Nie ufaj protezom sprzedawanym w internecie!

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
13.07.2021

Internet bez wątpienia można uznać za dobrodziejstwo, które stanowi ogromne ułatwienie w wielu dziedzinach życia. Jednakże nie wszystko, co z nim związane, ma pozytywny wydźwięk i przynosi korzyści. Przykładem stricte powiązanym ze stomatologią są pojawiające się coraz częściej na rynku „protezy zębowe wysyłkowo”, czyli prace protetyczne sprzedawane na popularnych portalach zajmujących się handlem wielobranżowym. Kuszą one wielu Pacjentów swoją ceną oraz prostotą zakupu, lecz zaznaczmy – nie są skutecznym rozwiązaniem, a ich zastosowanie przyniesie ostatecznie więcej szkody, niż pożytku.

Protezy zębowe wysyłkowo

Protezy zębowe wysyłkowo – niepokojące zjawisko – rekonstrukcje protetyczne sprzedawane przez internet

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiadającej naszym oczekiwaniom placówki stomatologicznej zajmującej się protetyką, można niekiedy znaleźć firmy proponujące wysyłkową sprzedaż protez zębowych. Perspektywa zakupu takiej rekonstrukcji bez konieczności wychodzenia z domu jest co najmniej zachęcająca, lecz tak jak wiele towarów sprzedawanych drogą internetową, nie jest pozbawiona haczyków. Dlaczego? Posłużmy się obrazową analogią: jeżeli mamy zamiar kupić np. garnitur, musimy udać się do odpowiedniego sklepu lub krawca, gdzie przymierzymy interesujący nas ubiór oraz pobrana zostanie miara. Jeżeli zrobimy to „w ciemno”, kreacja będzie niedopasowana, co znacząco obniży jej wygląd oraz funkcjonalność, a także pogorszy nasz komfort psychiczny. Sprawa ma się podobnie w przypadku rekonstrukcji protetycznych, lecz ich dobór jest znacznie bardziej złożony.

Dlaczego nie da się dopasować protezy bez konsultacji z ekspertem?

Leczenie protetyczne jest skomplikowanym procesem wymagającym dużej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego też jego przeprowadzenie należy powierzyć profesjonalnemu stomatologowi. Przeprowadzi on gruntowną diagnostykę, która zapewni mu odpowiednie informacje na temat problemu i pozwoli dobrać spersonalizowaną rekonstrukcję gwarantującą najlepsze możliwe efekty. Należy bowiem zaznaczyć, że sprzedawane przez niektóre firmy wysyłkowe protezy nigdy nie będą odpowiednio dopasowane – chałupniczo wykonywane przez Pacjentów wyciski pobierane przy pomocy specjalnych zestawów wątpliwej jakości nie są w stanie odzwierciedlić wszystkich szczegółów uzębienia.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?

Zadzwoń i zapytaj: +48 604 990 815

Porównanie kilku rodzajów protez

Uważamy, że protezy sprzedawane wysyłkowo są nieskutecznym rozwiązaniem i nigdy nie będą wykazywały takiej samej funkcjonalności oraz estetyki, jak ich profesjonalne odpowiedniki wykonywane w laboratoriach protetycznych. Jako uzasadnienie tej tezy dokonamy krótkiego porównania rekonstrukcji protetycznych pod względem reprezentowanych zalet:

Zalety płynące z protezProtezy zamawiane przez internetTradycyjne protezy ruchomeProtezy oparte na implantach zębów
Poprawiają estetykę twarzy++
Imitują wygląd naturalnych zębów+++
Pozwalają komfortowo spożywać posiłki– +
Można w nich swobodnie spać bez ryzyka zadławienia+
Nie poruszają się w jamie ustnej podczas kichania lub kaszlu+
Nie blokują podniebienia, co pozwala odczuwać pełnię smaku+
Nie uciskają dziąseł+
Nie wymagają stosowania specjalnego kleju do protez+
Hamują zanik kości+

 

Jak widać, protezy zębowe wytwarzane przez firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową mają właściwie jedną zaletę – w pewnym stopniu imitują wygląd utraconych zębów. Ich słaba jakość wynika z całkowitego niedopasowania kształtu rekonstrukcji oraz jej barwy, co nie tylko wpływa na komfort podczas użytkowania, ale może doprowadzić do podrażnień tkanek miękkich jamy ustnej.

Co możesz teraz zrobić?

Oferty protez zębowych dostarczanych przez niezweryfikowane internetowe firmy są coraz częstszym zjawiskiem, jednakże ich zastosowanie nie przyniesie pożądanych efektów oraz może przyczynić się do powstania problemów w jamie ustnej. Jeżeli chcesz podjąć się skutecznego leczenia protetycznego, umów się na wizytę w Stomatologia Gliwa! Dobierzemy indywidualnie dopasowaną odbudowę zgodną z Twoimi potrzebami oraz oczekiwaniami, którą będziesz mógł użytkować przez wiele lat! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer 604 990 815 lub wypełniając formularz.