Co zrobić, aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
06.08.2018

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Każdy pragnie olśniewać i zachwycać swoim atrakcyjnym wyglądem. To zdecydowanie podnosi pewność siebie, a więc wpływa pozytywnie na rozwój relacji międzyludzkich. Jednak utrzymanie perfekcyjnego koloru zębów jest bardzo trudne, jeśli pija się kawę, czarną herbatę lub pali się papierosy. Czy w takim razie koneserzy tych napojów oraz palacze są skazani na przebarwienia i niesatysfakcjonującą barwę zębów? Bynajmniej!  W zakresie stomatologii estetycznej znajdują się proste i bezpieczne zabiegi, które skutecznie przywrócą blask każdemu uśmiechowi.

Licówki zębów w Stomatologia Gliwa

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia, z którymi zmagamy się najczęściej są zewnątrzpochodne, co oznacza, że są wynikiem oddziaływania czynników zewnętrznych na w pełni ukształtowany ząb. Przyczyną żółknięcia i ciemnienia szkliwa są w tym przypadku barwniki zawarte w pożywieniu, takie jak karoten, występujący w marchewce czy pomidorach. Szkodliwy wpływ na kolor zębów mają także sztuczne barwniki, dodawane do słodyczy i napojów. Ponadto gazowane napoje słodzone zawierają kwasy, które uszkadzają szkliwo i sprawiają, że staje się ono bardziej podatne na przebarwienia. Intensywne działanie wykazują także czerwone owoce, np. maliny, borówki, jagody oraz używki, takie jak czerwone wino lub wspomniane kawa i herbata. U palaczy pojawia się dodatkowy problem w postaci wzmożonego odkładania się kamienia nazębnego. Jest to wynik oddziaływania substancji smolistych, które powodują gromadzenie się osadów w przestrzeniach międzyzębowych. Wszystko to powoduje, że zęby przebarwiają się i ciemnieją, tracąc swój blask.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Jak zachować biel zębów?

Jak widać, wyeliminowanie wszystkich czynników, które negatywnie wpływają na barwę uzębienia, wiązałoby się z ogromnymi wyrzeczeniami. Na szczęście stomatologia estetyczna sprawia, że możemy cieszyć się nieskazitelnie białym uśmiechem bez konieczności odmawiania sobie „wszystkiego”. Wybielanie zębów, skutecznie przywróci zębom perfekcyjny kolor i blask.  Jednym z najefektywniejszych sposobów rozjaśnienia zębów o kilka tonów jest metoda nakładkowa. Jej zaletą jest możliwość przeprowadzenia zasadniczego zabiegu samodzielnie w domu.  Wystarczy, że udasz się do gabinetu stomatologicznego, by lekarz mógł pobrać wycisk Twojego uzębienia. Na jego podstawie zostaną wykonane nakładki, perfekcyjnie dopasowane do kształtu Twoich zębów, które otrzymasz wraz z żelem wybielającym. Twoje zadanie będzie polegało na zaaplikowaniu preparatu na nakładki i założeniu ich na zęby. Czynność tę należy powtarzać codziennie. Dentysta poinformuje Cię dokładnie, jak długo należy pozostawić nakładki w jamie ustnej (najczęściej zakłada się je na noc). Dowiesz się także, ile będzie trwało całkowite wybielanie. Zwykle proces ten trwa 2 tygodnie, a już po kilku dniach efekt zaczyna być wyraźnie widoczny, a Twoje zęby będą śnieżnobiałe.

 

Biała dieta – czy będzie potrzebna?

Aby utrzymać rezultaty wybielania nakładkowego nie jest konieczne wprowadzenie żadnych ograniczeń żywieniowych na stałe po zabiegu. Jednak w jego trakcie zalecane jest utrzymanie tzw. białej diety, polegającej na wyeliminowaniu produktów silnie barwiących. Po zakończeniu całego procesu możesz powrócić do dawnego stylu życia, a efekt powinien utrzymać się nawet do 2 lat, jeśli tylko będziesz należycie przestrzegać higieny jamy ustnej.

 

Co możesz teraz zrobić?

Nigdy nie jest za późno, by zrealizować marzenia o nieskazitelnie białym uśmiechu. Teraz jest to wyjątkowo proste – wystarczy, że zgłosisz się na wizytę do specjalisty, który zbada Twoje uzębienie i zaproponuje najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę. Zadzwoń pod numer +48 604 990 815 i umów się na wizytę – to ostatni krok, dzielący Cię od osiągnięcia śnieżnobiałych zębów.