fbpx

Niewidoczny aparat ortodontyczny

5 czerwca 2018

Masz nierówne zęby, ale nie możesz pozwolić sobie na założenie widocznego aparatu z metalowymi zamkami? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Teraz możesz w dyskretny sposób sprawić sobie piękny uśmiech.

Stomatologia Gliwa - nowoczesne aparaty Invisalign

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych we współczesnej ortodoncji jest niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign. Ten system przeźroczystych nakładek jest wykonywany indywidualnie dla Twoich potrzeb. Koryguje wady zgryzu niejednokrotnie szybciej, niż tradycyjne aparaty, a dodatkowo można go ściągać podczas jedzenia czy mycia zębów. Brzmi nierealnie? A jednak we współczesnej stomatologii to możliwe.

 

Leczenie wad zgryzu prosto z USA

Invisalign to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu, która polega na działaniu przeźroczystych nakładek. Przesuwają one stopniowo zęby we wcześniej zaplanowane przez ortodontę miejsce. Pacjent otrzymuje od stomatologa komplet nakładek i wymienia je samodzielnie co 1-2 tygodnie.  Nakładki są zaprojektowane indywidualnie dla Pacjenta i pozwalają na stopniowe wykonywanie mikroruchów tak, aby sprowadzić zęby do zaplanowanej pozycji. Dzięki komputerowemu planowaniu leczenia, wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w przypadku tradycyjnych aparatów na zęby i sprowadzają się do komputerowej kontroli przebiegu leczenia.

Ponadto nakładki Invisalign nie są zamocowane w ustach na stałe, jak tradycyjny aparat ortodontyczny. Dzięki temu można je ściągać podczas mycia zębów czy jedzenia. Aparat ortodontyczny Invisalign należy nosić co najmniej 22 godziny w ciągu dnia. Tylko wtedy leczenie może przynieść oczekiwane rezultaty w przewidywanym czasie.

 

Nakładki Invisalign wywołując kontrolowany nacisk na zęby, przesuwają je w pożądanym kierunku. Każda nakładka to kolejny etap leczenia, który przybliża Cię do wymarzonego efektu.

 

Przebieg leczenia nakładkami Invisalign

Na początek musisz zgłosić się na wizytę do ortodonty, który oceni, czy Twoją wadę zgryzu można skorygować przy pomocy niewidocznego aparatu Invisalign.

Po wykonaniu szczegółowej diagnostyki i zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia Invisalign, stomatolog przystępuje do precyzyjnego planowania leczenia ortodontycznego przy pomocy komputera. Po pobraniu cyfrowego wycisku jamy ustnej pacjenta, lekarz dokonuje niezbędnych pomiarów i opracowuje szczegółowy plan leczenia. Na tym etapie możesz zobaczyć efekt swojego leczenia na ekranie komputera. Pobrany wycisk jamy ustnej wraz z planem leczenia zostaje przesłany do centrum Invisalign, gdzie są wykonywane nakładki indywidualnie dla pacjenta. Podczas kolejnej wizyty, pacjent otrzymuje komplet nakładek, a ortodonta wyjaśnia przebieg leczenia.

 

Indywidualny aparat ortodontyczny, przygotowany dla Ciebie

Nakładki Invisalign zawsze są przygotowywane indywidualnie dla Pacjenta. Umożliwia to stworzenie ich z wyjątkową precyzją, dzięki której będą idealnie dopasowane do Twoich warunków zgryzowych. Już na początku leczenia otrzymasz zestaw nakładek wraz z wytycznymi dotyczącymi ich stosowania.

Nakładki należy wymieniać co 1-2 tygodnie. Możesz robić to samodzielnie w domu. Każda z nich stopniowo przywraca Ci piękny i zdrowy uśmiech.
 

Korzyści z leczenia nakładkami Invisalign:

  • zobaczysz efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem – precyzyjne planowanie leczenia na ekranie komputera, pozwala na zilustrowanie Pacjentowi, jak będzie wyglądał efekt jego leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wszystko dzięki programowi komputerowemu 3D,
  • estetyka w trakcie leczenia – nakładki Invisalign są przeźroczyste i właściwie niezauważalne gołym okiem. Nie mają żadnych metalowych części, które często są odbierane jako nieestetyczne. Prawdopodobnie nikt nie zauważy, że nosisz aparat na zębach,
  • komfort w użytkowaniu – nakładki możesz ściągać nawet na 2 godziny w ciągu dnia. Należy je zdjąć na czas jedzenia posiłków czy mycia zębów, a czasami nawet na spotkanie towarzyskie lub biznesowe,
  • jedzenie ulubionych pokarmów – podczas leczenia aparatem Invisalign możesz bez problemu jeść twarde pokarmy, takie jak jabłka czy orzechy, Twoja dieta może pozostać taka, jak przed rozpoczęciem leczenia,
  • niewielka liczba wizyt kontrolnych – wizyty u dentysty podczas leczenia metodą Invisalign są ograniczone do minimum i zazwyczaj mają charakter czysto kontrolny, podczas ich trwania lekarz weryfikuje poprawność przebiegu leczenia i w razie konieczności nanosi niezbędne korekty,
  • optymalny czas leczenia – zazwyczaj czas leczenia nakładkami Invisalign jest znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych aparatów. Leczenie metodą Invisalign może zakończyć się w zaledwie 15 miesięcy,

 

Jak dbać o aparat?

Alignery Invisalign należy czyścić szczoteczką do zębów i płukać je w letniej wodzie. Istnieją również specjalne tabletki, które pomagają w utrzymaniu nakładek w odpowiednim stanie. Utrzymanie higieny jamy ustnej i nakładek Invisalign jest łatwe i nie różni się zbytnio od tradycyjnej higieny jamy ustnej.

Czy leczenie niewidocznymi aparatami Invisalign jest przeznaczone dla każdego?

Liczba przeciwwskazań do rozpoczęcia leczenia przy użyciu nakładek jest niewielka, jednak o tym, czy możesz rozpocząć leczenie, dowiesz się po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Po zbadaniu Twojego zgryzu ortodonta zweryfikuje, czy kwalifikujesz się do korekcji zębów metodą Invisalign.