fbpx

Korekty estetyczne

Korekty estetyczne materiałami kompozytowymi

Leczenie stomatologiczne już dawno powinno przestać kojarzyć się z bólem i niedogodnościami. Współcześnie stało się nieodzownym elementem medycyny estetycznej, bowiem dzięki nowoczesnym materiałom oraz stale podnoszonym kwalifikacjom możemy subtelnie, ale znacząco poprawić uśmiech Pacjenta.

Wynalezienie kompozytu pozwoliło Stomatologom wyjść poza standardowe uzupełnienia ubytków (plomby), a wysokiej klasy systemy łączące umożliwiają “doklejanie” materiału do zębów, bez uszkadzania szkliwa i z zachowaniem jak największej ilości naturalnych tkanek.To milowy krok w dziedzinie stomatologii – wypełnienia nie wypadają, a efekty estetyczne utrzymują się przez długie lata.

 

Kasia Gliwa 12 Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia

 

Dzięki korektom kompozytowym można m. in.:
 

 • zamkąć diastemę,
 • skorygować kształt i długość zęba,
 • zmodyfikować jego kolor, pozostając wiernym biologicznym cechom zębów, nadając naturalnie występujące przejścia barw i przezierności.

 
Dużym atutem stomatologii estetycznej jest fakt, że nie ma ona właściwie ograniczeń wiekowych – możemy poprawić uśmiech Pacjentom w każdym wieku.

 

Obecnie wzrasta świadomość, że piękny uśmiech (a nie wyłącznie pozbawiony próchnicy) jest gwarantem dobrego samopoczucia, wzmaga poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie. Niejednokrotnie nasi Pacjenci są zaskoczeni faktem, że przy okazji leczenia próchnicy można zmodyfikować ich uśmiech.

 

Aby dostrzec subtelność korekt kompozytowych wykonujemy zdjęcia przed i po, bowiem wtedy można dokładnie przeanalizować elementy, które złożyły się na poprawę uśmiechu.

Poznaj ekspertów od stomatologii estetycznej
Stomatologia Gliwa Katarzyna Gliwa dentysta e1564409552233 Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia

 

Lekarz stomatolog
Katarzyna Gliwa

Lekarz stomatologii ogólnej
Właścicielka Stomatologia Gliwa

Stomatolog od 1993 roku, ciągle fascynuje ją jej praca i leczenie ludzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, warsztatach i kursach w kraju i za granicą. Zdobywaną wiedzę wprowadza do swojej praktyki, podnosząc jakość leczenia pacjentów.

Koncentruje się na kompleksowym wyleczeniu pacjenta, a nie rozwiązaniu pojedynczego problemu. Zwolenniczka kompleksowych planów leczenia oraz edukacji pacjentów, w szczególności w kwestiach dbania o własne zęby i uzupełnienia protetyczne.

 

 

 

 

 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   


   

  Zobacz jak przebiegło leczenie innych pacjentów

  Pani Iza z Rybnika

  Pani Iza zgłosiła się do naszego gabinetu stomatologicznego, ponieważ nie była zadowolona z estetyki swojego uśmiechu. W celu uzyskania najlepszych efektów wykorzystany został materiał kompozytowy do odbudowy górnych przednich zębów. Ponadto wykonana została korekta jedynki, aby poprawić wygląd uśmiechu. Dzięki przeprowadzonemu leczeniu Pani Iza w krótkim czasie mogła cieszyć się pięknym uzębieniem.

   

   

  przed
  po
  Po Iza 4 Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia
  Przed Iza 4 Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia

  Pani Weronika z Wodzisławia Śląskiego

   

  Problemem Pani Weroniki były uszkodzone brzegi górnych jedynek. Ich nieregularna linia zaburzała estetykę uśmiechu. Zdecydowaliśmy się na odbudowę zębów za pomocą materiału kompozytowego. Nie tylko wyrównaliśmy dolny brzeg, ale także wydłużyliśmy korony i nadaliśmy im estetyczny kształt.

   

   

  przed
  po
  Pani Julia PO Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia
  Pani Julia PRZED Korekty estetyczne Katarzyna Gliwa Stomatologia

  Przykładowe zabiegi poprawiające uśmiech pacjenta:

  Licówki – to cieniutkie płytki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię wcześniej oszlifowanych zębów Pacjenta. Dzięki temu lekarz ma możliwość szybkiej zmiany kształtu, koloru, a nawet długości zębów. Licówki pozwalają również zamaskować przebarwienia i rozjaśnić odcień zębów. Efektem jest ogólna poprawa estetyki twarzy i pomoc Pacjentom w odzyskaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Dowiedz się więcej o licówkach tutaj.

   

  Inlay / Onlay –wypełnienia te nazywane są również wkładami koronowymi. Pozwalają na odbudowę zęba mimo znacznego jego uszkodzenia. Te nowoczesne wypełnienia charakteryzują się znacznie większą trwałością niż tradycyjne plomby i są znacznie bardziej odporne na ścieranie.

   

  Wykonanie wkładów Inlay / Onlay są wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta w laboratorium protetycznym, na podstawie wcześniej pobranych wycisków zębów. Wykonanie wkładów Inlay / Onlay wymaga odbycia dwóch wizyt. Na pierwszej dentysta oczyszcza zęby z próchnicy i częściowo odbudowywuje materiałami kompozytowymi. Następnie pobiera wycisk, na podstawie którego przygotowywana jest stała praca w laboratorium protetycznym. Do drugiej wizyty ząb pacjenta zaopatrzony jest w nakład tymczasowy, wykonany w gabinecie.

   

  Główne zalety wypełnień Inlay / Onlay to ich trwałość. Dzięki procesowi polimeryzacji i utwardzania, który odbywa się w laboratorium protetycznym mogą służyć Pacjentom znacznie dłużej niż tradycyjne wypełnienia. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania mikroszczelin, które mogą prowadzić do próchnicy. Dużą zaletą tego rodzaju wypełnień jest również wysoka estetyka ich wykonania.

   

  Cennik

  Do wyleczenia próchnicy w początkowym stadium często wystarczy przeprowadzenie mniej złożonego leczenia, polegającego na wypełnieniu zęba lub wymianie starych wypełnień. W naszym gabinecie do odbudowy korony zęba stosujemy materiały, które cechują się też wysoką jakością wykonania. Alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są wkłady Inlay/Onlay, które tworzone są indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym. Charakteryzują się wyjątkową estetyką i wytrzymałością.

   

  Video opinie pacjentów
  Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

  Pani Marta zgłosiła się do nas, ponieważ marzyła o tym, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wykonaliśmy leczenie implantologiczne, które w pełni spełniło oczekiwania Pacjentki. Zobaczcie film w którym Pani Marta opowiada o wrażeniach z leczenia w naszym gabinecie.


  Najczęściej zadawane pytania
  1. Czy stomatologia estetyczna jest bezpieczna?
  2. Dla kogo przeznaczona jest stomatologia estetyczna?
  3. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?