fbpx

Implanty zębów

Implanty zębów

Implanty Rybnik w Stomatologia Gliwa. Braki zębowe nie muszą utrudniać Twojego życia. Nowoczesna stomatologia oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą Ci powrócić do funkcjonowania w pełni komfortowy sposób. Jednym z nich jest wszczepienie implantów dentystycznych. Metoda ta nie maskuje ubytku w uzębieniu, lecz odtwarza naturalnie wyglądający ząb.

 

W naszej klinice oferujemy Ci kompleksową pomoc w leczeniu braków zębowych, niezależnie od ich rozległości. Dzięki implantologii nawet Pacjenci cierpiący z powodu bezzębia mogą powrócić do dawnego stylu życia.
 
Sekret leczenia implantologicznego tkwi w wiernym naśladowaniu natury. Zarówno struktura, jak i naturalne piękno zębów, są możliwe do odtworzenia za pomocą tej metody. Implant zębowy jest bowiem niewielkim, tytanowym elementem, który wszczepiony w miejsce brakującego zęba pełni funkcję utraconego korzenia. Za rekonstrukcję widocznej części zęba odpowiada natomiast praca protetyczna. Może to być korona, most lub proteza, w zależności od rozległości ubytków. Odbudowa protetyczna zostaje zamocowana na implantach na stałe, dzięki czemu jej użytkowanie jest równie komfortowe, jak posiadanie naturalnego uzębienia. Ponadto, przy odpowiednim stosowaniu się do zaleceń stomatologa, implanty mogą służyć Pacjentowi nawet dożywotnio.

 

Implanty Rybnik w Stomatologia Gliwa

Gwarancja na leczenie implantologiczne

W Stomatologia Gliwa jesteśmy pewni wykonywanych zabiegów. Jednocześnie, jeśli z jakiegoś powodu implant zęba nie przyjmie się, wykonamy dla Ciebie ponowny zabieg implantologiczny bezpłatnie. Należy pamiętać, że implantologia to doskonale przebadana dziedzina stomatologii i w naszym gabinecie powodzenie zabiegów implantologicznych sięga nawet 95%.

Jak wygląda proces wszczepienia implantu zęba?

Proces ten możemy zasadniczo podzielić na kilka części:
 
Leczenie implantologiczne składa się zasadniczo z dwóch części: chirurgicznej oraz protetycznej. Zabiegi poprzedzone są precyzyjną diagnostyką, która w tej dziedzinie stomatologii pełni kluczową rolę. Konieczna jest ocena indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, w szczególności ilości tkanki kostnej. Wyniki badań diagnostycznych pozwalają również precyzyjnie zaplanować cały proces leczenia w optymalnym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów. Opłata za leczenie implantologiczne zostanie rozłożona w czasie.
 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Leczenie implantologiczne krok po kroku:

   

  1. Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny. Lekarz przeprowadza wywiad oraz diagnostykę, obejmującą przede wszystkim tomografię komputerową. Umożliwia to stomatologowi skonstruowanie dokładnego planu leczenia oraz dobranie najodpowiedniejszych metod.

   

  2. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie leczenia zasadniczego. Zaczynamy od zabiegu, podczas którego implant zostaje wprowadzony w kość Pacjenta. Implantacja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesna.

   

  3. Po implantacji rozpoczyna się najdłuższy etap leczenia, jakim jest proces gojenia się miejsc pozabiegowych. Po tygodniu odbywa się wizyta kontrolna, na której dentysta weryfikuje przebieg przyjmowania się implantu. Pełna regeneracja tkanek trwa od 2 do 12 tygodni.

   

  4. Po kilku miesiącach od wszczepienia implantu, przeprowadzana jest wizyta, na której następuje założenie śrub gojących, które wymodelują dziąsło Pacjenta. Dzięki temu praca protetyczna będzie wyglądała naturalnie i estetycznie.

   

  5. Kilka tygodni później do implantu zostaje zamocowany łącznik i pobierane są wyciski jamy ustnej. Stanowią one podstawę do stworzenia indywidualnie dopasowanej pracy protetycznej w laboratorium (korony, mostu lub protezy zębowej).

   

  6. Ostatnim etapem jest stałe zamocowanie ostatecznej pracy protetycznej na implantach dentystycznych. Od tej pory Pacjent może cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem i pełnym komfortem codziennego funkcjonowania.
   
