Jak licówki usuwają diastemę?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
16.12.2019

Niektóre modelki uczyniły z niej swoją cechę charakterystyczną. Wiele osób jej nie znosi i za wszelką cenę starają się ją usunąć. Mowa oczywiście o diastemie, która współcześnie może zostać niezwykle skutecznie usunięta. Jednym z najlepszych i najestetyczniejszych rozwiązań są licówki.
 
Stomatologia Gliwa - leczenie zachowawcze

Czym jest diastema?

Diastema jest to niewielka szpara między górnymi jedynkami. W wielu przypadkach przyczyną jej powstania jest nieodpowiednia długość wędzidełka wargowego. Szybka diagnostyka i reakcja mogą zapobiec powstaniu diastemy. W tym celu wykonuje się mało inwazyjny zabieg podcięcia wędzidełka.

W wielu przypadkach diastema może pojawić się około 7 roku życia, kiedy dziecko nie posiada zębów siecznych. Usunięcie szpary w takim przypadku nie jest konieczne, bo jak się bowiem okazuje, powstała szczelina ma wyłącznie znaczenie estetyczne. Ponadto za powstanie diastemy odpowiedzialny może być nieprawidłowy rozmiar siekaczy. Aby uniknąć pojawienia się diastemy, konieczna jest szybka reakcja na wczesnym etapie. Dlatego zaleca się uczęszczać na regularne wizyty kontrolne, podczas których weryfikowany jest stan zdrowia jamy ustnej, przez co skutecznie można zapobiec wystąpieniu niechcianej szczeliny między jedynkami.
 
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Jak licówki usuwają diastemę?

Licówka jest to cienki, porcelanowy płatek, który umieszcza się na przednią część zęba. Dzięki niej możliwa jest zmiana koloru, kształtu, a nawet długości zęba. Wykorzystywane są one również w przypadku, w którym Pacjent chce usunąć diastemę, aby podnieść estetykę uśmiechu. Aby zamocować licówki, konieczne jest oszlifowanie zębów. Umożliwia to stabilne przytwierdzenie porcelanowego płatka na uzębienie. W ten sposób estetycznej poprawie ulega uśmiech. Warto podkreślić, że licówki porcelanowe cechują się najwyższą jakością, przez co można cieszyć się wymarzonymi efektami.

 

Dlaczego warto usunąć diastemę?

Diastema przez niektóre osoby uznawana jest za poważną wadę estetyczną uśmiechu. Przez nią pojawiać się może wstyd przed uśmiechaniem, a także strach przed negatywną oceną innych osób. Warto przypomnieć, że to właśnie uśmiech jest w głównej mierze odpowiedzialny za pierwsze wrażenie, jakie robimy. Założenie licówki, która usuwa diastemę, pozwala przywrócić komfort psychiczny. Nie pojawia się obawa przed spotkaniami towarzyskimi, ani przed wystąpieniami publicznymi. Przymocowanie licówek jest drogą do przywrócenia pewności siebie. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak to nowoczesne rozwiązanie może odmienić Twój uśmiech, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną.

 

Czy mogę skorzystać z licówek?

W celu skorzystania z licówek konieczne jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich zębów. Problemem, który trzeba wcześniej rozwiązać, może być również borykanie się chorobą okluzyjną. Głównym skutkiem tej dolegliwość jest niszczenie zębów. Z tego też względu nie można założyć licówek. Wyleczenie wszystkich tych problemów pozwala ostatecznie na skorzystanie z tego nowoczesnego i estetycznego rozwiązania.

 

Alternatywa dla licówek

Być może jednak nie będziesz chciał skorzystać z licówek. W takim wypadku bez wątpienia powinna zainteresować Cię metoda zamykania diastemy, która powszechnie nazywana jest bondingiem. W tym celu wykorzystywany jest materiał kompozytowy, który występuje w wielu odcieniach, przez co możliwa jest estetyczna odbudowa fragmentów zębów. Wykorzystanie tej techniki sprawia, że cały zabieg może odbyć się w trakcie tylko jednej wizyty! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym nowoczesnym rozwiązaniu, koniecznie odwiedź nasz gabinet stomatologiczny.

 

Co możesz teraz zrobić?

Wiele nieprzespanych nocy może w końcu odejść w zapomnienie. Wszystko za sprawą nowoczesnych licówek, które rozwiązują problem nieestetycznej diastemy. Udaj się do naszego profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.