Znieczulenia

Dlaczego nie musisz bać się wizyty u dentysty?

Wyraz „sedacja” oznacza uspokojenie. Jest to rodzaj znieczulenia, które ogranicza stres, lęk i dolegliwości, mogące wystąpić podczas zabiegów stomatologicznych. Jednym z jej rodzajów jest sedacja płytka, podczas której Pacjent zachowuje świadomość i może komunikować się z lekarzem, jednocześnie jest odprężony i nie odczuwa lęku związanego z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Sedacja ma ogromne znaczenie w leczeniu stomatologicznym. Mimo, że pozwala Pacjentowi zachować przytomność w trakcie całego zabiegu, powoduje tzw. niepamięć wsteczną. W ten sposób uniemożliwia zapamiętanie szczegółów leczenia i nie pozostawia negatywnych wspomnień. To również niezwykle istotne dla Pacjentów cierpiących na dentofobię. Zastosowanie sedacji płytkiej obniży ich poziom lęku i stresu, wprowadzi w stan odprężenia i dzięki temu umożliwi komfortowe i sprawne przeprowadzenie niezbędnych zabiegów.

Stomatologia Gliwa - znieczulenia

Sedacja płytka

W gabinecie Stomatologia Gliwa do sedacji płytkiej stosujemy specjalistyczne leki anestetyczne i analgetyczne. To w pełni bezpieczne środki nasenne. Działanie leków zostaje szybko aktywowane; jednocześnie pozwala w krótkim czasie powrócić do pełnej świadomości Pacjenta. Jednocześnie należy pamiętać, że na wizytę Pacjent powinien zgłosić się z osobą towarzyszącą, która pomoże w bezpiecznym powrocie z gabinetu stomatologicznego, np. po zabiegu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Warto również zarezerwować sobie odrobinę czasu na zakończenie wizyty, ponieważ bezpośrednio po zakończeniu leczenia Pacjent pozostaje w gabinecie i wybudza się z sedacji.

Sedacja umożliwia współpracę i komunikację Pacjenta ze stomatologiem, co jest kluczowe dla przeprowadzenie leczenia w optymalnym czasie. Dzięki temu Pacjent może również poczuć się bezpiecznie i pewnie, ponieważ ma możliwość zgłoszenia lekarzowi wszystkich swoich odczuć. Jednocześnie zostaje wprowadzony w stan relaksu, dzięki czemu wizyta w gabinecie dentystycznym może stać się chwilą odpoczynku, bez bólu i stresu.

Sedacja płytka jest bezpieczna i najczęściej jest wykorzystywana podczas zabiegów chirurgicznych. To doskonałe rozwiązanie dla Pacjentów borykających się ze strachem przed dentystą.