Skąd się bierze ból zęba?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
21.06.2017

Jak uśmierzyć ból zęba?

Często atakuje znienacka i choć bywa niepozorny, to jest w stanie powalić nawet największych twardzieli. Ból zęba, bo o nim właśnie mowa, nie tylko znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale i sprawia, że nie potrafimy się na niczym skupić. Czekasz na szybką interwencję stomatologa? Poznaj kilka najczęstszych powodów bólu zęba.

Stomatologia Gliwa - Jeden prosty sposób, by uchronić się przed paradontozą

Skąd się bierze?

Ból zęba może mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Najczęściej jednak jest wynikiem próchnicy lub ignorowanego dotąd dyskomfortu, który z czasem przerodził się w poważniejszą infekcję. Jakie jeszcze mogą być jego źródła?

Jeśli ból obejmuje także szczękę, głowę oraz ucho, zgłoś to już przy zapisywaniu – stomatolog na pewno uwzględni ten fakt i zaproponuje jak najszybszy termin.

Szukasz leczenia zębów bez bólu?

Zadzwoń i zapytaj: +48 604 990 815

Wizyta u dentysty

Niezależnie od nasilenia dyskomfortu, jedno nie ulega wątpliwości – w przypadku jakiegokolwiek bólu niezbędne są odwiedziny stomatologa. Wszelkie amatorskie kuracje nie usuną bowiem przyczyny problemu, którym zająć się może jedynie sprawdzony dentysta. Masz już umówioną wizytę, ale obawiasz się dyskomfortu? Spokojnie! Współczesne formy znieczulenia umożliwiają przeprowadzenie leczenia w niemal całkowicie bezbolesnych warunkach, i to także w przypadku bardziej skomplikowanych problemów.