Mosty protetyczne środkiem do pięknego uśmiechu!

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
09.03.2020

W wielu przypadkach utrata jednego zęba prowadzi do kolejnych zaniedbań, które powodują powstanie kilku braków zębowych. To z kolei nie tylko negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, ale również sprawia, że utracona zostaje pełna funkcjonalność w jamie ustnej. W takiej sytuacji życie pozbawione zostaje radości, a Ty nie możesz spokojnie spać. Na szczęście współczesna stomatologia przynosi rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł w końcu cieszyć się pięknym i estetycznym uśmiechem!

 

 

Dlaczego warto odbudować utracone uzębienie?

Wiele osób przede wszystkim zwraca uwagę, że utrata zębów niezwykle negatywnie wpływa na estetykę uzębienia. Warto jednak dodać, że jest to tylko czubek góry lodowej! Pogorszenie wyglądu uśmiechu odpowiada również za utratę pewności siebie. Wiąże się z tym odczuwamy wstyd przed uśmiechaniem się, przez co znacznie trudniej jest cieszyć się chwilą. Właśnie z tych powodów wiele osób rezygnuje ze spotkań towarzyskich. Warto jednak wiedzieć, że problemom tym można skutecznie zapobiec. Wystarczy podjąć decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego leczenia stomatologicznego.

Czy wiedziałeś, że za powstanie wad logopedycznych mogą być odpowiedzialne braki zębowe? Dzieje się tak, ponieważ do poprawnego wypowiedzenia niektórych głosek język potrzebuje pełnego kontaktu z uzębieniem. Z tego powodu może dojść do powstania wad wymowy, które mogą negatywnie przełożyć się na jakość życia prywatnego, ale również zawodowego. Błędna artykulacja bardzo często powoduje również odczuwanie wstydu, co może skutecznie zniechęcać do wystąpień publicznych. Wszystko to sprawia, że odbudowanie utraconego uzębienia jest sprawą priorytetową.

Nie można również zapominać, że braki zębowe w głównej mierze wpływają na pogorszenie jakości życia. Oznacza to, że spożywanie pokarmów, przede wszystkim twardych, może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. To z kolei może spowodować, iż będziesz zmuszony zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Na szczęście leczenie stomatologiczne pozwoli Ci znowu cieszyć się smakiem wszystkich potraw. Warto również podkreślić, że braki zębowe sprawiają, iż jedzenie bardzo często jest źle przeżuwane, co może obciążać układ trawienny. Dbając więc o zdrowie swojej jamy ustnej, dbasz o zdrowie całego swojego organizmu.
 
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 
 

Jak można odbudować utracone zęby?

W przypadku pojawienia się braku kilku zębów obok siebie zaleca się zastosowanie mostu protetycznego. Może on być osadzony na zdrowym uzębieniu sąsiadującym z luką lub na implantach. W pierwszym przypadku konieczne jest oszlifowanie zębów, dzięki czemu możliwe jest późniejsze stabilne zamocowanie odbudowy. Dzięki tak przeprowadzonemu zabiegowi możesz w krótkim czasie cieszyć się znakomitymi efektami. Warto jednak zaznaczyć, że wadą tego rozwiązania jest fakt, iż konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów, dlatego zawsze zalecaną metodą jest przymocowanie mostu do implantów. W takim wypadku konieczne jest na początku wszczepienie małych tytanowych elementów w miejsce po utraconych korzeniach. Implanty stają się podstawą, do których mocowane są specjalne łączniki. To właśnie one pozwalają na stabilne zamocowanie mostu protetycznego, dzięki czemu będziesz mógł w końcu cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

Co możesz teraz zrobić?

Borykasz się z problem braku kilku zębów obok siebie? Nie zwlekaj! Szybka i zdecydowana reakcja pozwoli Ci zadbać nie tylko o zdrowie twojej jamy ustnej, ale również całego organizmu. Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice stomatologicznej. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.