WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębów Rybnik – Jednym z popularniejszych zabiegów stosowanych w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. To zabieg ceniony przez Pacjentów głównie dlatego, że jest bezpieczny i szybko przynosi satysfakcjonujące, widoczne efekty. Wybielanie zębów to inwestycja, która może znacznie poprawić jakość Twojego życia, ponieważ biały, zdrowo wyglądający uśmiech jest utożsamiany z ludźmi sukcesu, którzy są zadbani i pewni siebie. Świadomość posiadania doskonałych zębów z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje relacje z innymi ludźmi.

Nasz gabinet znajduje się 6 km. od centrum Rybnika w zacisznej miejscowości Jejkowice. Kompleksowo opiekujemy się Pacjentami stomatologicznymi od ponad 25-lat, a Pacjenci niejednokrotnie podkreślają, że cechuje nas empatia, rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do Pacjenta.

Istnieje wiele czynników, powodujących przebarwienia zębów. Na szczęście nie jest to proces nieodwracalny. Celem wybielania zębów jest przywrócenie uzębieniu jaśniejszej barwy oraz odpowiedniego połysku. W naszym gabinecie wybielamy nawet zęby, które przeszły zabieg endodontyczny. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na poprawę estetyki swojego uśmiechu.

Przyczyny przebarwienia zębów:

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Nie jest żadną tajemnicą, że wybielanie zębów pozwala uzyskać wymarzone efekty estetyczne w postaci śnieżnobiałego uśmiechu, który jest naszą najlepszą wizytówką. Osoby, które mogą poszczycić się piękną barwą uzębienia są odbierane przez otoczenie jako bardziej sympatyczne, pewne siebie i godne zaufania, nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej amatorów zdrowego wyglądu decyduje się na wybielanie zębów. Przeprowadzenia tego zabiegu to dopiero połowa sukcesu, druga to stosowanie się do zaleceń lekarza, co sprawia, że wybielanie zębów jest trwałe. Fundamentalne znaczenie ma tutaj przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej oraz tzw. biała dieta przez 14 dni po zabiegu. Aby wybielanie zębów było skuteczne, powinniśmy w tym czasie unikać produktów silnie barwiących szkliwo, takich jak: borówki, buraki, napoje gazowane, ciemne sosy, czerwone wino, czarna kawa i herbata. Należy również ograniczyć używanie przypraw, zwłaszcza czerwonej papryki, kurkumy czy curry. Po upływie tego czasu warto jednak zadbać, aby nasz jadłospis był zróżnicowany i zawarte były w nim produkty, które dostarczają naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Wybielanie zębów podobnie jak inne zabiegi estetyczne wymaga od Pacjenta dużo cierpliwości i samodyscypliny. Nagrodą jest piękny śnieżnobiały uśmiech.

Wybielanie zębów – ile to kosztuje?

Gabinetowe wybielanie zębów to zabieg, w który trzeba zainwestować, dlatego wiele osób rezygnuje z tej możliwości, wybierając domowe alternatywy poprawy estetyki uśmiechu. Pasty wybielające, które można kupić niemal w każdym sklepie, na dziale kosmetycznym, to najczęściej stosowane rozwiązanie. Czy jednak jest bezpieczne i przynosi podobne efekty do wybielania zębów u stomatologa? Wybielanie zębów na „własną rękę” jest obarczone pewnym ryzykiem, zwłaszcza w przypadku niedoleczonych zębów, nadwrażliwości czy odsłoniętych szyjek zębowych. Dlatego należy od niego podchodzić z dużą ostrożnością i w przypadku jakichkolwiek dolegliwości bólowych, skonsultować się z dentystą. Warto podkreślić, iż w przypadku tzw. zębów martwych – po leczeniu kanałowym, nie ma możliwości rozjaśnienia ich barwy samodzielnie. Wyłącznie zabiegi wykonywane u dentysty przyniosą spodziewane rezultaty i będą bezpieczne. Dużym atutem gabinetowego wybielania zębów jest możliwość indywidualnego dobrania metody do potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych Pacjenta. Warto zatem zorientować się, jak wygląda kwestia ceny gabinetowych zabiegów wybielania. W przypadku wybielania metodą nakładkową koszt waha się w przedziale 1000-1200 zł. W tę cenę wliczone jest również wykonanie: wycisku zębów, spersonalizowanego zestawu nakładek na zęby oraz przygotowanie specjalnego żelu wybielającego. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu, warto udać się na wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz po wykonaniu wstępnej diagnostyki, dobierze optymalne dla Ciebie wybielanie zębów i szczegółowo omówi wszystkie aspekty leczenia wraz z kosztorysem całej usługi.

Należy również pamiętać, że niezależnie od rodzaju wybielania, na które się zdecydujemy, zawsze musi być poprzedzone profesjonalnym oczyszczaniem zębów z kamienia i osadów.

