fbpx

Wyposażenie

Wyposażenie

Ważną rzeczą w bezpiecznym i komfortowym leczeniu stomatologicznym jest wyposażenie gabinetu. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi dentysta może leczyć Pacjenta jeszcze szybciej, skuteczniej i dokładniej. W gabinecie Stomatologia Gliwa standardowo korzystamy z szeregu technologii, które znacznie usprawniają proces leczenia stomatologicznego.
 

Stomatologia Gliwa - nowoczesne wyposażenie

  • Zdjęcie RTG– sprzęt do wykonywania zdjęć rentgenowskich, które obrazują ząb wraz z korzeniami i kanałami. Badanie to stanowi podstawowy element diagnostyki stomatologicznej. Jest niezbędne do zdiagnozowania zaawansowanej próchnicy i zaplanowania leczenia endodontycznego.
  • Mikroskop stomatologiczny – urządzenie służące do powiększania i oświetlania miejsca zabiegowego. Znacznie podnosi precyzję i efektywność leczenia kanałowego, dzięki czemu można zrealizować je nawet podczas jednej wizyty.
  • Skaner wewnątrzustny – jedna z najnowszych zdobyczy technologii, która w niebagatelny sposób poprawia komfort Pacjenta w trakcie pobierania wycisku uzębienia przed leczeniem ortodontycznym. Cyfrowa technologia eliminuje dyskomfort, jaki towarzyszył tradycyjnym wyciskom analogowym, a ponadto zapewnia znacznie większą precyzję.
  • Kamera wewnątrzustna – urządzenie znajdujące się przy fotelu stomatologicznym, umożliwiające wykonanie bardzo dokładnego przeglądu jamy ustnej oraz wizualizacji leczenia. Dzięki niej dentysta może dokładnie zbadać jamę ustną Pacjenta, a Pacjent może obejrzeć obraz swoich zębów w dużym powiększeniu.
  • Program Dental Master 3D– dedykowany program komputerowy, który umożliwia dokładne zaplanowanie leczenia i znacznie podnosi jego przewidywalność. Dzięki niemu lekarze mogą pokazać Pacjentowi efekt leczenia w formie obrazu 3D jeszcze przed jego rozpoczęciem.
  • Program Personal Assistant Pro -program, który pozwala na zobrazowanie Pacjentowi jego sytuacji jamie ustnej w formie dokładnej prezentacji 3D. Dzięki temu może on lepiej zrozumieć, gdzie leży problem i jak można go rozwiązać.
  • Aparat Cyfrowy Canon SX720HS – aparat służy do wykonania zdjęć diagnostycznych oraz przeanalizowania proporcji twarzy. Przed rozpoczęciem leczenia obrazujemy nie tylko sytuację w jamie ustnej, ale również to, jaki ma ona wpływ na wygląd twarzy.