CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, której głównym zadaniem jest wykluczenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, a także rekonstrukcja i regeneracja tkanek, w szczególności odbudowa kości zanikającej po wieloletnich brakach zębowych. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej często stanowią element przygotowania do zasadniczego leczenia, np. implantologicznego. Aby sprawnie i kompleksowo przeprowadzić tego typu zabiegi, w gabinecie dr Gliwy zawsze wykonujemy dokładny plan leczenia. Uwzględniamy w nim cały proces postępowania, który ma na celu przywrócenie Pacjentowi pięknego uśmiechu i pełnego komfortu funkcjonowania.

Chirurgia stomatologiczna w Rybniku

W gabinecie Stomatologia Gliwa wykonujemy kompleksowo różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, od całkowicie bezbolesnego usunięcia zęba po skomplikowane specjalistyczne procedury rekonstrukcji kości czy plastyki dziąseł. Każde leczenie poprzedzamy precyzyjną diagnostyką, która w całości może zostać wykonana w naszej placówce dzięki dostępowi do sprzętu RTG.
 
Podczas profesjonalnej konsultacji chirurgicznej dokładnie i jasno tłumaczymy Pacjentowi przebieg całego zabiegu oraz odpowiadamy na wszystkie jego pytania. Przygotowujemy także precyzyjny plan leczenia, w którym uwzględniamy kolejne etapy postępowania. Jeszcze przed przeprowadzeniem zabiegu chirurgicznego proponujemy Pacjentowi możliwe rozwiązania. Oznacza to, że np. po usunięciu zęba nie pozostawimy Pacjenta z problemem braku w uzębieniu, ale obejmiemy go kompleksowym leczeniem protetycznym lub implantologicznym.
 
Każdy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej w naszej klinice wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Używamy nowoczesnego sprzętu oraz niezawodnych środków znieczulających, dzięki czemu leczenie jest w pełni komfortowe dla Pacjenta. W naszym gabinecie Pacjenci mogą ponadto skorzystać z tzw. sedacji płytkiej, czyli bezpiecznej metody farmakologicznego ograniczania bólu i stresu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości.
 
Podczas zabiegów zwracamy szczególną uwagę na sterylne warunki, dlatego stosujemy wygórowane standardy leczenia na światowym poziomie. Po leczeniu pozostajemy nadal do dyspozycji Pacjenta w razie jakichkolwiek pytań. Specjalistyczna opieka pozabiegowa zapewnia kontrolę nad procesem gojenia i gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wykonać zabiegi chirurgiczne w gabinecie Stomatologia Gliwa?

Stomatologia Gliwa - leczenie stomatologiczne

Całkowicie bezbolesna ekstrakcja zęba

Obecnie usunięcie zęba jest ostatecznością. Dzięki nowoczesnym technologiom stomatologicznym możliwe jest ratowanie bardzo uszkodzonych zębów, dlatego staramy się podejmować ich leczenie zawsze, nawet w skomplikowanych przypadkach. Dzięki wykorzystaniu sprzętu RTG, niezawodnych znieczuleń oraz mikroskopu możemy skutecznie wyleczyć kanałowo zęby, które dawniej kwalifikowały się do usunięcia. Zdarza się jednak, że ekstrakcja, czyli zabieg chirurgicznego usunięcia zęba, jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzieje się tak np. gdy ząb sprawia Pacjentowi dyskomfort lub stanowi przyczynę powstawania wad zgryzu (dotyczy to w szczególności ósemek) lub gdy jest zniszczony przez próchnicę w stadium uniemożliwiającym przeprowadzenie mniej inwazyjnego leczenia i odbudowy.
 
Usunięcie zęba zawsze jest poprzedzone wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego, które pozwala lekarzowi ocenić ogólny stan uzębienia Pacjenta i zaplanować przebieg leczenia, w tym także uzupełnienie luki, która powstanie po ekstrakcji. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych zaleca się uzupełnienie braków zębowych odbudową zęba na implancie. To rozwiązanie pozwala na całkowite odtworzenie zęba tak, aby spełniał on takie same funkcje jak naturalny ząb.
 
Samo usunięcie zęba jest całkowicie bezbolesne, ponieważ zawsze wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, które jest bezpieczną, nieinwazyjną i skuteczną metodą eliminowania dyskomfortu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić jedynie delikatny obrzęk i nieznaczny ból, który można jednak uśmierzyć przy pomocy standardowych środków przeciwbólowych. Całkowita regeneracja po zabiegu ekstrakcji zęba trwa kilka dni.

