Diagnostyka

Leczenie stomatologiczne na wysokim poziomie wymaga dokładnej diagnostyki. Stomatolog musi zdobyć informacje na temat stanu jamy ustnej Pacjenta, by optymalnie zaplanować każdy element leczenia pod kątem konkretnych, pożądanych rezultatów. To skraca czas leczenia i zwiększa jego precyzję, dlatego nowoczesne gabinety stomatologiczne, gwarantujące doskonałą jakość świadczonych usług, wyposażone są w profesjonalny sprzęt do diagnostyki obrazowej.

Stomatologia Gliwa - diagnostyka

Diagnostyka na miejscu

W naszych gabinetach korzystamy z nowoczesnych technologii, które umożliwiają opracowanie planu leczenia i przedstawienie Pacjentowi jego przewidywanych rezultatów. Pacjent, przychodząc do nas, zostaje otoczony kompleksową opieką, a leczenie jest przeprowadzane w maksymalnie komfortowych warunkach. Posiadanie własnego sprzętu diagnostycznego to znaczna oszczędność czasu – niezbędne badania możemy wykonać w jednym miejscu, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, mając natychmiastowy dostęp do wyników.

W gabinetach Stomatologia Gliwa zapewniamy możliwość wykonania zdjęć RTG – jest to podstawowe badanie, konieczne do zweryfikowania stanu zębów Pacjenta. Pozwala zobaczyć układ korzeni i kanałów zębowych, wykryć próchnicę w bardzo wczesnej fazie czy zbadać ilość kości żuchwy lub szczęki. To bardzo przydatne narzędzie zarówno w leczeniu zachowawczym, endodontycznym, jak i w implantologicznej odbudowie uzębienia.

Dysponujemy także kamerą wewnątrzustną. To urządzenie znacznie ułatwiające komunikację lekarza i Pacjenta, dzięki czemu jest nieocenione podczas konsultacji. Kamerkę wkłada się do ust Pacjenta, a obraz zostaje natychmiast wyświetlony na ekranie monitora. Pacjent może więc zobaczyć w dużym powiększeniu obraz swoich zębów. Z doświadczenia wiemy, że świadomość tego, w jakim stanie jest uzębienie, znacznie ułatwia Pacjentom zrozumienie istoty proponowanych przez stomatologa zabiegów. Kamerka także pozwala dentyście obrazować postępy realizowanego leczenia.

W naszym gabinecie podchodzimy do leczenia w sposób kompleksowy, dbając zarówno o estetykę uśmiechu, jak i o zdrowie jamy ustnej. Sprzęt RTG umożliwia nam zbadanie tego, czego nie widać gołym okiem. Natomiast w zaplanowaniu zabiegów pod kątem estetycznym pomaga nam aparat cyfrowy. Przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy sesję zdjęciową, dzięki której możemy uświadomić Pacjentom, jaki wpływ będzie miało leczenie na ich wygląd, prezencję i rysy twarzy. Dzięki oprogramowaniu komputerowemu, możemy zwizualizować te efekty i dokładnie omówić z Pacjentem plan leczenia z uwzględnieniem wszystkich jego oczekiwań.

Stomatologia Gliwa - diagnostyka

Programy komputerowe w stomatologii

Komputerowe oprogramowanie, dedykowane dla gabinetów stomatologicznych może stanowić doskonałe uzupełnienie diagnostyki. W naszej codziennej praktyce korzystamy z programów, które pomagają w rozplanowaniu leczenia krok po kroku oraz ułatwiają zaprojektowanie jego efektów. Program Personal Assistant Pro umożliwia stworzenie prezentacji 3D, obrazującej stan jamy ustnej Pacjenta.

Dzięki temu nasi Pacjenci mogą podjąć decyzję o leczeniu w oparciu o dokładny trójwymiarowy obraz. Specjalny program pozwala naszym ekspertom na stworzenie wizualizacji, na podstawie której Pacjenci mogą wyobrazić sobie przewidywane rezultaty planowanego leczenia. Wykorzystanie tego typu oprogramowania daje Pacjentom poczucie pewności i bezpieczeństwa, ponieważ każdy kolejny etap leczenia jest szczegółowo przemyślany, zaplanowany i zaakceptowany przez Pacjenta, dzięki czemu nic nie może nas zaskoczyć.

Co możesz teraz zrobić?

W gabinetach Stomatologia Gliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zaawansowanego oprogramowania komputerowego Pacjent staje się współtwórcą swojego nowego uśmiechu. Ma wgląd w planowany przebieg całego leczenia i może zobaczyć wizualizację jego efektów. Na każdym etapie podchodzimy indywidualnie do każdego Pacjenta i zawsze uwzględniamy jego osobiste uwarunkowania i preferencje. Jeśli chcesz skorzystać z leczenia na wysokim poziomie, z zastosowaniem nowoczesnych technologii, już dziś umów się na wizytę, podczas której opowiesz zaufanemu dentyście o swoich oczekiwaniach. W tym celu wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 604 990 815

.