fbpx

Hollywood smile, czyli uśmiech niczym z Hollywood

7 września 2020

Trudno byłoby zliczyć, jak wielu z nas marzy o olśniewającym, białym uśmiechu. Choć często staramy się dbać o zęby jak najlepiej potrafimy, a ich kondycja zdrowotna jest bez zarzutu, nie ustrzegliśmy się nieestetycznych przebarwień, krzywizn, czy nieforemności. To zaś negatywnie wpływa na naszą pewność siebie. Szczęśliwym trafem, dzisiejsza stomatologia skupia się nie tylko na leczeniu chorób naszej jamy ustnej, ale też poszukuje rozwiązań pomagających poprawić wygląd naszego uzębienia. Które z nich są najskuteczniejsze i kolokwialnie mówiąc, najlepsze? Tego dowiecie się w dalszej części.

AN9A4491 Easy Resize.com Hollywood smile, czyli uśmiech niczym z Hollywood Katarzyna Gliwa Stomatologia

 

Hollywood smile – uśmiech godny gwiazdy filmowej

Na początku wyjaśnijmy sobie, czym właściwie jest Hollywood Smile? Każdy z nas go widział oglądając pierwszy lepszy film amerykańskiej produkcji. To nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony skaz. Jego osiągnięcie jest możliwe za pomocą różnych metod, które stomatologia przez lata wypracowywała. Jej gałęzią odpowiedzialną za maskowanie lub naprawianie wszelkiego rodzaju wizualnych niedoskonałości naszych zębów, jest stomatologia estetyczna. Dedykuje się ją przede wszystkim osobom posiadającym zdrowe zęby, trapione jednak przez różne mankamenty.

 

Zobacz swój nowy uśmiech!

Największą ciekawostką jest, że nowy uśmiech możemy zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jest to możliwe za pomocą nowoczesnych systemów cyfrowego planowania leczenia, pokroju Dental 3D Master, dzięki któremu nasi eksperci mogą stworzyć wirtualną prezentację efektów leczenia i wyświetlić Pacjentom na ekranie monitora. To świetne rozwiązanie, ponieważ od samego początku terapia jest rzetelnie zaplanowana, Pacjenci widząc przyszłe uzębienie mogą zadać ewentualne pytania czy zgłosić wątpliwości. Ryzyko niechcianych „niespodzianek” spada do minimum, a psychiczny komfort wzrasta maksymalnie!

 

Wybielanie to prosta droga do osiągnięcia celu

Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów całej stomatologii. I nic dziwnego, przynoszone przez nie szybkie, zadowalające efekty oraz duże bezpieczeństwo to ogromne zalety. W naszym gabinecie wybielanie przeprowadzane jest metodą nakładkową – zamyka się ona w dwóch wizytach i jest banalnie prosta. W trakcie pierwszej wizyty stomatolog wykona wyciski zębów, aby stworzyć spersonalizowane nakładki, które Pacjent otrzyma w trakcie drugiego spotkania. Zabiera je ze sobą i poprzez napełnianie ich specjalnym preparatem dokonuje wybielania w domowym zaciszu (nakłada je na noc). Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest całkowita kontrola Pacjenta nad całym procesem, gdyż nikt inny, jak tylko on decyduje jaka będzie ostateczna barwa jego zębów. Jeśli jego życzeniem będzie osiągnięcie barwy jeszcze bielszej, niż pierwotnie ustalana, nic nie stoi na przeszkodzie aby kontynuować proces. Procedura jest naturalnie bezbolesna i mało inwazyjna, a efekty utrzymują się nawet do 2 lat!
 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   
   

  Licówki, przyjaciele każdego zęba

  Kolor zębów i przebarwienia nie są jedynymi, które mogą szpecić nasze uzębienie. Zdarza się, że nasze zęby bywają nieforemne, powykrzywiane lub mają nieodpowiednią długość. Nowoczesnym i bardzo popularnym rozwiązaniem są licówki. To bardzo cienkie, ceramiczne płatki. Są one mocowane do przedniej części zębów, a ich zadaniem jest odpowiednie wymodelowanie i maskowanie kształtu i koloru zębów, maskują również nieestetyczne przerwy między nimi (diastemy). Ze względu na zastosowanie porcelany, cechują się dużą wytrzymałością i niepodatnością na przebarwienia oraz wiernie naśladują naturalne zęby. Przebieg ich założenia rozkłada się na kilka etapów:

  • konsultację, na której określimy twoje wymagania dobierzemy odpowiednie licówki;
  • po zaakceptowaniu planu, odpowiednio przygotujemy twoje zęby, między innymi delikatnie je szlifując, a następnie pobierzemy wyciski, na ich postawie laboratorium protetyczne wykona licówkę/licówki, a Tobie nałożymy odpowiedniki tymczasowe;
  • chwila prawdy! Zdejmujemy licówki tymczasowe i nakładamy docelowe, wspólnie z lekarzem Pacjent ocenia ich wygląd, nim zostaną stałe przymocowane;
  • ostatnia wizyta służy już tylko kontroli, czy licówki spełniają swoje zadanie i oczekiwania Pacjenta.

   

  Wypełnienia Inlay/Onlay

  Nawet zębom uszkodzonym w dużym stopniu można jeszcze przywrócić dawny blask. Możliwe jest to dzięki nowoczesnym wypełnieniom kompozytowym Inlay/Onlay. Są one wykonywane w laboratorium protetycznym indywidualnie dla każdego Pacjenta. Charakteryzują się dużo większą wytrzymałością i estetyką od wypełnień tradycyjnych, ponadto nie ulegają tak łatwo ścieraniu. Leczenie przy ich pomocy wymaga odbycia dwóch wizyt: w trakcie pierwszej zęby zostaną oczyszczone z próchnicy i pobrane zostaną wyciski, na podstawie których zostaną stworzone plomby; na drugiej natomiast zdejmiemy tymczasowe uzupełnienia i nałożymy docelowe.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Pragniesz, aby twoje zęby przyciągały wzrok i były twoją wizytówką? Umów się na wizytę w gabinecie Stomatologia Gliwa! Mamy szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologii estetycznej, które pozwolą ci uzyskać wymarzony uśmiech. Skontaktować się z nami możesz pod numerem +48 604 990 815 lub wypełniając formularz.

  Posted in Blog by Katarzyna Gliwa | Tags: , , ,