  Stomatologia Gliwa - diagnostyka

   

   

   


   

  Zobacz jak przebiegło leczenie innych pacjentów

  Pani Aleksandra z Rybnika

   

  Pacjenta zgłosiła się z uszkodzonymi brzegami górnych jedynek oraz mocno wychyloną lewą jedynką. Zęby nachodziły na siebie i Pani Aleksandra obawiała się, że tylko leczenie ortodontyczne jest w stanie rozwiązać ten problem. Niedoskonałości skorygowaliśmy jednak w za pomocą kompozytu, dzięki czemu Pacjentka jeszcze tego samego dnia uzyskała pożądane rezultaty. Odbudowano brakujące fragmenty brzegów zębów i skorygowano dysproporcje w ułożeniu jedynek względem siebie przy użyciu materiału kompozytowego.

  przed
  po
  Pani Anna PO Implanty zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia
  Pani Anna Przed Implanty zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia
   

   

  Pani Weronika z Wodzisławia Śląskiego

   

  Problemem Pani Weroniki były uszkodzone brzegi górnych jedynek. Ich nieregularna linia zaburzała estetykę uśmiechu. Zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów za pomocą materiału kompozytowego. Nie tylko wyrównaliśmy dolny brzeg, ale także wydłużyliśmy korony i nadaliśmy im estetyczny kształt.

   

   

  przed
  po
  Pani Julia PO Implanty zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia
  Pani Julia PRZED Implanty zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

   

  Video opinie pacjentów
  Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

  Pani Marta zgłosiła się do nas, ponieważ marzyła, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wykonaliśmy leczenie implantologiczne, które w pełni spełniło oczekiwania Pacjentki. Zobaczcie film w którym Pani Marta opowiada o wrażeniach z leczenia w naszym gabinecie.


   

  Więcej o implantach zębów

  Czy każdy może przystąpić do leczenia implantologicznego?

  Niemal każda zdrowa osoba może skorzystać z możliwości, jakie daje leczenie implantologiczne. Nie istnieją żadne przeciwwskazania ze względu na wiek dla zastosowania tej metody. Warunkiem leczenia jest posiadanie zdrowych dziąseł i przyzębia oraz odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Czynniki te weryfikuje się podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Jeśli występują choroby przyzębia – konieczne jest ich uprzednie wyleczenie. Jeśli natomiast proces zaniku kości, następujący w wyniku utraty zębów, postąpił znacznie – zabieg implantacji należy poprzedzić odbudową kości.

  Jakie są konsekwencje braków zębowych?

  • jedzenie – na skutek braków w uzębieniu pojawiają się problemy z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmów. Konsekwencją bólu i dyskomfortu jest unikanie niektórych produktów, co może spowodować niedobór cennych witamin i minerałów. Ponadto nieprawidłowo pogryzione pożywienie obciąża układ pokarmowy i utrudnia jego funkcjonowanie.
  • dykcja – braki w uzębieniu znacznie pogarszają wymowę. Pacjenci borykający się z bezzębiem mówią mniej wyraźnie, ponieważ język nie ma naturalnego podparcia, jakim są zdrowe zęby. Najczęściej pojawiającym się problemem jest seplenienie,
  • wygląd – ubytki w uzębieniu powodują zaburzenia w układzie twarzoczaszki, która zatraca swój naturalny, młody wygląd. Ponadto mogą być powodem pojawienia się zmarszczek. Oprócz niekorzystnych zmian w wyglądzie twarzy głównym problemem wśród Pacjentów jest też dyskomfort psychiczny spowodowany zaburzeniem estetyki uśmiechu,
  • bóle głowy i kręgosłupa – braki w uzębieniu mogą powodować zaburzenia okluzji, które prowadzą do nawracających bólów głowy. W skrajnych przypadkach dyskomfort może przełożyć się także na bóle karku i kręgosłupa.

   

  Zdrowie zębów ma wpływ nie tylko na stan jamy ustnej, ale również na zdrowie całego organizmu.

  Rodzaje uzupełnień protetycznych na implantach:

  Korony zębów

   

  Korona to praca protetyczna imitująca widoczną w jamie ustnej część pojedynczego zęba. Osadzona na implancie dokładnie odtwarza naturalną strukturę zęba, co zapewnia Pacjentowi znakomity wygląd i pełną funkcjonalność uzębienia. Jest to metoda leczenia pojedynczych braków zębowych, które mogą wystąpić na skutek np. urazów mechanicznych lub zaawansowanej próchnicy. Tego typu braki są często ignorowane przez Pacjentów, zwłaszcza jeśli występują w mało widocznym miejscu (w odcinku bocznym). To duży błąd, ponieważ nawet pojedynczy ubytek w uzębieniu pociąga za sobą poważne konsekwencje. Warto pamiętać, że nawet utrata pojedynczego zęba skutkuje stopniowym zanikiem kości. Ponadto w sytuacji pojawiania się luki zębowej, sąsiadujące zęby zaczynają stopniowo przesuwać się w stronę powstałej luki. W efekcie może to doprowadzić do powstawania wad ortodontycznych, a nawet utraty kolejnych zębów.

