Bezpieczne podcięcie wędzidełka

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
20.01.2020

Nieprawidłowa wymowa niektórych głosek. Pojawienie się diastemy. Wady ortodontyczne… Za wszystkie te poważne konsekwencje odpowiedzialne może być zbyt krótkie wędzidełko. Problemem tym można skutecznie zapobiec, jeżeli przyczyna zostanie wykryta na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Zadbaj o zdrowie swojej pociechy i udaj się koniecznie do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego.
 

Wędzidełko, czyli… 

…błona śluzowa, która łączy ze sobą dwa elementy, ograniczając tym samym ich ruchomość. Wyróżnić można między innymi wędzidełko wargi górnej i dolnej oraz języka. Pierwsze z nich znajduje się poniżej linii jedynek po stronie wewnętrznej wargi. Z kolei wędzidełko podjęzykowe łączy dno jamy ustnej z językiem. Nieodpowiednia długość obu błon śluzowych sprawia, że pojawić się mogą poważne problemy w przyszłości. W takim wypadku wczesna reakcja jest niezwykle ważna, ponieważ tylko dzięki niej możliwe jest uniknięcie powikłań w przyszłości. Pamiętaj więc, aby zapisywać swoje dziecko na regularne wizyty konsultacyjne już od najmłodszych lat! 
 
 
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
 

Jakie problemy mogą się pojawić? 

Nieodpowiednia długość wędzidełka wargi bardzo często skutkuje powstaniem przerwy między górnymi jedynkami, czyli diastemy. Czasami jest ona tylko nieestetycznym defektem wyglądu uśmiechu, lecz w niektórych wypadkach powoduje wady ortodontyczne, które wymagają kompleksowego leczenia w przyszłości. Można tym negatywnym skutkom łatwo i skutecznie zapobiec, jeżeli problem nieodpowiedniej długości wędzidełka zostanie wcześnie rozpoznany. Błędna artykulacja niektórych głosek na wczesnym etapie życia dziecka jest zjawiskiem normalnym. Jednak jeżeli pociecha w wieku 7 lat dalej niepoprawnie wypowiada dźwięki, jest to sygnał, aby udać się do logopedy. W takiej sytuacji problemem może być nieodpowiednia długość wędzidełka języka, co sprawia, że nie jest możliwa poprawna jego ruchomość. Przez to dziecko nie potrafi odpowiednio wypowiedzieć między innymi głoski ,,r”. Prowadzi to do sytuacji, że wypowiedzi mogą być niezrozumiałe, co tym samym powoduje, że pociecha będzie negatywnie odbierana przez rówieśników. Niepoprawna artykulacja głosek może być również powodem do wstydu. Możesz zaoszczędzić swojemu dziecku tych problemów. Udaj się koniecznie do eksperta, który zaproponuje zastosowanie skutecznych metod.
 

Jak możemy pomóc Twojemu dziecku? 

Nieodpowiednia długość wędzidełka wymaga zdecydowanej reakcji. W takiej sytuacji wykonuje się bardzo prosty i całkowicie bezbolesny zabieg, który polega na znieczuleniu miejscowym, podcięciu wędzidełka i założeniu szwów. Zadbaj o zdrowie Twojej pociechy już dziś i umów wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym! 

 

Co możesz teraz zrobić? 

Szybka reakcja pozwala skutecznie zapobiec pojawieniu się poważnych problemów w przyszłości.Aby umówić się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815 lub wypełnij formularz.