Skąd się bierze ból zęba?
Jak uśmierzyć ból zęba?
Często atakuje znienacka i choć bywa niepozorny, to jest w stanie powalić nawet największych twardzieli. Ból zęba, bo o nim właśnie mowa, nie tylko znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale i sprawia, że nie potrafimy się na niczym skupić. Czekasz na szybką interwencję stomatologa? Poznaj kilka najczęstszych powodów bólu zęba.

Skąd się bierze?
Ból zęba może mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Najczęściej jednak jest wynikiem próchnicy lub ignorowanego dotąd dyskomfortu, który z czasem przerodził się w poważniejszą infekcję. Jakie jeszcze mogą być jego źródła?
- Wyrzynanie się zęba mądrości. Obrzęk, ból głowy, zaczerwienione dziąsło – to mogą być symptomy związane z zębem mądrości. Często pojawiają się także inne dolegliwości, jak np. gorączka.
- Zapalanie miazgi. Nieleczona próchnica może prowadzić do poważniejszych schorzeń, takich jak stan zapalny miazgi zęba. Ból, jaki wówczas występuje, ciężko jest uśmierzyć nawet mocnymi środkami. Wizyta u dentysty to wtedy absolutny obowiązek!
- Zmiany okołowierzchołkowe. Czasem zdarza się, że ząb, który był utrapieniem, nagle przestaje boleć. Nie lekceważmy takiego stanu! Martwica może bowiem prowadzić do zmian okołowierzchołkowych, takich jak ziarniaki, torbiele czy ropnie.
Jeśli ból obejmuje także szczękę, głowę oraz ucho, zgłoś to już przy zapisywaniu – stomatolog na pewno uwzględni ten fakt i zaproponuje jak najszybszy termin.
Szukasz leczenia zębów bez bólu?
Zadzwoń i zapytaj: +48 604 990 815
Wizyta u dentysty
Niezależnie od nasilenia dyskomfortu, jedno nie ulega wątpliwości – w przypadku jakiegokolwiek bólu niezbędne są odwiedziny stomatologa. Wszelkie amatorskie kuracje nie usuną bowiem przyczyny problemu, którym zająć się może jedynie sprawdzony dentysta. Masz już umówioną wizytę, ale obawiasz się dyskomfortu? Spokojnie! Współczesne formy znieczulenia umożliwiają przeprowadzenie leczenia w niemal całkowicie bezbolesnych warunkach, i to także w przypadku bardziej skomplikowanych problemów.