Jak radzić sobie z halitozą?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
05.02.2020

Rezygnujesz ze spotkań towarzyskich? Boisz się prowadzić rozmowy? A może masz coraz więcej problemów w życiu zawodowym? Za tym wszystkim może stać halitoza, czyli nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust. Jak pokazują badania, niemal co czwarty Polak cierpi na tę dolegliwość, dlatego tak ważne jest, aby znać metody radzenia sobie z tym problemem. Pamiętaj, że tylko kompleksowe leczenie, którego zadaniem jest usunięcie przyczyny pojawienia się halitozy, przynosi oczekiwane efekty.

 
Stomatologia Gliwa - leczenie paradontozy

Czym jest halitoza?

Halitoza to po prostu nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z ust. Jest to niezwykle dokuczliwy problem, przez który wszelkie codzienne czynności są znacznie utrudnione. Wiele osób przez halitozę odczuwa wstyd i obawia się kontaktów z drugim człowiekiem. Nie należy również zapominać, że halitoza może być przyczyną poważnych problemów zawodowych dla wszystkich, których praca polega na kontakcie z drugą osobą. Warto także wspomnieć, że nieprzyjemny zapach z ust może w konsekwencji spowodować negatywne postrzeganie przez innych ludzi. Tych poważnych skutków można uniknąć, podejmując decyzję o leczeniu, które usunie przyczynę powstawania halitozy.

Dlaczego z ust wydobywa się nieprzyjemny zapach?

W większości przypadków za powstanie halitozy odpowiadają zaniedbania związane z higieną jamy ustnej. To właśnie bagatelizowanie codziennych zabiegów profilaktycznych prowadzi w konsekwencji do wydobywania się nieprzyjemnego zapachu z ust. Dodatkowo problemem w tym przypadku może być rezygnacja z gabinetowych zabiegów profilaktycznych, co może doprowadzić do powstania halitozy, ale także paradontozy. Ona również może być bezpośrednią przyczyną pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z ust. Problem paradontozy może być skutecznie rozwiązany dzięki zastosowaniu profesjonalnych zabiegów periodontologicznych, dzięki którym w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Halitoza może również się pojawić u osób, które korzystają z protez. Przede wszystkim nie wyciąganie odbudowy protetycznej na noc z ust oraz nieodpowiednie jej oczyszczanie może spowodować wystąpienie nieprzyjemnego zapachu. Ponadto źle dopasowana proteza sprawia, że resztki pożywienia dostają się pod odbudowę, co ty samym sprawia, że powstaje halitoza.
 
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Czy można pozbyć się halitozy?

Halitoza jest właściwie objawem innych problemów, dlatego podczas leczenia poszukiwane jest przede wszystkim źródło powstania nieprzyjemnego zapachu. Z tego też powodu pierwszym etapem zawsze jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. W ten sposób lekarze mogą zaproponować najlepsze i w pełni skuteczne rozwiązania. W takich sytuacjach najczęściej przeprowadzane są zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej oraz periodontologii. Dzięki temu można skutecznie rozwiązać problem próchnicy lub paradontozy, a tym samym halitozy. Przekonaj się o tym sam i odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną, gdzie poprawiona zostanie jakość Twojego życia.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem z ust, koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. To właśnie tam Twój problem zostanie skutecznie rozwiązany, o czym możesz się przekonać już dziś. Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.