fbpx

Chirurgia zębów

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, której głównym zadaniem jest wykluczenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, a także rekonstrukcja i regeneracja tkanek, w szczególności odbudowa kości zanikającej po wieloletnich brakach zębowych. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej często stanowią element przygotowania do zasadniczego leczenia, np. implantologicznego. Aby sprawnie i kompleksowo przeprowadzić tego typu zabiegi, w gabinecie dr Gliwy zawsze wykonujemy dokładny plan leczenia. Uwzględniamy w nim cały proces postępowania, który ma na celu przywrócenie Pacjentowi pięknego uśmiechu i pełnego komfortu funkcjonowania.

Stomatologia Gliwa - leczenie stomatologiczne

Chirurgia stomatologiczna w Rybniku

W gabinecie Stomatologia Gliwa wykonujemy kompleksowo różnorodne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, od całkowicie bezbolesnego usunięcia zęba po skomplikowane specjalistyczne procedury rekonstrukcji kości czy plastyki dziąseł. Każde leczenie poprzedzamy precyzyjną diagnostyką, która w całości może zostać wykonana w naszej placówce dzięki dostępowi do sprzętu RTG.
 
Podczas profesjonalnej konsultacji chirurgicznej dokładnie i jasno tłumaczymy Pacjentowi przebieg całego zabiegu oraz odpowiadamy na wszystkie jego pytania. Przygotowujemy także precyzyjny plan leczenia, w którym uwzględniamy kolejne etapy postępowania. Jeszcze przed przeprowadzeniem zabiegu chirurgicznego proponujemy Pacjentowi możliwe rozwiązania. Oznacza to, że np. po usunięciu zęba nie pozostawimy Pacjenta z problemem braku w uzębieniu, ale obejmiemy go kompleksowym leczeniem protetycznym lub implantologicznym.
 
Każdy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej w naszej klinice wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Używamy nowoczesnego sprzętu oraz niezawodnych środków znieczulających, dzięki czemu leczenie jest w pełni komfortowe dla Pacjenta. W naszym gabinecie Pacjenci mogą ponadto skorzystać z tzw. sedacji płytkiej, czyli bezpiecznej metody farmakologicznego ograniczania bólu i stresu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości.
 
Podczas zabiegów zwracamy szczególną uwagę na sterylne warunki, dlatego stosujemy wygórowane standardy leczenia na światowym poziomie. Po leczeniu pozostajemy nadal do dyspozycji Pacjenta w razie jakichkolwiek pytań. Specjalistyczna opieka pozabiegowa zapewnia kontrolę nad procesem gojenia i gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Poznaj ekspertów od chirurgii stomatologicznej
Roman Rozwadowski Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

Roman Rozwadowski

Chirurg stomatolog

Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej. Po studiach rozwijał się, lecząc pacjentów w I Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu. W 2001 roku ukończył specjalizację z chirurgii stomatologicznej, otrzymując tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej.

W trakcie wieloletniej praktyki odbył liczne kursy i szkolenia w prestiżowych placówkach stomatologicznych w kraju i za granicą.

Tomasz Kozarski Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

Lekarz stomatolog
Tomasz Kozarski

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, a następnie leczył pacjentów w Wojewódzkiej Przychodni Chirurgii Stomatologicznej. Od 1998 roku zajmuje się leczeniem wymagających przypadków na oddziale chirurgii szczękowej w Opolu.

W 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Uczestnik prestiżowych szkoleń, warsztatów i kursów w kraju oraz za granicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Szwecji, Korei Południowej, Izraelu, Włoszech, Belgii czy Rosji.

 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Dlaczego warto wykonać zabiegi chirurgiczne w gabinecie Stomatologia Gliwa?

  • dostęp do diagnostyki cyfrowej na miejscu,
  • pełen zakres usług chirurgicznych,
  • planowanie leczenia po ekstrakcji zęba,
  • skuteczne i bezpieczne znieczulenia,
  • wieloletnie doświadczenie lekarzy,
  • przyjazna atmosfera podczas zabiegu,
  • kompleksowa opieka pozabiegowa,
  • sterylność i bezpieczeństwo.

  Całkowicie bezbolesna ekstrakcja zęba

  Obecnie usunięcie zęba jest ostatecznością. Dzięki nowoczesnym technologiom stomatologicznym możliwe jest ratowanie bardzo uszkodzonych zębów, dlatego staramy się podejmować ich leczenie zawsze, nawet w skomplikowanych przypadkach. Dzięki wykorzystaniu sprzętu RTG, niezawodnych znieczuleń oraz mikroskopu możemy skutecznie wyleczyć kanałowo zęby, które dawniej kwalifikowały się do usunięcia. Zdarza się jednak, że ekstrakcja, czyli zabieg chirurgicznego usunięcia zęba, jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzieje się tak np. gdy ząb sprawia Pacjentowi dyskomfort lub stanowi przyczynę powstawania wad zgryzu (dotyczy to w szczególności ósemek) lub gdy jest zniszczony przez próchnicę w stadium uniemożliwiającym przeprowadzenie mniej inwazyjnego leczenia i odbudowy.
   
