Licówki… sposób na piękny uśmiech

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
07.02.2018

Stomatologia estetyczna cieszy się coraz większa popularnością wśród Pacjentów. To efekt nie tylko mody na piękny uśmiech, ale również większej świadomości Pacjentów. Zdrowe i piękne zęby zwiększają pewność siebie oraz ułatwiają funkcjonowanie w życiu codziennym.

Jednym z najczęściej notowanych przed dentystów rozwiązaniem, które wybierają Pacjenci korzystający z rozwiązań stomatologii estetycznej są… licówki. Te cieniutkie porcelanowe płatki pozwalają zmienić kształt, kolor, a nawet długość zębów, bez konieczności podejmowania bardziej inwazyjnego leczenia stomatologicznego.

Licówki zębów w Stomatologia Gliwa

 Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie płatki wykonane z porcelany. Przyklejone na zeszlifowaną powierzchnię przednich zębów Pacjenta mogą zmienić ich kształt, kolor i długość. Są stosowane do maskowania niedoskonałości w uzębieniu Pacjenta, tym samym poprawiając estetykę jego uśmiechu.

 

Czy wiesz, że z licówek często korzystają Pacjenci chcący pozbyć się diastemy (przestrzeni między zębami)?

Trzy etapy zakładania licówek.

Zasadniczo cały proces zakładania licówek składa się z trzech etapów.

1. Na początku dentysta delikatnie szlifuje zęby Pacjenta, tak aby można było przymocować do ich powierzchni porcelanowe licówki. Po oszlifowaniu pobierany jest wycisk, który trafia do laboratorium protetycznego.
2. W laboratorium, na podstawie wcześniej pobranego wycisku, technik dentystyczny projektuje i wykonuje indywidualną licówkę dla Pacjenta.
3. W ostatnim etapie lekarz otrzymuje pracę do przymiarki, podczas której dentysta ocenia kształt, wygląd i kolor nowych zębów. Jeśli efekty spełniają wymagania stomatologa i Pacjenta, licówka zostaje zacementowana na powierzchni zęba.

Tak przygotowana licówka spełnia taką samą rolę jak naturalne zęby Pacjenta.
 
 Licówki w Stomatologia Gliwa

Czy każdy może założyć sobie licówki?

Mimo, że licówki są rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym, jest kilka przeciwwskazań do ich założenia. Z licówek nie mogą skorzystać między innymi osoby borykające się chorobą okluzyjną, która przejawia się nieodpowiednim rozkładem sił działających na zęby Pacjenta, co mogłoby doprowadzić do zniszczenia licówek.

Przeciwwskazaniem do założenia licówek są również choroby dziąseł i przyzębia, które mogą prowadzić do rozwoju paradontozy (choroby przyzębia).

Po założeniu licówek należy unikać złych nawyków, takich jak obgryzanie paznokci czy długopisów.

 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Zalety licówek: