Sedacja płytka sposobem na dentofobię

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
02.12.2019

Wielu Pacjentów obawia się wizyty u stomatologa. Bardzo często powodem lęku są przykre doświadczenia z przeszłości. Jednak jednym z głównych celów współczesnej stomatologii jest przeprowadzenie wszystkich zabiegów w jak najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania, których celem jest, aby leczenie zawsze było przyjemne. Jednym z nich jest sedacja płytka, sprawiająca, że przejdziesz przez każdy zabieg bez stresu i całkowicie odprężony.
Stomatologia Gliwa - sedacja płytka

Czym jest sedacja płytka?

Sedacja płytka polega na podaniu środków, których celem jest zniwelowanie lęków związanych z leczeniem, a także sprawia, że Pacjent czuje się niezwykle komfortowo podczas całego zabiegu. Metoda ta wykorzystywana jest wraz ze znieczuleniem. Sedacja płytka może być podana dożylnie, dzięki czemu możliwe jest efektywne jej zastosowanie. Co warto podkreślić, sedacja płytka nie powoduje utraty świadomości, co oznacza, że w trakcie leczenia lekarz ma ciągły kontakt z Pacjentem. Po pewnym czasie od przyjęcia środków zabieg może zostać wykonany. Przez cały jego czas Pacjent czuje się całkowicie komfortowo, co pozwala na bezstresowe przejście przez wszystkie etapy leczenia!

Dlaczego warto skorzystać z sedacji płytkiej?

Być może odkładasz wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, pomimo pojawienia się pewnych niepokojących objawów w jamie ustnej, z powodu lęku przed leczeniem stomatologicznym. Jak najbardziej to rozumiemy, ale pragniemy Cię uspokoić. Otóż współcześnie leczenie stomatologiczne może być niezwykle komfortowe. W dużej mierze odpowiada za to sedacja płytka. Sprawia ona, że poczujesz się całkowicie zrelaksowany, a cały zabieg odbędzie się bez stresu. Ponadto działanie podanych środków sprawia, że będziesz miał wrażenie, iż leczenie trwało dosłownie kilka sekund! W ten sposób jeszcze bardziej podnoszony zostaje komfort wykonywanego zabiegu.

Zastosowanie sedacji płytkiej niezwykle skutecznie pozwala przełamać obawy przed leczeniem stomatologicznym. W ten sposób unikniesz poważnych zmian w jamie ustnej, jakie mogłyby się pojawić w wyniku unikania wizyty w profesjonalnej klinice. W dużej mierze to właśnie sedacja płytka przyczyniła się do tego, że Pacjenci uporali się ze swoim problem dentofobii, co w konsekwencji pozwoliło im w końcu cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiech. Dołącz do nich i koniecznie umów się na wizytę! Warto również dodać, że sedacja płytka znajduje również zastosowanie wśród dzieci. To właśnie ona ułatwi Ci zadbanie o piękne i zdrowe zęby Twojej pociechy.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Czy sedacja płytka jest bezpieczna?

Każde nowe rozwiązanie może wzbudzać pewien niepokój. Nic więc dziwnego, że pewnie zastanawiasz się, czy sedacja płytka jest bezpieczna. Śpieszymy z wyjaśnieniami. Skorzystanie z sedacji płytkiej jest bezpieczne. Ważne jednak jest, aby środki do sedacji były podawane z zachowaniem wszystkich najwyższych standardów. Udanie się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego sprawia, że zyskujesz pewność bezpieczeństwa podawania sedacji płytkiej

Co możesz teraz zrobić?

Współczesna stomatologia dostarcza rozwiązania, które sprawiają, że leczenie jest niezwykle komfortowe. Przekonaj się sam, jak sedacja płytka odmienia oblicze zabiegów stomatologicznych. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.