Wybielanie zębów martwych – odzyskaj piękny uśmiech po „kanałówce”

Nie każdy ma świadomość, iż po leczeniu kanałowym, nasz uratowany ząb z czasem zmienia swoją barwę na ciemniejszą . Dzieje się tak, ponieważ często do zainfekowanej miazgi zęba przedostaje się krew (np. w wyniku urazu mechanicznego) lub fragmenty materiału wypełniającego po zabiegu endodontycznym przedostają się do korony zęba. Niestety, nawet najbardziej perfekcyjnie przeprowadzone leczenie kanałowe, nie daje gwarancji, że zęby zachowają podobny kolor do zdrowego uzębienia. Zmiana barwy zębów martwych w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych cech, dlatego ciężko przewidzieć, w jakim tempie wyleczone kanałowo zęby zaczną ciemnieć. Jest jednak światełko w tunelu – gabinetowe wybielanie zębów martwych, które jest skuteczne i pozwala na osiągnięcie wymarzonych efektów wizualnych w postaci pięknego uśmiechu. Procedura wybielania zęba martwego wygląda następująco: lekarz ponownie otwiera komorę zębową i szczelnie zabezpiecza korzeń martwego zęba, przy pomocy cementu dentystycznego lub materiału kompozytowego, tak aby preparat wybielający nie dostał się do jego kanałów. Następnym etapem jest zaaplikowanie do komory zęba specjalnego środka wybielającego i zabezpieczanie go opatrunkiem na okres 5- 7 dni. W przypadku wybielania zębów martwych należy liczyć się z koniecznością powtarzania procedury, aż do uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów w postaci rozjaśnienia, korespondującego z barwą rozjaśnionego uzębienia.

Jakie jeszcze metody można zastosować, aby wybielanie zębów martwych było skuteczne i przyniosło oczekiwane efekty?

Alternatywą dla wybielania wewnętrznego może być zastosowanie licówek: kompozytowych lub porcelanowych, które skutecznie maskują wszelkie przebarwienia i umożliwiają szeroki dobór kolorystyczny do pozostałych rozjaśnionych zębów. Dobrym rozwiązaniem mogą być również korony protetyczne, które pozwalają przywrócić piękny wygląd uśmiechu oraz funkcjonalność w jamie ustnej. Wielu stomatologów rekomenduje te metody, ze względu na to, że zęby po zabiegu endodontycznym są słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Leczenie z zakresu protetyki umożliwia skutecznie zabezpieczenie uzębienia na wiele lat.

Jaka metoda rozjaśniania zębów będzie najbardziej efektywna w Twoim przypadku? Zanim wybierzesz się na wybielanie zębów martwych, warto umówić się na wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz dokładnie przeanalizuje warunki w Twojej jamie ustnej i dobierze optymalny sposób terapii.

Jakie korzyści wynikają z zabiegu wybielania zębów?

Jak wygląda proces wybielania zębów metodą nakładkową w naszym gabinecie?

W naszych gabinetach stosujemy wybielanie zębów metodą nakładkową, która przynosi najbardziej satysfakcjonujące efekty i daje Pacjentowi kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na samodzielnym użytkowaniu specjalnych nakładek na zęby, zgodnie z zaleceniami dentysty. Rozwiązanie to wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Na pierwszej lekarz pobiera wycisk zębów, na podstawie którego w laboratorium zostają przygotowane nakładki, dostosowane do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Na drugiej wizycie Pacjent otrzyma zestaw złożony z nakładek oraz specjalnego żelu wybielającego. Dentysta udzieli niezbędnych wskazówek i instrukcji do poprawnego przeprowadzenia wybielania w domu tak, by przyniosło ono najlepsze rezultaty.

Podczas wybielania zębów metodą nakładkową, należy aplikować preparat wybielający i umieszczać nakładki na zębach na całą noc. Proces ten trwa zazwyczaj 2 tygodnie, a pierwsze efekty wybielania zębów metodą stosowaną w naszym gabinecie są widoczne są już po 5 dniach. Wybielanie zębów metodą nakładkową daje Pacjentowi kontrolę nad przeprowadzanym zabiegiem, dzięki czemu może samodzielnie zadecydować o tym, jaka będzie docelowa barwa jego zębów. Jeśli po zakończonym cyklu Pacjent będzie pragnął jeszcze intensywniejszej bieli – wybielanie zębów można kontynuować. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i stosowaniu się do wskazówek dentysty, rezultaty wybielania zębów metodą nakładkową mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

W naszym gabinecie wybielanie zębów metodą nakładkową zawsze wykonujemy w oparciu o najwyższe normy bezpieczeństwa, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla zębów. Używamy tylko najwyższej jakości preparatów renomowanych marek, które od wielu lat przywracają naszym Pacjentom atrakcyjny, biały uśmiech.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wybielaniu zębów? Zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815. i umów się na konsultację. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.


Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.


ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Najczęściej zadawane pytania o wybielanie
  Czy wybielanie zębów jest bezbolesne?
  +
  Tak, to bezbolesny i bezpieczny zabieg, w naszym gabinecie wybielamy zęby metodą nakładkową. Efekt utrzymuje się przez długi czas, w związku z tym ponowić zabieg wybielania można po około trzech latach, o ile jest taka potrzeba.
  Wybielanie zębów – jakie są zalety?
  +
  Po wybielaniu zęby odzyskują piękny, biały kolor. Pacjenci cenią sobie również komfort psychiczny wynikający ze świadomości posiadania śnieżnobiałego uśmiechu.
  Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
  +
  Wybielanie zębów może wykonać każda osoba, która chce uzyskać olśniewający uśmiech.Jednocześnie przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest próchnica i posiadanie wypełnień amalgamatowych.
  Ile kosztuje wybielanie zębów?
  +
  W przypadku wybielania metodą nakładkową koszt waha się w przedziale 1000-1200 zł. W tę cenę wliczone jest również wykonanie: wycisku zębów, spersonalizowanego zestawu nakładek na zęby oraz przygotowanie specjalnego żelu wybielającego. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu, warto udać się na wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz po wykonaniu wstępnej diagnostyki, dobierze optymalne dla Ciebie wybielanie zębów i szczegółowo omówi wszystkie aspekty leczenia wraz z kosztorysem całej usługi.

  EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!