Niewidoczne leczenie ortodontyczne

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
11.05.2020

Wady zgryzu mogą prowadzić nie tylko do znacznego pogorszenia estetyki uśmiechu, ale również do utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, przez co wykonanie niektórych codziennych czynności staje się wręcz niemożliwe. Doświadczenie pokazuje, że wiele osób rezygnuje jednak z leczenia ortodontycznego, ponieważ są nieprzekonani do wyglądu aparatu. Na szczęście istnieje rozwiązanie również na to! Nowoczesny aparat nakładkowy prosto ze Stanów Zjednoczonych sprawia, że cały proces jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia!

Jak to działa?

Nim jednak przejdziemy do opisu innowacyjności tego rozwiązania, warto zapoznać się z tym, jak przebiega leczenie przy użyciu niewidocznych nakładek ortodontycznych. Na początku przeprowadzona jest niezwykle precyzyjna diagnostyka, która pozwala lekarzowi dokładnie zaplanować całe leczenie. Następnie zostaną wykonane skany uzębienia. W tym celu w naszej klinice wykorzystujemy skaner wewnątrzustny, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania standardowej procedury pobierania wycisku, która dla wielu osób jest bardzo niekomfortowa. Uzyskane w ten sposób skany są przesyłane do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są nakładki. Zaprosimy Cię do naszej kliniki, kiedy zostaną one dostarczone. Następnie lekarz przedstawi, jak należy korzystać z aparatu. Od tej pory będziesz musiał nosić codziennie specjalne nakładki, które wymienia się po tygodniu ich użytkowania. Aparat należy ściągać przed zabiegami higienizacyjnymi oraz przed spożywaniem jedzenia.

Jak to możliwe, że nakładki są niewidoczne?

U wielu Pacjentów estetyka standardowych aparatów ortodontycznych nie znajduje uznania. Z tego właśnie powodu w Stanach Zjednoczony opracowano wyjątkowe rozwiązanie, jakim są niewidoczne nakładki ortodontyczne. Do ich produkcji wykorzystywany jest specjalny materiał, który jest przezroczysty. Sprawia to, że cały proces leczenia jest niemalże niewidoczny dla otoczenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że działanie nakładek właściwie nie różni się od tradycyjnych aparatów. Jak się okazuje, w wielu przypadkach leczenie przy zastosowaniu niewidocznych nakładek skraca cały proces nawet o kilka miesięcy!

W pełni komfortowe leczenie

Jedną z największych zalet aparatów nakładkowych jest fakt, że są one niemalże niewidoczne dla otoczenia. Wielu Pacjentów przyznaje, że ich najbliżsi przez długi czas nie zdawali sobie sprawy, iż są w trakcie leczenia ortodontycznego. W ten sposób możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów przy zachowaniu najwyższego komfortu. Korzystając z aparatów nakładkowych, będziesz odczuwał pełną swobodę!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Pewność siebie

Głównym zadaniem niewidocznych nakładek jest usunięcie wad zgryzu. Dzięki temu poprawie ulega estetyka uśmiechu, przez co będziesz mógł cieszyć się pełnią życia. Wraz z usuwaniem wady zgryzu odzyskiwać będziesz pewność siebie. Duża w tym również zasługa tego, że aparat nakładkowy jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia. Warto również wspomnieć, iż nakładki mogą zostać zdjęte w każdym momencie, jeżeli istnieje taka konieczność, np. przed niezwykle ważnym spotkaniem. Odzyskana pewność siebie pozwoli Ci znowu cieszyć się pełnią życia!

Co możesz teraz zrobić?

Obawiasz się, że standardowy aparat stomatologiczny nie spełni Twoich wymagań estetycznych? W takim razie rozwiązanie prosto ze Stanów Zjednoczonych jest dla Ciebie. To dzięki skutecznym i w pełni bezpiecznym nakładkom przez cały proces leczenia będziesz mógł przejść niemal niezauważenie dla otoczenia. Przekonaj się o tym sam! Postaw na sprawdzone rozwiązania. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.