Jak znaleźć czas na wizytę u dentysty?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
08.10.2018

Dla zachowania zdrowia zębów na długie lata niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, na którą składa się nie tylko codzienne dbanie o higienę jamy ustnej, ale również regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. O ile ten pierwszy element, jak wynika ze statystyk, jest realizowany przez większość Polaków, to jednak wizyty kontrolne u stomatologa są często nadal ignorowane. Z czego wynika taka sytuacja? Najczęściej powodem jest… brak czasu. Przygotowaliśmy 5 wskazówek, jak znaleźć chwilę na zadbanie o zdrowie zębów.

Stomatologia Gliwa - znajdź czas na dentystę

Nie odkładaj wizyty na ostatni moment!

Praca, nauka, rodzina, obowiązki – żyjemy intensywnie i w szybkim tempie. W natłoku codziennych zadań i wyzwań wygospodarowanie chwili na zadbanie o zdrowie zębów wydaje się niemożliwe. W konsekwencji najczęściej udajemy się do dentysty dopiero wtedy, gdy dolegliwości uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Paradoksalnie takie postępowanie sprawia, że tracimy dużo więcej czasu, niż w przypadku odpowiednio wczesnego zgłoszenia się do stomatologa. Lekarz jest bowiem w stanie wykryć paradontozę lub próchnicę w początkowym stadium. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie leczenia, które będzie miało mało inwazyjny charakter i przebiegnie bardzo sprawnie, np. wypełnienie ubytku próchnicowego czy higienizacja. Jeśli natomiast wizytę u stomatologa odłożymy do momentu, w którym dolegliwości bólowe staną się nieznośne, prawdopodobnie konieczna będzie bardziej złożona ingerencja, np. leczenie kanałowe. Jeśli więc chcesz oszczędzić swój cenny czas, nie lekceważ nawet najmniejszych dolegliwości w obrębie jamy ustnej. Zgłoś się do lekarza jak najszybciej, by w prosty sposób zapobiec groźnym konsekwencjom chorób.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Dostosuj wizytę do swojego planu dnia

Pomijanie wizyt kontrolnych u stomatologa może wynikać z niechęci do rezygnowania z pracy lub szkoły. Jednak wiele nowoczesnych gabinetów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, dostosowując godziny wizyt do możliwości osób pracujących lub uczących się. Nie musisz brać urlopu w pracy, ani tracić zajęć w szkole czy na uczelni – po prostu wybierz gabinet stomatologiczny dopasowany do Twoich potrzeb. Wiele nowoczesnych placówek pracuje w godzinach wieczornych, dzięki czemu dbanie o zdrowie zębów nie będzie kolidowało z Twoimi codziennymi zajęciami. Atrakcyjną opcją jest również możliwość uczęszczania do dentysty w soboty. Nawet jeśli natłok spraw w ciągu tygodnia pracy uniemożliwi Ci wizytę u stomatologa – zawsze możesz zrealizować ją w weekend bez pośpiechu i stresu.

 

Regularność to podstawa

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że codzienna higiena jamy ustnej musi być regularna, by przynosić pożądane rezultaty. Skrupulatne realizowanie wszystkich zasad dbania o zęby może przyczynić się do zachowania ich zdrowia na dłużej. Jednak do osiągnięcia tego celu niezbędne są także profesjonalne zabiegi higienizacyjne przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. To krótkie, mało inwazyjne i przyjemne procedury, polegające na oczyszczeniu zębów z kamienia i osadów, których nie można usunąć za pomocą szczoteczki. Taki ponad godzinny seans w gabinecie stomatologicznym może sprawić, że Twoje zęby przez długie lata nie będą wymagały złożonego leczenia. Jednak i tutaj regularność jest kluczowa. Higienizację należy przeprowadzać co sześć miesięcy, a u osób palących – częściej niż pół roku. Ze względu na to dobrym pomysłem jest odpowiednio wczesne wyznaczenie terminu wizyty higienizacyjnej. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, kiedy dokładnie należy udać się do dentysty, a to pozwoli Ci wygospodarować czas tak, by nie pominąć umówionej wizyty.

 

Zapisz się teraz na wizytę higienizacyjną do Stomatologia Gliwa. Wyślij formularz z tej strony lub zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 . Przybliżony cennik znajdziesz tutaj.

 

Nie rezygnuj z dbania o swoje zdrowie! Wizyta higienizacyjna trwa ponad godzinę. Te kilkadziesiąt minut, które poświęcisz dla swoich zębów raz na pół roku, może uchronić Cię przed poważnymi problemami i złożonym leczeniem. Pomyśl o wizycie u dentysty jak o chwili dla siebie, w której wyświadczasz sobie przysługę i inwestujesz na lata w to, co najważniejsze – Twoje zdrowie.