KOREKTY ESTETYCZNE MATERIAŁAMI KOMPOZYTOWYMI

Leczenie stomatologiczne już dawno powinno przestać kojarzyć się z bólem i niedogodnościami. Współcześnie stało się nieodzownym elementem medycyny estetycznej, bowiem dzięki nowoczesnym materiałom oraz stale podnoszonym kwalifikacjom możemy subtelnie, ale znacząco poprawić uśmiech Pacjenta.

Wynalezienie kompozytu pozwoliło Stomatologom wyjść poza standardowe uzupełnienia ubytków (plomby), a wysokiej klasy systemy łączące umożliwiają “doklejanie” materiału do zębów, bez uszkadzania szkliwa i z zachowaniem jak największej ilości naturalnych tkanek.To milowy krok w dziedzinie stomatologii – wypełnienia nie wypadają, a efekty estetyczne utrzymują się przez długie lata.

Dzięki korektom kompozytowym można m. in.:

Dużym atutem stomatologii estetycznej jest fakt, że nie ma ona właściwie ograniczeń wiekowych – możemy poprawić uśmiech Pacjentom w każdym wieku.

Obecnie wzrasta świadomość, że piękny uśmiech (a nie wyłącznie pozbawiony próchnicy) jest gwarantem dobrego samopoczucia, wzmaga poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie. Niejednokrotnie nasi Pacjenci są zaskoczeni faktem, że przy okazji leczenia próchnicy można zmodyfikować ich uśmiech.

Aby dostrzec subtelność korekt kompozytowych wykonujemy zdjęcia przed i po, bowiem wtedy można dokładnie przeanalizować elementy, które złożyły się na poprawę uśmiechu.

Przykładowe zabiegi poprawiające uśmiech pacjenta:

Licówki – to cieniutkie płytki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię wcześniej oszlifowanych zębów Pacjenta. Dzięki temu lekarz ma możliwość szybkiej zmiany kształtu, koloru, a nawet długości zębówLicówki pozwalają również zamaskować przebarwienia i rozjaśnić odcień zębów. Efektem jest ogólna poprawa estetyki twarzy i pomoc Pacjentom w odzyskaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Dowiedz się więcej o licówkach tutaj.

Inlay / Onlay –wypełnienia te nazywane są również wkładami koronowymi. Pozwalają na odbudowę zęba mimo znacznego jego uszkodzenia. Te nowoczesne wypełnienia charakteryzują się znacznie większą trwałością niż tradycyjne plomby i są znacznie bardziej odporne na ścieranie.

Wykonanie wkładów Inlay / Onlay są wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta w laboratorium protetycznym, na podstawie wcześniej pobranych wycisków zębów. Wykonanie wkładów Inlay / Onlay wymaga odbycia dwóch wizyt. Na pierwszej dentysta oczyszcza zęby z próchnicy i częściowo odbudowywuje materiałami kompozytowymi. Następnie pobiera wycisk, na podstawie którego przygotowywana jest stała praca w laboratorium protetycznym. Do drugiej wizyty ząb pacjenta zaopatrzony jest w nakład tymczasowy, wykonany w gabinecie.

Główne zalety wypełnień Inlay / Onlay to ich trwałość. Dzięki procesowi polimeryzacji i utwardzania, który odbywa się w laboratorium protetycznym mogą służyć Pacjentom znacznie dłużej niż tradycyjne wypełnienia. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania mikroszczelin, które mogą prowadzić do próchnicy. Dużą zaletą tego rodzaju wypełnień jest również wysoka estetyka ich wykonania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korekcie estetycznej zębów? Zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815. i umów się na konsultację. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.


Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.


ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Najczęściej zadawane pytania o korekty estetyczne
  Czy stomatologia estetyczna jest bezpieczna?
  +
  Tak. Zabiegi estetyczne zazwyczaj nie są skomplikowane, a ich przeprowadzenie z reguły jest bezbolesne.
  Dla kogo przeznaczona jest stomatologia estetyczna?
  +
  Korekty estetyczne są przeznaczone dla osób pragnących poprawić jakość swojego uśmiechu. Istnieje wiele zabiegów mających na celu skorygowanie wyglądu zębów. W zależności od problemu, z jakim Pacjent zgłosi się do stomatologa, zostanie wybrane rozwiązanie, które najskuteczniej przyczyni się do odzyskania pięknego uśmiechu.
  Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?
  +
  Właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegów mających na celu poprawę wyglądu zębów. Jednak przed rozpoczęciem korekty estetycznej stomatolog przeprowadza wywiad, by upewnić się, czy nie należy uprzednio podjąć innego rodzaju leczenia.
  Stomatologia estetyczna
  Licówki
  2 200 zł – 2 600 zł
  Bonding
  850 zł
  Nowoczesne wypełnienia Inlay/Onlay
  2 200 zł – 2 600 zł
  Do wyleczenia próchnicy w początkowym stadium często wystarczy przeprowadzenie mniej złożonego leczenia, polegającego na wypełnieniu zęba lub wymianie starych wypełnień. W naszym gabinecie do odbudowy korony zęba stosujemy materiały, które cechują się też wysoką jakością wykonania. Alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są wkłady Inlay/Onlay, które tworzone są indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym. Charakteryzują się wyjątkową estetyką i wytrzymałością.

  EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!