  Usunięcie zęba zawsze jest poprzedzone wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego, które pozwala lekarzowi ocenić ogólny stan uzębienia Pacjenta i zaplanować przebieg leczenia, w tym także uzupełnienie luki, która powstanie po ekstrakcji. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych zaleca się uzupełnienie braków zębowych odbudową zęba na implancie. To rozwiązanie pozwala na całkowite odtworzenie zęba tak, aby spełniał on takie same funkcje jak naturalny ząb.
   
  Samo usunięcie zęba jest całkowicie bezbolesne, ponieważ zawsze wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, które jest bezpieczną, nieinwazyjną i skuteczną metodą eliminowania dyskomfortu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić jedynie delikatny obrzęk i nieznaczny ból, który można jednak uśmierzyć przy pomocy standardowych środków przeciwbólowych. Całkowita regeneracja po zabiegu ekstrakcji zęba trwa kilka dni.

  Stomatologia Gliwa chirurgia zębów Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

  Zabiegi chirurgiczne, które wykonujemy w naszym gabinecie to między innymi:

  • ekstrakcja zęba
  • ekstrakcja zęba mlecznego
  • operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego
  • resekcja zęba
  • podcięcie wędzidełka
  • wszczepianie implantów
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (metodą otwartą i zamkniętą)
  • odbudowa zanikającej kości

  Pamiętaj, że wszystkie zabiegi chirurgiczne są wykonywane w znieczuleniu, dlatego leczenie chirurgiczne jest praktycznie bezbolesne.

   
  K.Gliwa 103 Chirurgia zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia
   

  Dowiedz się więcej o zabiegach chirurgii stomatologicznej 

  usunięcie zęba mlecznego – zabieg, który jest wykonywany podobnie jak ekstrakcja zęba stałego. Przed wykonaniem go u najmłodszych Pacjentów zalecane jest odbycie wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko zapoznaje się ze stomatologiem, gabinetem oraz narzędziami, stopniowo przyzwyczajając się do nowych okoliczności, aby w przyszłości móc bez stresu podjąć właściwe leczenie.
   
  usunięcie zęba zatrzymanego – zęby zatrzymane są w pełni wykształcone, ale z różnych przyczyn nie przechodzą procesu wyrzynania i nie pojawiają się na odpowiednim miejscu w łuku zębowym. Często wymagają usunięcia, ponieważ mogą powodować dyskomfort oraz negatywnie wpływać na sąsiadujące zęby, prowadząc do ich nieprawidłowego ułożenia.

  resekcja wierzchołka korzenia zęba – to zabieg usunięcia wierzchołka korzenia zęba , który jest wykonywany w celu wyeliminowania zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.

  podcięcie wędzidełka – wędzidełko to fałda błony śluzowej, która łączy wargi z dziąsłami lub język ze śluzówką. Jeśli ma nieodpowiedni kształt, np. jest zbyt krótkie, może prowadzić do wad zgryzu, wad wymowy lub problemów z dziąsłami. W takiej sytuacji konieczna jest korekta chirurgiczna. To drobny zabieg, po którym tkanki bardzo szybko się goją.

  podniesienie dna zatoki szczękowej – to zabieg przygotowujący do wszczepienia implantów zębowych. Przeprowadza się go u Pacjentów, których warunki anatomiczne uniemożliwiają natychmiastowe wykonanie leczenia implantologicznego.

  odbudowa kości – naturalnie kość jest obciążona przez ząb. Jeśli Pacjent utraci ząb, wówczas następuje stopniowy zanik kości. W efekcie Pacjent przed podjęciem leczenia implantologicznego musi przejść proces odbudowy kości, w którą wszczepiony ma zostać implant zęba.

  Co możesz teraz zrobić?

  Dzięki profesjonalizmowi naszych dentystów oraz nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponujemy możesz mieć pewność, że leczenie będzie przebiegało sprawnie i co najważniejsze – całkowicie bezboleśnie. Aby umówić się na niezobowiązującą konsultacje w naszym gabinecie, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 604 990 815.
   

  Cennik

  Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne to ekstrakcja (usunięcie) zęba, zarówno wyrżniętego, jak i zatrzymanego, a także podcięcie wędzidełka. W naszym gabinecie zawsze używamy nowoczesnych metod znieczulenia, by zapewnić Pacjentowi maksymalny komfort. Leczenie zawsze poprzedzamy szczegółową diagnostyką, dzięki czemu osiągamy przewidywalne, w pełni satysfakcjonujące rezultaty.

   
   

  Video opinie pacjentów
  Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

  Pani Marta zgłosiła się do nas, ponieważ marzyła, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wykonaliśmy leczenie implantologiczne, które w pełni spełniło oczekiwania Pacjentki. Zobaczcie film w którym Pani Marta opowiada o wrażeniach z leczenia w naszym gabinecie.


  Najczęściej zadawane pytania
  1. Dlaczego powinno się jak najszybciej uzupełnić brakujący ząb?
  2. Lepiej usunąć ząb czy wyleczyć kanałowo?
  3. Czy zabiegi chirurgiczne są bolesne?