Leczenie kanałowe na jednej wizycie

Wielu Pacjentom leczenie kanałowe przywodzi na myśl nieprzyjemne skojarzenia o wieloetapowym, uciążliwym leczeniu, które wiąże się z dużym dyskomfortem i bólem. W naszym gabinecie wykonujemy leczenie kanałowe na jednej wizycie, kompleksowo i całkowicie bezboleśnie. Ratujemy zęby, które dawniej musiałyby zostać poddane ekstrakcji. Jak to możliwe? Tak doskonałe wyniki zawdzięczamy 4 następującym elementom: Wielu Pacjentom leczenie endodontyczne (kanałowe) przywodzi na myśl nieprzyjemne skojarzenia o wieloetapowym, uciążliwym leczeniu, które wiąże się z dużym dyskomfortem i bólem. W naszym gabinecie walczymy z tym stereotypem – leczenie wykonujemy kompleksowo, całkowicie bezboleśnie i w ciągu jednej wizyty. Ratujemy zęby, które dawniej musiałyby zostać poddane ekstrakcji. Jak to możliwe? Tak doskonałe wyniki zawdzięczamy 4 następującym elementom: 

Leczenie kanałowe na jednej wizycie – przełom w leczeniu zębów

Dawniej leczenie kanałowe zajmowało co najmniej 2 wizyty w gabinecie stomatologicznym, a pierwszy etapem było tzw. zatruwanie zęba. Polegało to na umieszczeniu w komorze zęba specjalnej substancji, która miała doprowadzić do obumarcia miazgi, aby ząb przestał być wrażliwy na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne. Dopiero po ok. tygodniu można było przejść do właściwego oczyszczenia kanałów. Na szczęście taka procedura jest już przeszłością. Dziś ząb możemy wyleczyć w ciągu jednego dnia za sprawą niezawodnych znieczuleń. Dzięki zastosowaniu skutecznych substancji możliwe jest przeprowadzenie zabiegu w ciągu jednej wizyty w sposób całkowicie bezbolesny. Aby oczyścić i wypełnić kanały korzeniowe, nie trzeba “umartwiać” zęba. Dla Pacjenta oznacza to nie tylko oszczędność czasu i większy komfort, ale także znacznie bezpieczniejszy przebieg całego zabiegu. W gabinecie Stomatologia Gliwa wykonujemy znieczulenia praktycznie bezboleśnie, stosujemy nowoczesne preparaty wysokiej jakości, które stanowią bezpieczny i skuteczny sposób łagodzenia stresu i bólu w trakcie leczenia.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Diagnostyka RTG na miejscu 

  Warunkiem skutecznego przeprowadzenia leczenia kanałowego jest prawidłowe opracowanie wszystkich kanałów. Ich ilość zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań i budowy anatomicznej konkretnego Pacjenta, dlatego bardzo ważnym etapem leczenia endodontycznego jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki. W gabinecie Stomatologia Gliwa przed zabiegiem endodontycznym standardowo wykonujemy zdjęcie RTG zęba. Zaawansowany technologicznie sprzęt znajduje się w naszej placówce, co pozwala zaoszczędzić Pacjentom sporo cennego czasu. Już podczas pierwszej wizyty lekarz jest w stanie zobaczyć precyzyjne zdjęcie i ocenić ilość oraz układ kanałów, a dzięki temu – zaplanować najskuteczniejsze leczenie.

  Leczenie kanałowe pod mikroskopem 

  Kanał korzeniowy w najcieńszym punkcie ma zaledwie 0,2 mm grubości – jest to grubość mniej-więcej dwóch ludzkich włosów! Wykonanie leczenia kanałowego wymaga więc wyjątkowej precyzji. Kolejnym czynnikiem, który znacznie podnosi skuteczność leczenia endodontycznego są nowoczesne mikroskopy stomatologiczne. To nieocenione urządzenia w endodoncji, które zapewniają oświetlenie i nawet 25-krotne powiększenie miejsca zabiegowego. Zastosowanie mikroskopów w stomatologii było absolutnym przełomem. Dzięki temu dziś ponad 90% zabiegów kończy się pełnym sukcesem

  Stomatologia Gliwa nowoczesne leczenie kanałowe Leczenie kanałowe na jednej wizycie Katarzyna Gliwa Stomatologia

  25 lat doświadczenia w leczeniu kanałowym

  Leczenie kanałowe wymaga niesamowitej precyzji, ale także doskonałych umiejętności. Tylko doświadczony stomatolog może w niezawodny sposób ocenić ilość i układ kanałów na podstawie zdjęcia RTG, a także perfekcyjnie je oczyścić i wypełnić. Wieloletnia praktyka to najlepszy dowód wysokiej jakości i niezawodności usług stomatologicznych. Stomatologia Gliwa to gabinet z 25-letnią tradycją, a nasi eksperci endodoncji posiadają wieloletnie doświadczenie w zawodzie i swoje umiejętności z zakresu endodoncji rozwijają podczas kursów i szkoleń, co potwierdzają liczne certyfikaty, które możesz zobaczyć tutaj. 

  Co możesz teraz zrobić? 

  Jeśli poszukujesz miejsca, w którym możesz wykonać skuteczne i bezpieczne leczenie kanałowe – zapraszamy do gabinetu Stomatologia Gliwa. Nasi eksperci endodoncji standardowo przeprowadzają kompleksowe leczenie w ciągu 1 wizyty. Aby zapisać się na dogodny termin – zadzwoń pod numer   +48 604 990 815

   lub  wypełnij formularz