. Podczas tych wizyt lekarz kontroluje stan tkanek wokół implantów, sprawdza, czy nie pojawiły się przeciążenia na koronie implantu, czy nie wystąpiły objawy parafunkcji.

Żywotność implantów jest nieograniczona czasowo, ale zależy od higieny jamy ustnej. Implant, podobnie jak naturalny ząb, otoczony jest dziąsłem, które chroni go przed infekcjami. W przypadku, gdy wszczepiony implant zostanie zainfekowany przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej i osadach, powstaje stan zapalny. Chroniczny stan zapalny dziąsła prowadzi do zaniku kości i utraty zarówno implantów, jak i własnych zębów. Dlatego właśnie regularne wizyty kontrolne i higienizacyjne odgrywają kluczową rolę w powodzeniu leczenia implantologicznego.