Implanty w każdym wieku.

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
07.05.2018

Utrata zęba może zdarzyć się w każdym wieku – w wyniku zaniedbań higienizacyjnych, urazów czy wypadków. Nowoczesna stomatologia oferuje wiele sposobów na odbudowę braków zębowych, zarówno pojedynczych, jak i bardziej rozległych, a nawet  i bezzębia. Skutecznym i znacznie zwiększającym komfort funkcjonowania Pacjentów rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne.  Polega ono na wszczepieniu implantu w miejscu powstałej luki zębowej. Ta niewielka tytanowa śruba, kształtem przypominająca stożek, z powodzeniem zastępuje korzeń zęba. Może stanowić podstawę  korony, mostu protetycznego lub protezy i umożliwia zamocowanie jej na stałe w jamie ustnej Pacjenta.


Dlaczego implanty to tak cenione rozwiązanie?

Na implanty decyduje się coraz więcej Pacjentów, ponieważ komfortem znacznie przewyższają tradycyjne ruchome odbudowy zębów. Jest to rozwiązanie stałe, a zatem nie ma możliwości, żeby proteza wypadła np. podczas śmiechu czy kichania.  Pacjent może jeść ulubione potrawy bez obaw. Praca protetyczna osadzona na implantach funkcjonuje bowiem jak naturalne zęby. Implanty zębowe są wykonane z cyrkonu lub tytanu, czyli materiałów wysoce biokompatybilnych, dzięki czemu są w pełni integrowalne z kością Pacjenta. Ponadto implantologia to doskonale przebadana dziedzina stomatologii a powodzenie zabiegów wynosi ponad 95%.

Dzięki temu, jeśli tylko będziesz stosować się do zaleceń lekarza, wszczepiony implant powinien służyć Ci dożywotnio.

Implanty w każdym wieku.

Leczenie implantologiczne nie jest przeznaczone tylko dla osób starszych. Wskazania do wszczepienia implantu mogą pojawić się nawet u osób w stosunkowo młodym wieku. Jeśli na skutek choroby lub urazu mechanicznego utraciłeś ząb, warto zastanowić się nad odbudowaniem go przy pomocy korony (białej części zęba widocznej ponad linią dziąseł), która zostanie osadzona na implancie. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych i funkcjonalnych, korona odbudowana w ten sposób ma jeszcze jeden ważny atut – powstrzymuje zanik kości. Jest to proces, który postępuje od chwili utraty zęba, ze względu na brak naturalnego obciążenia kości. W efekcie może on prowadzić do konieczności przeprowadzenia w przyszłości zabiegu odbudowy kości.

Jeżeli brakuje Ci kilku zębów znajdujących się obok siebie – rozwiązaniem może okazać się most protetyczny, osadzony na implantach. Pozwala uzupełnić nawet 3 brakujące, sąsiadujące ze sobą zęby i jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym od indywidualnego zakładania korony osobno na każdy ząb.

W przypadku bezzębia alternatywą dla protez ruchomych jest proteza osadzona na implantach, która znacznie zwiększa komfort funkcjonowania Pacjenta, m.in. pozwala na spożywanie ulubionych potraw. Jest rozwiązaniem stałym, dzięki czemu nie rusza się podczas codziennych czynności.
 

Szukasz skutecznego leczenia implantami?

Zadzwoń i zapytaj: +48 604 990 815


 

Najlepszy wiek na założenie implantów zębów.

Nie ma odgórnie przyjętego wieku, w którym stosuje się konkretny typ leczenia implantologicznego. Zazwyczaj jednak, jeśli masz:

Implanty – przeciwwskazania. 

Kolejną zaletą implantów jest fakt, iż nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do ich założenia. To rozwiązanie praktycznie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia jamy ustnej. Istnieje jedynie kilka czynników, które mogą mieć wpływ na skuteczność leczenia, dlatego przed jego rozpoczęciem musisz podjąć konkretne kroki:

Leczenie implantologiczne według statystyk przynosi pożądany efekt w ponad 95% przypadków. Jeśli zatem będziesz stosować się do zaleceń stomatologa, istnieje bardzo duża szansa, że przywrócisz sobie piękny uśmiech nawet na całe życie.

Co możesz zrobić teraz?

Jeśli uważasz, że możesz wymagać leczenia implantologicznego – zapisz się na konsultację, podczas której dowiesz się, czy implanty są rozwiązaniem dla Ciebie. Możesz to zrobić TUTAJ lub dzwoniąc pod numer  +48 604 990 815. Nasze recepcjonistki wybiorą dogodny dla Ciebie termin wizyty.