fbpx

Jak radzić sobie z halitozą?

5 lutego 2020

Rezygnujesz ze spotkań towarzyskich? Boisz się prowadzić rozmowy? A może masz coraz więcej problemów w życiu zawodowym? Za tym wszystkim może stać halitoza, czyli nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust. Jak pokazują badania, niemal co czwarty Polak cierpi na tę dolegliwość, dlatego tak ważne jest, aby znać metody radzenia sobie z tym problemem. Pamiętaj, że tylko kompleksowe leczenie, którego zadaniem jest usunięcie przyczyny pojawienia się halitozy, przynosi oczekiwane efekty.

 
Stomatologia Gliwa - leczenie paradontozy

Czym jest halitoza?

Halitoza to po prostu nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z ust. Jest to niezwykle dokuczliwy problem, przez który wszelkie codzienne czynności są znacznie utrudnione. Wiele osób przez halitozę odczuwa wstyd i obawia się kontaktów z drugim człowiekiem. Nie należy również zapominać, że halitoza może być przyczyną poważnych problemów zawodowych dla wszystkich, których praca polega na kontakcie z drugą osobą. Warto także wspomnieć, że nieprzyjemny zapach z ust może w konsekwencji spowodować negatywne postrzeganie przez innych ludzi. Tych poważnych skutków można uniknąć, podejmując decyzję o leczeniu, które usunie przyczynę powstawania halitozy.

Dlaczego z ust wydobywa się nieprzyjemny zapach?

W większości przypadków za powstanie halitozy odpowiadają zaniedbania związane z higieną jamy ustnej. To właśnie bagatelizowanie codziennych zabiegów profilaktycznych prowadzi w konsekwencji do wydobywania się nieprzyjemnego zapachu z ust. Dodatkowo problemem w tym przypadku może być rezygnacja z gabinetowych zabiegów profilaktycznych, co może doprowadzić do powstania halitozy, ale także paradontozy. Ona również może być bezpośrednią przyczyną pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z ust. Problem paradontozy może być skutecznie rozwiązany dzięki zastosowaniu profesjonalnych zabiegów periodontologicznych, dzięki którym w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Halitoza może również się pojawić u osób, które korzystają z protez. Przede wszystkim nie wyciąganie odbudowy protetycznej na noc z ust oraz nieodpowiednie jej oczyszczanie może spowodować wystąpienie nieprzyjemnego zapachu. Ponadto źle dopasowana proteza sprawia, że resztki pożywienia dostają się pod odbudowę, co ty samym sprawia, że powstaje halitoza.
 
 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Czy można pozbyć się halitozy?

  Halitoza jest właściwie objawem innych problemów, dlatego podczas leczenia poszukiwane jest przede wszystkim źródło powstania nieprzyjemnego zapachu. Z tego też powodu pierwszym etapem zawsze jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. W ten sposób lekarze mogą zaproponować najlepsze i w pełni skuteczne rozwiązania. W takich sytuacjach najczęściej przeprowadzane są zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej oraz periodontologii. Dzięki temu można skutecznie rozwiązać problem próchnicy lub paradontozy, a tym samym halitozy. Przekonaj się o tym sam i odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną, gdzie poprawiona zostanie jakość Twojego życia.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeżeli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem z ust, koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. To właśnie tam Twój problem zostanie skutecznie rozwiązany, o czym możesz się przekonać już dziś. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.

   

  Posted in Blog by Katarzyna Gliwa | Tags: , , ,