Nowy uśmiech w ten sam dzień, czyli co możesz zyskać dzięki licówkom kompozytowym

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
05.11.2018

Marzysz o pozbyciu się niedoskonałości lub po prostu odświeżeniu swojego uśmiechu, ale nie masz zbyt dużo czasu, który możesz poświęcić na wizyty u dentysty? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Jeden krótki i prosty zabieg wystarczy, by odmienić wygląd Twoich zębów. Jeśli zależy Ci na błyskawicznych efektach – licówki kompozytowe są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się, jak wygląda proces leczenia i co sprawia, że jest ono tak kompleksowe i efektywne.

Stomatologia Gliwa - licówki kompozytowe

Metamorfoza Twojego uśmiechu

Zakładanie licówek to metoda z zakresu stomatologii estetycznej, której celem jest zlikwidowanie niedoskonałości zębów przednich (widocznych podczas uśmiechu). Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie kompleksowo zamaskować różnego rodzaju defekty estetyczne: przebarwienia, dysproporcje zębów, diastemę (przerwę pomiędzy jedynkami). Możliwa jest również zmiana kształtu zębów, np. wydłużenie koron. To detale, które znacząco wpływają na wygląd uśmiechu oraz jego dopasowanie do rysów twarzy.

 

Zaprojektujemy Twój uśmiech

W stomatologii estetycznej indywidualne podejście jest niesamowicie ważne. Uśmiech powinien komponować się z innymi elementami twarzy w sposób harmonijny, by podkreślać Twoją urodę. W naszej klinice wymagamy jednak czegoś więcej od skutecznego leczenia estetycznego. Zdaniem naszych ekspertów uśmiech jest kluczowym elementem w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, nadaje pewności siebie i pomaga otworzyć się na innych. Dlatego powinien ponadto wyrażać zarówno Twoją osobowość, jak i charakter.

Chcąc uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty, cały proces leczenia zawsze planujemy w porozumieniu z Pacjentem, biorąc pod uwagę jego oczekiwania i specjalne życzenia. W naszej klinice Pacjent bierze czynny udział w kreowaniu swojego nowego uśmiechu. W efektywnym planowaniu leczenia pomagają nam programy komputerowe, w których możemy stworzyć wizualizację efektów leczenia. Dzięki temu Pacjent jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu może zobaczyć, jakie będą jego przewidywane rezultaty i jak proponowane przez nas leczenie wpłynie na jego wizerunek.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Piękny uśmiech w jeden dzień? To możliwe!

Zabieg założenia licówek kompozytowych często można zrealizować w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. W przypadku tej metody nie jest bowiem konieczna współpraca z laboratorium protetycznym. Najpierw zęby Pacjenta są przygotowane do zabiegu poprzez profesjonalną higienizację i w razie konieczności – delikatne oszlifowanie. Następnie lekarz samodzielnie tworzy licówki, modelując je bezpośrednio na zębach. Materiał kompozytowy (ten sam, który służy do wypełniania ubytków próchnicowych) zostaje nakładany warstwowo na ząb i odpowiednio ukształtowany, by uzyskać pożądany efekt estetyczny. Kompozyt charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu doskonale przywiera do szkliwa. Jest również bardzo plastyczny, co pozwala na jego swobodne modelowanie. Barwę materiału można dobrać do koloru uzębienia, a to sprawia, że ostateczny wygląd zębów jest bardzo naturalny. Leczenie jest mało inwazyjne i najczęściej nie wymaga ingerencji w zdrową strukturę zęba, a rezultaty są widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu. Oznacza to, że jeszcze tego samego dnia wyjdziesz z naszego gabinetu, posiadając zupełnie nowy, olśniewający uśmiech.

 

Co możesz teraz zrobić?

Brak czasu nie stanowi już przeszkody na drodze do pięknego uśmiechu. Teraz możesz osiągnąć wymarzone efekty kompleksowo, nawet w ciągu jednej wizyty. Umów się na konsultację, by poznać możliwości zastosowania licówek kompozytowych i dowiedzieć się, jak ta metoda może odmienić Twoje życie. Możesz to zrobić wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer +48 604 990 815.