Najlepszy sposób na odbudowę utraconych zębów
Kiedy około 40 lat temu zaczęto stosować implanty zębów, mało kto spodziewał się, że będą odgrywać tak istotną rolę w przyszłości. Po wielu latach stomatologia osiągnęła taki poziom, że implanty są w stanie z powodzeniem zastąpić zęby naturalne zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Odsetek powodzenia w przypadku leczenia implantologicznego może sięgać nawet 97%. Dzięki temu już teraz możesz zapomnieć o ruchomej protezie i z powodzeniem uzupełnić zarówno bardziej rozległe, jak i pojedyncze braki zębowe.
Etapy leczenia implantologicznego.
Leczenie implantologiczne dzielimy na dwie główne części, które zawsze poprzedzone są wizytą konsultacyjną połączoną z diagnostyką. Podczas pierwszej konsultacji lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia, dobierze najlepszą metodę leczenia dostosowaną indywidualnie do Twoich potrzeb i zaproponuje szacunkowy kosztorys. Dzięki temu dowiesz się nie tylko ile będzie trwało Twoje leczenie, ale również jaki będzie jego przypuszczalny koszt.
Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny dla Ciebie termin wizyty.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Pierwszym etapem docelowego leczenia implantologicznego jest część chirurgiczna. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a wykorzystanie nowoczesnych środków znieczulających powoduje, że jest on praktycznie bezbolesny. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby wszczepianych implantów.
Po części chirurgicznej następuje proces gojenia, który trwa około 6-12 tygodni. W tym czasie implant zębowy integruje się z kością pacjenta. Wszczepiony implant pełni rolę utraconego korzenia zęba, do którego w dalszej części leczenia przymocowywana jest korona zęba.
Tytan, z którego wykonany jest implant zębowy cechuje się wysoką biokompatybilnością oraz bardzo dużym stopniem przyswajalności. Dlatego też jest on często wykorzystywany w nowoczesnej stomatologii.
Drugi etap leczenia implantologicznego to część protetyczna, podczas której następuje odbudowa estetyczna i funkcjonalna zębów, pozwalająca pacjentowi na nowo cieszyć się pełnym uzębieniem.
Po zagojeniu się implantu zębowego lekarz protetyk we współpracy z laboratorium protetycznym dopasowuje koronę (pojedyncze braki zębowe), most (większe braki zębowe), protezę (bezzębie) do warunków i potrzeb danego Pacjenta, w celu odwzorowania pięknego i atrakcyjnego uśmiechu.
Na początku tego etapu lekarz pobiera wycisk przy wykorzystaniu specjalnej masy wyciskowej. Wycisk taki jest następnie przekazywany do laboratorium protetycznego, gdzie na jego podstawie eksperci przygotowują indywidualną odbudowę uzębienia (korona, most, proteza), którą później lekarz wykorzystuje do odtworzenia braków zębowych, przymocowując ją na stałe do wcześniej osadzonego implantu zębowego. Dzięki temu pacjent może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.
Implanty są jednym z nielicznych rozwiązań, które może służyć pacjentom dożywotnio. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację.
Implanty to rozwiązanie bezbolesne i bezpieczne.
Wszczepienie implantów to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Zabieg ten można porównać do usunięcia zęba. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne środki znieczulające pozwalające na bezpieczne i bezbolesne wszczepienie implantu.
Zalety implantów zębowych:
- Funkcjonalność jamy ustnej – braki zębowe powodują problemy z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmów, co może prowadzić do problemów trawiennych. Zastosowane implantów zębowych przywraca prawidłowe funkcje jamie ustnej, a Pacjenci mogą spożywać ulubione posiłki bez bólu i obaw.
Ponadto implant zapobiega utracie (zanikowi) kości Pacjenta, który to proces postępuje po utracie zęba. Im dłużej Pacjent zwleka z odbudową uzębienia, tym trudniejszy może być to proces w przyszłości, ze względu na brak kości, która jest naturalnym oparciem dla implantów zębów.
- Lepsza estetyka – leczenie przy wykorzystaniu implantów powoduje, że odbudowa implantologiczna jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Ponadto implanty zębowe pozwalają zachować estetyczny wygląd twarzy.
Dzieje się tak dlatego, że implanty zębowe połączone są z kością Pacjenta, dzięki czemu twarz zachowuje swój naturalny wygląd, a Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem.
- Lepsza wymowa – osoby borykające się z brakami zębowymi lub noszące protezy ruchome mogą mieć problemy z dykcją. W przypadku implantów Pacjenci nie muszą się martwić o to, że ich proteza wypadnie podczas rozmowy, śmiechu czy innych czynności dnia codziennego. Implanty eliminują też problem seplenienia i niewyraźnej mowy wynikający z braków zębowych czy konieczności noszenia protez ruchomych.
- Jakość i trwałość – dzięki materiałom, z których są wykonane, implanty mogą służyć Pacjentowi dożywotnio. Dodatkowo implanty nie wymagają stosowania klejów i nie muszą być wyjmowane na noc. Są one rozwiązaniem stałym, co znacznie zwiększa komfort funkcjonowania Pacjenta.
- Zdrowie jamy ustnej – implanty nie wymagają ingerencji w zęby sąsiadujące. Dzięki temu nie zostają one naruszone, co ma miejsce w przypadku tradycyjnego leczenia, w którym sąsiadujące zęby niejednokrotnie stanowią podparcie dla uzupełnienia protetycznego.
Implanty niemal dla każdego.
Liczba przeciwwskazań do założenia implantu jest bardzo niewielka. Jedynie w przypadku poważnych i długotrwałych chorób konieczna może okazać się konsultacja specjalistyczna z lekarzem prowadzącym. Taka konsultacja jest zalecana w przypadku:
- cukrzycy,
- choroby stawów,
- chorób krążenia,
W przypadku osób palących papierosy warto również ograniczyć palenie, ponieważ zminimalizuje to ryzyko odrzucenia implantu.
Jeśli borykasz się z brakami w uzębieniu, warto pomyśleć o jak najszybszym rozpoczęciu leczenia implantologicznego. Jest to ważne przede wszystkim ze względów zdrowotnych, gdyż braki zębowe mogą doprowadzić do powstania kolejnych ubytków i znacznego pogorszenia się stanu jamy ustnej Pacjenta.