fbpx

Boję się dentysty

“Boję się dentysty” to jedna z najczęściej padających odpowiedzi na pytanie o powód unikania wizyt u dentysty. Badania pokazują, że aż 46% Polaków boi się dentysty. Według naukowców bardziej od dentysty boimy się tylko wysokości i pająków. Dlaczego lęk przed stomatologiem, czyli dentofobia jest w Polsce tak rozpowszechniona? Przyczyn może być wiele. Począwszy od traumy z dzieciństwa, a skończywszy na mitach przedstawiających dentystę jako niebezpiecznego człowieka dysponującego równie niebezpiecznym sprzętem. Niestety, efekty takiego stanu rzeczy sprawiają, że w Polsce niewiele osób może pochwalić się zdrowymi zębami. Na szczęście z dentofobią możemy walczyć i ją pokonać dzięki czemu przekonamy się, że stomatologia nie jest taka straszna, a nasze zęby będą mogły odzyskać swój blask.

Nie lekceważymy dentofobii

Nasz gabinet profesjonalnie podchodzi do problemu osób cierpiących na dentofobię. Zdajemy sobie sprawę, że podobnie jak z innymi lękami, także i w tym wypadku o pokonanie strachu jest naprawdę ciężko. Dlatego staramy się do takich pacjentów pochodzić w wyjątkowy sposób tak, aby wspólnymi siłami pokonać ich strach przed wizytą u dentysty.

Kasia Gliwa 20 Boję się dentysty Katarzyna Gliwa Stomatologia

Nasz zespół ekspertów jest doskonale przygotowany do leczenia osób borykających się z dentofobią, a gabinet wyposażony w szereg rozwiązań, które pomogły pokonać strach przed dentystą już wielu naszym pacjentom.

Objawy dentofobii

U osób cierpiących na dentofobię nie ma znaczenia czy wykonywany zabieg jest stosunkowo skomplikowany, czy jest to tylko zwykła fluoryzacja. Czasami u osoby cierpiącej na to schorzenie lęk wywołuje już samo wejście do gabinetu stomatologicznego. Objawy jakie mogą się pojawiać są bardzo zróżnicowane.

 • duszności,
 • uderzenia gorąca,
 • nadmierna potliwość,
 • zawroty głowy,
 • przyspieszone bicie serca.

Nic zatem dziwnego, że potrafią one skutecznie zniechęcić pacjenta do podjęcia leczenia stomatologicznego. Może warto zatem zacząć od wyleczenia lub przynajmniej zminimalizowania skutków dentofobii? Jest to możliwe.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

  Imię (wymagane)

  Nazwisko

  Adres email

  Numer telefonu (wymagane)

  Treść wiadomości

  My też nie lubimy spamu


  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Sposoby leczenia dentofobii

  Należy zdać sobie sprawę, że strach przed dentystą nie jest powodem do wstydu. Kluczowa jest rozmowa z dentystą na temat przebiegu leczenia, ponieważ jeśli pacjent przedstawi swoje lęki, stomatolog może w racjonalny sposób dobrać metody leczenia tak, aby zminimalizować dyskomfort u pacjenta.  

  Dodatkowo ważne jest nawiązanie dobrej relacji z pacjentem. To ważna część procesu leczenia strachu przed dentystą, ponieważ zrozumienie potrzeb pacjenta, niejednokrotnie poprawia komunikację, a lęk wynikający z wykonywanych procedur, dzięki szczerej rozmowie z pacjentem na każdym etapie jest stopniowo minimalizowany.

  Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach gabinety stomatologiczne znacząco różnią się od tych z naszej przeszłości. Gabinety stomatologiczne są wyposażone w szereg narzędzi, które mają znacząco zmniejszych stres u pacjenta i wyleczyć go w maksymalnie komfortowych warunkach. Rozpoczynając od muzyki relaksacyjnej, pysznej kawy przed wizytą czy komfortowej atmosfery podczas wizyty u dentysty.

  Pacjenci, którzy odczuwają znaczący dyskomfort podczas wizyty u dentysty, mogą również skorzystać z nowoczesnych znieczuleń i rozwiązań, które minimalizują strach jak gaz rozweselający czy leczenie zębów w narkozie.

  Podczas Twojej pierwszej wizyty nie zostanie podjęte leczenie stomatologiczne. Będziesz mógł swobodnie porozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a dentysta pomoże Ci w wykonaniu kolejnych kroków i podjęciu leczenia stomatologicznego. Pamiętaj, aby na pierwszą wizytę zapisać się wcześniej i zabrać na nią bliską osobę, która będzie przy Tobie w trakcie wizyty.

  Jesteś tylko jeden krok od zmiany swojego życia na lepsze. Zadzwoń teraz pod nr tel. +48 604 990 815 i zapisz się na konsultację.