Zdrowe dziąsła. Pierwszy krok do pięknego uśmiechu

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
31.05.2017

Dbając o promienny uśmiech, zwracamy uwagę na higienę jamy ustnej oraz odcień naszych zębów. Często jednak zdarza się, że przy całym planie zapominamy o jednym z najważniejszych elementów. W końcu zdrowe dziąsła – bo o nich właśnie mowa – nie bez przyczyny nazywane są rusztowaniem uzębienia. Jak odpowiednio je pielęgnować i kiedy zgłosić się do stomatologa?

1.Zdrowe dziąsła – postaw na pielęgnację

Właściwa higiena jamy ustnej to podstawa, aby cieszyć się nie tylko zdrowym, ale i pięknym uśmiechem. Na co więc zwrócić uwagę przy codziennym myciu? Okazuje się, że wystarczy już parę zmian w pielęgnacji, aby uchronić nasze dziąsła przed ewentualnym schorzeniem. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów oraz używaniu nici dentystycznej po każdym myciu. Do codziennego rytuału warto również włączyć oparty na naturalnych składnikach płyn do płukania zębów. Obawiasz się, że mogłeś przeoczyć coś ważnego, w związku z czym twoja pielęgnacja nie jest wystarczająca? Poproś o poradę swojego dentystę – specjalista nie tylko pokaże właściwy sposób szczotkowania, ale i pomoże w doborze odpowiednich produktów.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?

Zadzwoń i zapytaj: +48 604 990 815

2. Dbaj o dietę

Olśniewający uśmiech nie kończy się jedynie na pielęgnacji. To, co znajduje się na naszym talerzu, również ma istotny wpływ na stan uzębienia – podobnie jak różnego rodzaju używki. Chcesz mieć zdrowe, nie sprawiające niespodzianek dziąsła i zęby? Jedz dużo surowych warzyw oraz spożywaj posiłki bogate w wapń, takie jak, chociażby migdały czy mięso ryb. Aby jednak uzyskać pożądany efekt, z diety musi zostać wykreślona przetworzona żywność, w tym również napoje gazowane. Warto także rozważyć rzucenie palenia.

3. Systematycznie kontroluj

Sporadyczne wizyty u stomatologa? Nie tym razem! Dzięki kontrolom dentystycznym możemy na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, a tym samym zminimalizować ryzyko występowania różnych schorzeń. Nie zwlekaj także w przypadku zauważenia pierwszych niepokojących objawów. Nieświeży oddech, krwawienie przy myciu zębów, nawracające afty – to mogą być sygnały świadczące o zapaleniu dziąseł. Szybka reakcja ze strony stomatologa pomoże jednak szybko pozbyć się problemu, i to również w zaawansowanym stadium choroby.

Zdrowe dziąsła to nie tylko gwarancja komfortu, ale i promiennego uśmiechu. W naszym gabinecie stomatologicznym kompleksowo dbamy o potrzeby pacjentów także i w tym zakresie. Doradzimy, zdiagnozujemy oraz pokażemy, jak poprawnie dbać o higienę jamy ustnej, aby zawsze cieszyć się pięknym uzębieniem. To jak – gotowy na szeroki uśmiech?