Nowoczesne wypełnienia Inlay/Onlay

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
11.07.2018

Czasem, by przywrócić zębom dawny blask i zdrowy wygląd, wystarczy wymienić stare, nieestetyczne wypełnienia. Współczesna stomatologia oferuje pełen wachlarz metod, które sprawią, że Twoje zęby będą nie tylko mocne i zdrowe, ale również piękne. Jedną z nich są nowoczesne wypełnienia Inlay / Onlay. To rozwiązanie dla wymagających Pacjentów, którzy pragną optymalnego efektu – zarówno funkcjonalnego, jak i estetycznego.

SG - Inlay/Onlay

Czym są wypełnienia Inlay / Onlay?

Inlay / Onlay to wkłady koronowe, które służą odbudowie ubytków zębowych. W przeciwieństwie do zwykłych plomb, są one wykonywane w laboratorium protetycznym. Technik tworzy pracę protetyczną indywidualnie dla Pacjenta, na podstawie jego wycisku uzębienia. Dzięki temu gotowy Inlay / Onlay jest perfekcyjnie dopasowany do naturalnego kształtu korony zęba. Tak szczelne wypełnienie zapobiega powstawaniu mikroszczelin, przez które bakterie mogłyby ponownie dostać się do wnętrza zęba. To, co jeszcze odróżnia Inlay / Onlay od tradycyjnych wypełnień to bardzo wysoka odporność na ścieranie i trwałość. Zalety te są wynikiem zastosowania bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak porcelana. Dodatkowo wkłady koronowe w laboratorium protetycznym ulegają procesowi polimeryzacji i utwardzania, co jest gwarancją ich długiej żywotności.

 

Jak przebiega leczenia za pomocą wkładów koronowych?

Leczenie za pomocą Inlay / Onlay odbywa się w trakcie dwóch wizyt u stomatologa. Wynika to z faktu, że wkład koronowy wymaga przygotowania w pracowni protetycznej. Pierwsza wizyta u dentysty będzie składała się z konsultacji i części diagnostycznej. Jeśli lekarz stwierdzi, że Inlay / Onlay są odpowiednim rozwiązaniem w Twoim przypadku, będzie można rozpocząć zasadnicze leczenie. Ząb zostanie dokładnie oczyszczony z próchnicy. Czasem też odbudowuje się go częściowo materiałami kompozytowymi, by przygotować miejsce dla pracy protetycznej. Następnie dentysta pobierze wycisk Twojego uzębienia i prześle go do laboratorium. Możesz być spokojny o to, jak będzie wyglądało oczekiwanie na drugi etap leczenia – do chwili kolejnej wizyty Twój ząb zostanie zabezpieczony wykonanym w gabinecie nakładem tymczasowym. To zapewni Ci bezpieczeństwo i atrakcyjny uśmiech do czasu otrzymania ostatecznej pracy protetycznej. Podczas drugiej wizyty otrzymasz już gotowy wkład koronowy, który stomatolog zamieści na leczonym zębie na stałe.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Jakie korzyści przynosi zastosowanie metody Inlay / Onlay?