WIZYTY ADAPTACYJNE I KONTROLNE

Leczenie zębów jest ważne już od najmłodszych lat. Przychodząc z dzieckiem jak najwcześniej do dentysty, najpierw na wizyty adaptacyjne, a następnie kontrolne i profilaktyczne, wyrabiamy w nim nawyk regularnego pojawiania się u stomatologa. Ponadto częste wizyty powodują, że dla dziecka są one czymś naturalnym i nie kojarzą się z bólem. Jeśli natomiast do dentysty udamy się dopiero wtedy, gdy naszą pociechę rozboli ząb, wyrobimy w niej przekonanie, że leczenie zębów jest czymś jednoznacznie nieprzyjemnym. W ten sposób w przyszłości może być trudniej nam przekonać dziecko do dbania o zdrowie zębów.

Wizyta adaptacyjna pozwala małemu Pacjentowi zapoznać się z nowym miejscem, dentystą i narzędziami. Dzięki temu dziecko stopniowo przyzwyczaja się do gabinetu stomatologicznego i zaczyna się czuć komfortowo. Ma ona także charakter edukacyjny. Podczas jej trwania uczymy rodziców, jak prawidłowo dbać o zęby dziecka, czyścimy na fotelu zęby malucha i pokazujemy, jakie ruchy należy wykonywać.

Pierwsza wizyta u dentysty

Stomatologia dziecieca w Stomatologia Gliwa Leczenie dzieci Katarzyna Gliwa Stomatologia

Leczenie zębów mlecznych

W naszym gabinecie skupiamy się szczególnie na edukacji małych Pacjentów oraz wyrabianiu odpowiednich przekonań i nawyków. Jednak oprócz profilaktyki dużą uwagę zwracamy na leczenie zębów mlecznych.

Zęby należy leczyć zawsze, gdy tylko wystąpi taka potrzeba. Jest to uniwersalna zasada, która dotyczy Pacjentów w każdym wieku. Wbrew obiegowej opinii nawet “mleczaki” wymagają leczenia. Często w naszym gabinecie rodzice zadają pytanie: “Czy leczenie zębów mlecznych jest konieczne? Przecież i tak wypadną.” Zawsze powtarzamy, że próchnica jest chorobą zakaźną, która nie zniknie wraz z utratą “mleczaków”. Istnieje ryzyko, że przeniesie się na stałe zęby dziecka. Ceną, jaką będzie trzeba zapłacić za zaniedbania w pierwszych latach życia, będzie konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego w stosunkowo młodym wieku. 

Należy też pamiętać, że zęby mleczne pełnią jeszcze jedną, ważną funkcję. Utrzymują miejsce dla zębów stałych dziecka. Jeśli ząb mleczny zostanie przedwcześnie utracony, spowoduje to przesunięcia w obrębie całego uzębienia, a w ten sposób mogą powstawać wady zgryzu u dzieci.

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli Twoje dziecko wymaga leczenia stomatologicznego, nasi eksperci są przygotowani do jego przeprowadzenia. Przychodząc do naszego gabinetu możesz skorzystać z nowoczesnych metod leczenia i znieczulenia. Pamiętaj, że pierwsza wizyta u dentysty jest niezwykle ważna i może przynieść bardzo duże korzyści w przyszłości.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

    EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

    ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

    Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!