Znieczulenie a zabiegi u dentysty
Znieczulenie u dentysty. Co warto wiedzieć?
Leczenie bez bólu? W Gabinecie Stomatologicznym Katarzyna Gliwa to możliwe! Współczesna medycyna dostarcza rozwiązania, dzięki którym zabiegi nie kojarzą się już z rosnącym dyskomfortem – a my wiemy, jak to wykorzystać. Poznaj rodzaje znieczuleń i raz na zawsze zapomnij o lęku przed wizytą u dentysty!
Formy znieczulenia
- Znieczulenie powierzchniowe stosuje się w przypadku niewielkiego zabiegu lub jako środek przed właściwym znieczuleniem. Występuje ono w formie żelu, kremu czy aerozolu, i w tej strukturze działa zazwyczaj przez kilka minut. To świetne rozwiązanie dla młodszych pacjentów – nie tylko pomoże nam przekonać malucha o bezbolesności wizyty, ale i umożliwi szybkie usunięcie zębów mlecznych.
- Znieczulenie nasiękowe to jedna z popularniejszych metod znieczulania pacjentów. Polega ona na tym, że w okolice chorego zęba aplikuje się zastrzyk, co w rezultacie przekłada się na brak czucia w dziąśle, policzku oraz języku. Taką formę znieczulenia dentyści stosują głównie przy leczeniu zębów górnych oraz dolnych siekaczy.
- Musisz poddać kuracji zęby dolne przedtrzonowe i trzonowe? Zabiegi tego typu stomatolog może wykonać w znieczuleniu przewodowym, polegającym na podaniu dawki leku bezpośrednio w nerw zębodołowy. Brak czucia powoduje, że nawet skomplikowane leczenie jest praktycznie nieodczuwalne dla pacjenta. Efekt znieczulenia przewodowego może utrzymywać się nawet do kilku godzin.
- Z kolei znieczulenie śródwięzadłowe wyróżnia się tym, że wystarczy już bardzo mała dawka leku, aby znieczulić wybrany obszar lub tylko konkretny ząb. W jaki sposób się je podaje? Dużą rolę odgrywa tutaj strzykawka ciśnieniowa, która umożliwia wprowadzenie lekarstwa pomiędzy ząb a dziąsło.
Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Zadzwoń i zapytaj: +48 664 853 263
U stomatologa
Co jest jeszcze ważne przed samą wizytą u dentysty? Przede wszystkim liczy się nastawienie – w przypadku, gdy nasze obawy są spore, warto już dzień wcześniej postawić na wyciszenie i zatopienie w ulubionych czynnościach. Nie bójmy się także na miejscu zapytać stomatologa o wszystkie szczegóły. Pamiętajmy, że dobry dentysta dobierze odpowiednią formę znieczulania bezpośrednio do naszych potrzeb, a co się z tym wiąże, zagwarantuje bezbolesne leczenie. Warto także dopytać o bardziej inwazyjne formy, szczególnie w przypadku, gdy nasz strach wymyka się spod kontroli.
Skuteczne, ale i bezbolesne leczenie to dla nas priorytet.