Stomatologia Gliwa chirurgia zębów Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

Zabiegi chirurgiczne, które wykonujemy w naszym gabinecie to między innymi:

Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

Dowiedz się więcej o zabiegach chirurgii stomatologicznej

usunięcie zęba mlecznego – zabieg, który jest wykonywany podobnie jak ekstrakcja zęba stałego. Przed wykonaniem go u najmłodszych Pacjentów zalecane jest odbycie wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko zapoznaje się ze stomatologiem, gabinetem oraz narzędziami, stopniowo przyzwyczajając się do nowych okoliczności, aby w przyszłości móc bez stresu podjąć właściwe leczenie.
 
usunięcie zęba zatrzymanego – zęby zatrzymane są w pełni wykształcone, ale z różnych przyczyn nie przechodzą procesu wyrzynania i nie pojawiają się na odpowiednim miejscu w łuku zębowym. Często wymagają usunięcia, ponieważ mogą powodować dyskomfort oraz negatywnie wpływać na sąsiadujące zęby, prowadząc do ich nieprawidłowego ułożenia.

resekcja wierzchołka korzenia zęba – to zabieg usunięcia wierzchołka korzenia zęba , który jest wykonywany w celu wyeliminowania zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.

podcięcie wędzidełka – wędzidełko to fałda błony śluzowej, która łączy wargi z dziąsłami lub język ze śluzówką. Jeśli ma nieodpowiedni kształt, np. jest zbyt krótkie, może prowadzić do wad zgryzu, wad wymowy lub problemów z dziąsłami. W takiej sytuacji konieczna jest korekta chirurgiczna. To drobny zabieg, po którym tkanki bardzo szybko się goją.

podniesienie dna zatoki szczękowej – to zabieg przygotowujący do wszczepienia implantów zębowych. Przeprowadza się go u Pacjentów, których warunki anatomiczne uniemożliwiają natychmiastowe wykonanie leczenia implantologicznego.

odbudowa kości – naturalnie kość jest obciążona przez ząb. Jeśli Pacjent utraci ząb, wówczas następuje stopniowy zanik kości. W efekcie Pacjent przed podjęciem leczenia implantologicznego musi przejść proces odbudowy kości, w którą wszczepiony ma zostać implant zęba.

Co możesz teraz zrobić?

Dzięki profesjonalizmowi naszych dentystów oraz nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponujemy możesz mieć pewność, że leczenie będzie przebiegało sprawnie i co najważniejsze – całkowicie bezboleśnie. Aby umówić się na niezobowiązującą konsultacje w naszym gabinecie, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 604 990 815.


Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.


ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Najczęściej zadawane pytania o chirurgię zębów
  Dlaczego powinno się jak najszybciej uzupełnić brakujący ząb?
  +
  Po ekstrakcji należy jak najszybciej odbudować utracony ząb, aby zapobiec procesowi zaniku kości, który może skutkować m.in. zmianami rysów twarzy czy zaburzeniami okluzji. Sąsiadujące zęby mogą przemieszczać się w kierunku luki, prowadząc do powstawania wad zgryzu. Ponadto każdy brak w uzębieniu sprawia dyskomfort podczas przeżuwania pokarmów. Tym wszystkim konsekwencjom może zapobiec leczenie implantologiczne. Jeśli jednak nie zostanie podjęte w porę – po pewnym czasie kości będzie zbyt mało, by móc wszczepić implant i konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych zabiegów chirurgicznych.
  Lepiej usunąć ząb czy wyleczyć kanałowo?
  +
  Wyleczenie zęba zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, a jego usunięcie należy traktować jako ostateczność. Pozostawienie własnego zęba w jamie ustnej jest najkorzystniejsze dla Pacjenta, ponieważ pozwala zachować funkcjonalność narządu żucia bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów. Dlatego, jeśli tylko jest taka możliwość, warto podjąć leczenie kanałowe, które we współczesnej stomatologii dzięki nowoczesnym technologiom jest wyjątkowo skuteczne i można przeprowadzić je nawet podczas jednej wizyty..
  Czy zabiegi chirurgiczne są bolesne?
  +
  Wszystkie zabiegi chirurgiczne są zawsze wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a więc w ich trakcie Pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Dodatkowo w naszym gabinecie dostępna jest sedacja płytka, czyli farmakologiczna metoda ograniczania dyskomfortu psychicznego i fizycznego podczas zabiegu, przy zachowaniu pełnej świadomości Pacjenta.
  Chirurgia stomatologiczna
  Ekstrakcja (usunięcie) zęba
  od 400 zł
  Ekstrakcja (usunięcie) zęba zatrzymanego, ósemki
  1 000 zł
  Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego
  250 zł
  Podcięcie wędzidełka
  500 zł
  Regeneracja kości
  od 1 500 zł
  Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne to ekstrakcja (usunięcie) zęba, zarówno wyrżniętego, jak i zatrzymanego, a także podcięcie wędzidełka. W naszym gabinecie zawsze używamy nowoczesnych metod znieczulenia, by zapewnić Pacjentowi maksymalny komfort. Leczenie zawsze poprzedzamy szczegółową diagnostyką, dzięki czemu osiągamy przewidywalne, w pełni satysfakcjonujące rezultaty.

  EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!