Trochę wiedzy na temat implantów.

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
04.07.2017

Implantologia. Co musisz wiedzieć?

Znaczne ubytki w naturalnym uzębieniu nie muszą już więcej stanowić żadnego kłopotu. Implanty to trwałe rozwiązanie na lata, które całkowicie odmienia uśmiech – a przy tym i nas samych. Niemożliwe? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć i kiedy udać się do stomatologa.

  1. Czym jest implant?

    Implant jest nowym korzeniem.ktory zostaje wprowadzony w miejsce po usunietym zębie. Materiał, z którego jest on wykonany(tytan lub cyrkon), organizm traktuje jak własną kość i zrasta się z nim równie trwale, jak zrastają się złamane części kości. Po zrośnięciu się implantu z kością ( do kilku miesięcy) technik dentystyczny wykonuje w laboratorium koronę zęba. Jej kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb. Zabieg wprowadzania implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny.

  2.  Jak przebiega gojenie?

    Niezmiernie ważnym etapem jest wprowadzenie samego implantu. Po udanym zabiegu, który może trwać od 30 min do nawet 2 godzin, następują faza gojenia – czyli czas bezpośredniego zrośnięcia się wprowadzanego korzenia z kością. Proces ten, zwany osteointegracją, obejmuje od 2 do 6 miesięcy, w zależności od umiejscowienia implantu. Jest on również istotny z innego powodu – dzięki osteointegracji nasz organizm nie tratuje wprowadzonego korzenia jak ciała obcego.

  3.  Jak dbać?

    W przypadku implantów istotną rolę odgrywają także kwestie właściwej higieny jamy ustnej. Pamiętajmy nie tylko o dokładnym szczotkowaniu czy używaniu odpowiedniego płynu, ale i dbaniu o przestrzeń między zębami. Z kolei tuż po zabiegu nie można zapomnieć o sterylności – szczegółowe informacje odnośnie pielęgnacji takiej rany powinien nam przekazać lekarz stomatolog.

Mamy implant i… co dalej? Dentyści zapewnią, że wystarczy właściwa pielęgnacja oraz systematyczne wizyty u specjalisty – i możemy cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata!

Estetyczny wygląd, pełna funkcjonalność, komfort psychiczny – to wszystko gwarantują właśnie implanty. Zapraszamy na konsultacje do Gabinetu Stomatologicznego Katarzyna Gliwa, gdzie rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz dobierzemy idealne rozwiązanie. Dzięki nam uśmiech nie zniknie już z twojej twarzy!