Nowy rok, nowe decyzje

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
08.01.2019

Nowy rok to doskonały moment na podjęcie ważnych decyzji. Dlatego jeśli od dłuższego czasu zwlekasz ze zrobieniem pierwszego kroku w stronę poprawy Twojego zdrowia, dobrego samopoczucia i jakości życia – może właśnie nadeszła ta chwila? Jeżeli cierpisz z powodu bezzębia lub nosisz niewygodną protezę, która coraz bardziej utrudnia Ci normalne funkcjonowanie – powiedz temu: “dość” i zdecyduj się na rozwiązania, które maksymalnie podniosą Twój komfort, a Ty zapomnisz o ruchomej, wypadającej protezie podczas jedzenia, śmiechu czy kichania.

Męczą Cię braki w uzębieniu?

Brak nawet jednego zęba powoduje liczne problemy i utrudnia codzienne czynności, takie jak jedzenie, mówienie, uśmiechanie się. Początkowo drobne problemy z czasem zaczynają powodować znaczny dyskomfort. Wszystko za sprawą tak zwanego zaniku kości. To stopniowy proces, który rozpoczyna się w momencie utraty zęba. Kość szczęki lub żuchwy nieposiadająca naturalnego obciążenia, zaczyna stopniowo zanikać. Jednocześnie mogą zachodzić przesunięcia w uzębieniu. To wszystko może prowadzić do wad ortodontycznych, zaburzeń okluzji, a zdarza się, że także utraty kolejnych zębów. Pacjent może odczuwać zmęczenie i napięcie mięśni, nie mówiąc już o bólu związanym z przeżuwaniem i podrażnionych dziąsłach w wyniku spożywania twardego jedzenia. Ponadto proces stopniowej utraty uzębienia, zaniku kości czy powstawania wad ortodontycznych, skutkuje negatywnymi zmianami również w rysach twarzy i powstawaniem zmarszczek. W efekcie Pacjent wygląda dużo starzej niż jest w rzeczywistości. A więc co zrobić z powstałymi brakami zębowymi? Z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia, która umożliwia leczenie zębów bez bólu i w komfortowych warunkach.
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Dlaczego proteza ruchoma nie rozwiąże Twoich problemów z zębami?

W przypadku bezzębia założenie tradycyjnej protezy ruchomej nie rozwiązuje w pełni wspomnianych problemów. Tego typu proteza przenosi siły żucia na błonę śluzową, a nie na kość (jak ma to miejsce w przypadku zdrowego uzębienia), a więc tkanki kostne nadal stopniowo zanikają, a ruchoma proteza z czasem zaczyna się ponownie poruszać w jamie ustnej Pacjenta. Ponadto niedopasowana proteza często uniemożliwia poprawną wymowę. Te wszystkie konsekwencje mogą stanowić znaczną trudność w życiu towarzyskim, prywatnym i zawodowym. Na szczęście współczesna stomatologia znalazła rozwiązanie, które spełnia oczekiwania i potrzeby Pacjentów posiadających braki zębowe – jest nią implantologia.

 

Innowacyjne rozwiązanie, które przywróci Ci dawny uśmiech

Implantologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się kompleksową rekonstrukcją uzębienia. Implant to mała, tytanowa śruba, która ma za zadanie zastępować korzeń zęba. Podczas zabiegu zwanego implantacją wprowadza się go w miejsce brakującego zęba. Dzięki biokompatybilnym właściwościom tytanu, implant jest traktowany przez organizm jak własna tkanka i po pewnym czasie w pełni integruje się z kością. Gdy proces regeneracji zakończy się, można na stałe zamocować na implancie odbudowę protetyczną, imitującą widoczną w jamie ustnej część zęba. W zależności od rozległości ubytków może to być: pojedyncza korona (pojedyncze braki zębowe), most (większe braki zębowe) lub proteza całkowita (bezzębie). Leczenie implantologiczne jest praktycznie bezbolesne i umożliwia uzupełnienie każdego rodzaju braków zębowych.

 

Zapisz się teraz na bezpłatną konsultację do Stomatologia Gliwa. Wyślij formularz z tej strony lub zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 .

 

Praca protetyczna zamocowana na implantach funkcjonuje jak naturalne zęby, a Pacjent może powrócić do dawnego stylu życia. Wszystko za sprawą budowy implantu, odpowiadającej anatomii zęba. Pacjenci często niemal zapominają o tym, że posiadają implanty – czują się zupełnie tak, jakby mieli swoje naturalne uzębienie stałe. Mogą bez obaw śmiać się, wyraźnie i głośno mówić, jeść wszystkie rodzaje produktów; nie muszą już wyciągać protezy z ust, aby ją umyć. Te wszystkie drobne elementy składają się na zupełnie nową jakość życia, w którym nie trzeba odmawiać sobie przyjemności i nieustannie martwić się o stan swojej protezy. Jednym zdaniem odbudowa zębów na implantach umożliwia powrót do normalnego funkcjonowania Pacjenta. Dodatkowo cały proces leczenia implantami zębów jest praktycznie bezbolesny, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod znieczulania. Po zabiegu implantologicznym Pacjent w razie konieczności jest wyposażony w środki przeciwbólowe, których może użyć w razie potrzeby.

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli chcesz znów poczuć komfort życia, jaki daje posiadanie pełnego, zdrowego i mocnego uzębienia – zrób pierwszy krok i udaj się na wizytę implantologiczną, podczas której specjalista pomoże Ci wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie Twojego problemu. Pamiętaj, że leczenie implantami można zastosować w przypadku każdego braku w uzębieniu – od utraty pojedynczego zęba po bezzębie. Zrób sobie przysługę i zainwestuj w poprawę jakości swojego życia. Wystarczy, że wypełnisz formularz lub zadzwonisz pod numer  +48 604 990 815