Ile kosztuje proteza?

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
02.06.2020

Pogorszenie estetyki całej twarzy, ale przede wszystkim utrata pełnej funkcjonalności w jamie ustnej to główne skutki całkowitego bezzębia. W takiej sytuacji nawet najprostsze czynności sprawiają poważne trudności. Na szczęście jednak współcześnie można skutecznie uporać się z tymi przykrymi dolegliwościami. Wystarczy zdecydować się na kompleksowe leczenie w klinice, gdzie zrekonstruowany zostanie uśmiech. Przed podjęciem ostatecznej decyzji może Cię jednak wstrzymywać brak odpowiedzi na ostatnie już pytanie: Ile kosztuje proteza? Spróbujemy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Stomatologia Gliwa - postanowienia na Nowy Rok

Przyjemne początki

Nim jednak przejdziemy do odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie, warto zastanowić się, jak przebiega całe leczenie. W naszej klinice na początku przeprowadzana jest konsultacja, podczas której przeprowadzona jest przyjemna rozmowa pozwalająca lekarzowi zapoznać się z oczekiwaniami Pacjenta. Oceniane jest również zdrowie jamy ustnej, dzięki czemu nasz ekspert może kompleksowo zaplanować całe leczenie spełniające wszystkie wymagania. Do diagnostyki wykorzystujemy wiele nowoczesnych technologii, takich jak zdjęcia RTG czy kamerę wewnątrzustną. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że leczenie zostanie precyzyjnie zaplanowane, a efekty po jego zakończeniu będą znakomite.

Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywane są rekonstrukcje protetyczne. Po ich przesłaniu do naszej kliniki są one przekazywane Pacjentowi, który od tej chwili może cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Warto pamiętać, że w przypadku zdecydowania się na zastosowanie protezy na implantach konieczne jest uprzednie wykonanie niezwykle skutecznego zabiegu implantach. Polega on na umieszczeniu w miejscu po utraconych korzeniach małych, tytanowych śrubek. Wykorzystany do ich produkcji materiał jest w pełni bezpieczny i pozwala na szybką integrację implantu z kością. Zabieg implantacji jest w pełni komfortowy, a to za sprawą stosowanych przez nas nowoczesnych znieczuleń. Decydując się na leczenie w naszej klinice, zyskujesz gwarancję, że otrzymasz znakomite efekty!

 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Wybór protezy

Na rynku istnieje niezwykła wręcz różnorodność protez, dzięki którym można zrekonstruować utracone uzębienie. Tradycyjnym rozwiązaniem są protezy ruchome, które utrzymują się w jamie ustnej dzięki warstwie śliny między protezą a bezzębną szczęką. Jednak dużo korzystniejszą metodą rekonstrukcji uzębienia jest zastosowanie odbudowy mocowanej na stałe. To właśnie one umożliwiają uzyskanie znakomitych efektów estetycznych i funkcjonalnych, którymi można cieszyć się przez długie lata!

Tradycyjna proteza

Podstawowym rozwiązaniem stosowanym w przypadku utraty wszystkich zębów jest zastosowanie protezy akrylowej. Pozwala ona na uzyskanie stosunkowo estetycznych efektów przy zachowaniu niskiej ceny. Niestety, zastosowanie protezy akrylowej nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z przywróceniem pełnej funkcjonalności. Dlatego jest to najczęściej rozwiązanie tymczasowe do momentu założenia rekonstrukcji na stałe. Cena takiej protezy zaczyna się już od 1 200 złotych.

Protezy szkieletowe

Jest to znakomite rozwiązanie w przypadku pojawienia się większej ilości braków zębowych. Proteza szkieletowa pozwala na uzyskanie wysokich efektów estetycznych przy jednoczesnym przywróceniu funkcjonalności w jamie ustnej. To rozwiązanie obciążające kość w sposób fizjologiczny, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie zdrowia w jamie ustnej. Ta odbudowa uzębienia jest nieco droższa od protezy akrylowej i zaczynają się od 2000 złotych.

Proteza na implantach

Jest to najlepsze rozwiązanie wykorzystywane przy całkowitym bezzębiu. Zastosowanie tej metody wymaga przeprowadzenia kompleksowego leczenia, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów. Jednym z etapów jest wszczepienie implantów, czyli małych, tytanowych śrubek, w miejsce po utraconych korzeniach. Zabieg ten jest w pełni komfortowy, a to za sprawą stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń. Cena protezy mocowanej na implantach rozpoczyna się od 6 000 złotych. Spowodowane jest to koniecznością zastosowania nowoczesnych i drogich rozwiązań podczas leczenia, a także wymaga dużej ilości pracy lekarzy. Pamiętaj jednak, że zastosowanie protezy na implantach przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej oraz estetykę uśmiechu. Uzyskane w ten sposób efekty do złudzenia przypominają naturalne zęby.

Co możesz teraz zrobić?

Poważne braki zębowe nie pozwalają Ci spokojnie spać? Konieczne zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice stomatologicznej, gdzie skutecznie i estetycznie odbudujemy Twoje utracone uzębienie. Przekonaj się o tym sam! Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.