   

  Mosty zębowe
   
  W przypadku braku kilku zębów sąsiadujących ze sobą, skutecznym rozwiązaniem może okazać się wykonanie mostu na implantach. W takim przypadku umieszczamy implanty na brzegach luki, która powstała po utracie zębów. Następnie zostaje na nich umieszczony most protetyczny, który składa się z kilku połączonych ze sobą koron. Metoda ta pozwala w całości wypełnić lukę w uzębieniu, jednocześnie ograniczając liczbę wszczepionych implantów. Mosty są wykonywane z porcelany i zostają dopasowane indywidualnie do każdego Pacjenta w laboratorium protetycznym. Dzięki nim możemy uzupełnić nawet kilka braków zębowych w trakcie leczenia stomatologicznego.

   

  Protezy całościowe
   
  Proteza zębowa na implantach jest doskonałym rozwiązaniem problemu bezzębia. Trwałe osadzenie pracy protetycznej w jamie ustnej umożliwia Pacjentowi powrót do dawnego stylu życia, w tym jedzenia ulubionych potraw i swobodnego funkcjonowania. Pacjenci zgodnie przyznają, że protezy na implantach traktują zupełnie tak, jakby były to ich własne, naturalne zęby. Zastosowanie leczenia implantologicznego to także szansa dla osób, które są zmęczone używaniem protezy ruchomej. Dzięki protezom na implantach dyskomfort, związany ze stosowaniem rozwiązań ruchomych (pojawiający się dyskomfort w trakcie śmiechu, jedzenia czy kichania), zostaje całkowicie wyeliminowany. Możliwe staje się spożywanie wszystkich ulubionych potraw.

   

  Codzienna higiena jamy ustnej przebiega podobnie jak w przypadku posiadania naturalnego uzębienia. Słowem – Pacjent może zacząć cieszyć się życiem, nie martwiąc się o swoją protezę.

  Poznaj ekspertów wykonujących implanty
  Tomasz Kozarski Implanty zębów Katarzyna Gliwa Stomatologia

   

  Lekarz stomatolog
  Tomasz Kozarski

  Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

  Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, a następnie leczył pacjentów w Wojewódzkiej Przychodni Chirurgii Stomatologicznej. Od 1998 roku zajmuje się leczeniem wymagających przypadków na oddziale chirurgii szczękowej w Opolu.

  W 2006 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Uczestnik prestiżowych szkoleń, warsztatów i kursów w kraju oraz za granicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Szwecji, Korei Południowej, Izraelu, Włoszech, Belgii czy Rosji.

   
   

   

  Rodzaje braków zębowych:
  • pojedyncze braki – najczęściej występują u Pacjentów do 35. roku życia, a ich przyczyną mogą być między innymi urazy mechaniczne. Często pojedyncze braki są ignorowane, zwłaszcza jeśli występują w mało widocznym miejscu. Warto jednak pamiętać, że poza stopniowym zanikiem kości, który ma miejsce w chwili, gdy kość pacjenta nie ma obciążenia, dodatkowo zęby sąsiadujące zaczynają się stopniowo przesuwać w stronę powstałej luki zębowej. W efekcie może to doprowadzić do powstania wad ortodontycznych i trudności z podjęciem leczenia implantologicznego w przyszłości,
  • brak kilku zębów – w przypadku braku kilku zębów sąsiadujących skutecznym rozwiązaniem może okazać się wykonanie mostu na implantach. W takim przypadku umieszczamy implanty na brzegach luki, która powstała po utracie zębów. Następnie zostają one połączone prawidłowo przygotowanym mostem protetycznym, który jest zamocowany do wszczepionych implantów zębowych.Mostem zębowym nazywamy kilka połączonych ze sobą koron zębowych, które składają się na całość wypełniającą braki w uzębieniu. Są one wykonywane z porcelany i dopasowywane indywidualnie do każdego Pacjenta w laboratorium protetycznym.
  • bezzębie – zazwyczaj dotyka Pacjentów powyżej 50. roku życia, ale może przydarzyć się także w młodszym wieku. W przypadku bezzębia pacjent ma możliwość skorzystania z protezy ruchomej lub protezy stałej osadzonej na implantach.

   

  Proteza zębowa na implantach jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zmęczone używaniem protezy ruchomej. Stała proteza na implantach pełni taką samą funkcję jak stałe zęby Pacjenta. Dzięki temu można spożywać ulubione potrawy bez obaw, że proteza zacznie się ruszać bądź wypadnie np. podczas śmiechu, jedzenia czy kichania. Proteza na implantach to rozwiązanie stałe i bardzo skuteczne. Praktycznie w 95% przypadków możemy wykonać skuteczne leczenie implantologiczne bez konieczności jego powtarzania.

  Stomatologia Gliwa - leczenie

  Zalety implantów.

  • komfort psychiczny – świadomość posiadania atrakcyjnego uśmiechu znacznie podnosi pewność siebie i pozwala Pacjentom na spontaniczne i swobodne zachowanie się w sytuacjach towarzyskich,
  • estetyka – wszczepienie implantów powstrzymuje negatywne zmiany w rysach twarzy i pozwala na dłużej zachować młody wygląd,
  • stabilizacja – praca protetyczna na implantach jest zamocowana na stałe, dzięki czemu nie istnieje ryzyko jej utraty lub przesunięcia się w niespodziewanym momencie,
  • pełna funkcjonalność – leczenie implantologiczne zapewnia efekty porównywalne z posiadaniem naturalnych zębów, dzięki czemu możliwe jest komfortowe spożywanie wszystkich rodzajów produktów,
  • zapobieganie zanikowi kości – praca protetyczna na implantach przenosi siły żucia bezpośrednio na kość, która jest dzięki temu odpowiednio obciążona, w związku z czym nie następuje proces zaniku tkanek,
  • dożywotnie rozwiązanie – przy stosowaniu się do zaleceń stomatologa i uczęszczaniu na regularne wizyty kontrolne praca protetyczna osadzona na implantach może służyć nawet przez całe życie.

   

  Najważniejszy jest komfort psychiczny wynikający z posiadania pełnego uzębienia i brak kłopotów, które niejednokrotnie mają pacjenci korzystający z klasycznej protezy (wypadanie i ruchomość protezy). Dodatkową korzyścią jest przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, brak zaniku kości i poprawa estetyki twarzy, która znacząco zmienia swój kształt w wyniku utraty zębów. Należy również pamiętać, że stan zdrowia jamy ustnej ma duży wpływ nie tylko na zdrowie zębów, ale całego organizmu. Dodatkowymi korzyściami są możliwość odtworzenia pełnej funkcjonalności jamy ustnej czy zachowanie estetyki twarzy. Zalet wynikających z posiadania implantu jest jednak znacznie więcej. Implant jest najlepszym aktualnie rozwiązaniem protetycznym, a dobrze wszczepiony z powodzeniem zastępuje własny ząb.
   

  Cennik

   

  implant zęba od 3000 zł
  most zębowy na implantach od 7500 zł
  proteza zębowa na implantach od 6000 zł (kalkulacja indywidualna)

  Implant zębowy to mała tytanowa śruba, która jest wszczepiana w kość Pacjenta. Na jej podstawie stomatolog odbudowuje pojedyncze lub większe ubytki w uzębieniu za pomocą koron i mostów lub mocuje stałą protezę całościową, skutecznie lecząc bezzębie. W naszym gabinecie dobieramy rodzaj uzupełnienia protetycznego indywidualnie, by spełniało wszystkie oczekiwania Pacjenta.

   

  Zapisz się teraz na niezobowiązującą konsultacje. Zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasza recepcjonistka dobierze dogodną godzinę Twojej wizyty.

  Najczęściej zadawane pytania
  1. Jakie są zalety leczenia implantologicznego?

  Korzyści z przeprowadzenia leczenia implantologicznego jest bardzo wiele. Oto najważniejsze z jego zalet:

  • implanty zębowe mogą praktycznie w 100% zastąpić zęby stałe,
  • leczenie implantologiczne pozwala przywrócić prawidłową funkcjonalność jamy ustnej oraz estetykę twarzy,
  • implant zapobiega zanikowi kości, postępującemu na skutek braków zębowych.
  2. Czy wszczepienie implantu jest bolesne?
  3. Ile trwa wszczepienie implantu?
  4. Czy są przeciwwskazania do wprowadzenie implantów?
  5. Jakie są szanse na prawidłowe przyjęcie implantu?