fbpx

3 rzeczy, których nie wiesz o implantach

7 marca 2019

Implanty to nowoczesna i innowacyjna metoda leczenia braków zębowych i bezzębia. Eksperci na całym świecie nieustannie ją udoskonalają, dzięki czemu obecnie niemal 100% zabiegów kończy się pełnym sukcesem. W związku z tym Pacjenci mogą cieszyć się komfortem codziennego funkcjonowania porównywalnym do posiadania własnych zębów. W Polsce rozwiązanie to stosowane jest od kilkunastu lat i w tym czasie zostało docenione przez wielu zadowolonych Pacjentów, którzy dzięki implantom zyskali całkiem nową jakość życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej rewolucyjnej metodzie – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 3 mało znane fakty na temat implantów.

Gliwa fakty o implantach 3 rzeczy, których nie wiesz o implantach Katarzyna Gliwa Stomatologia

1. Implant jest traktowany przez organizm jak własna tkanka

Liczne badania potwierdzają, że 98,9% zabiegów implantologicznych zakończonych jest sukcesem, czyli pełną integracją implantu z kością szczęki lub żuchwy. Tak doskonałe rezultaty są możliwe do osiągnięcia dzięki osteointegracyjnym właściwościom tytanu. Metal ten jest w pełni biozgodny (biokompatybilny). Oznacza to, że organizm traktuje go jak własną tkankę, a nie jako ciało obce. Po wszczepieniu implantu następuje trwający kilkanaście tygodni proces regeneracji, podczas którego implant zrasta się z tkanką kostną. Po tym czasie może funkcjonować w jamie ustnej zupełnie tak jak naturalny ząb, służąc Pacjentowi nawet dożywotnio. Dzięki tym właściwościom implantacja jest całkowicie bezpieczna, bardzo skuteczna, a także stanowi metodę uzupełniania braków zębowych najkorzystniejszą dla zdrowia całego narządu żucia.
 

  Zapisz się na niezobowiązującą konsultację

  Imię (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  2. Próby wszczepienia implantów były podejmowane już 2500 lat p.n.e.

  Zanim opracowano implanty w takiej formie, w jakiej znamy je dziś, ludzie przez tysiąclecia podejmowali liczne próby rekonstruowania utraconych zębów. Najdawniejsze oznaki takich działań zostały odkryte przez archeologów na terenach zamieszkiwanych przez starożytnych Majów w grobowcach liczących 4500 lat. Znalezione tam szkielety w okolicach szczęki nosiły ślady świadczące o tym, że w miejsce utraconych zębów wszczepiono fragmenty kości zwierząt lub muszli morskich poddanych obróbce. Leczenie braków zębowych próbowano przeprowadzać także w Europie. Na terenie dzisiejszej Francji już 300 lat przed naszą erą wykorzystywano w tym celu żelazne gwoździe, którymi mocowano w jamie ustnej korony z drewna lub kości zwierzęcej. Wykute z żelaza imitacje zębów stosowano także w antycznym Rzymie. W epoce renesansu natomiast uznanie zyskały implanty wykonane z kości słoniowej, które wprowadzano w miejsce utraconego zęba natychmiast po jego wyrwaniu. Wszystkie te metody były oczywiście niedoskonałe i pełniły w najlepszym razie funkcję estetyczną, maskując w pewnym stopniu braki zębowe. Niemniej jednak, tak liczne próby leczenia braków w uzębieniu świadczą o determinacji, z jaką człowiek od zarania dziejów dążył do posiadania zdrowych zębów i pełnego, pięknego uśmiechu.

   

  3. Implanty, które znamy dziś zostały opracowane ponad pół wieku temu

  Determinacja ta doprowadziła ostatecznie do powstania rewolucyjnej metody leczenia bezzębia i pojedynczych braków zębowych, jaką są tytanowe implanty zębowe. Ze względu na swoją innowacyjność implanty są aktualnie jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań, zarówno w przypadku bezzębia, jak i pojedynczych ubytków. Kluczowego odkrycia dokonał przypadkowo w 1952 roku szwedzki profesor Per-Ingvar Brånemark. Co ciekawe, naukowiec ten nie był stomatologiem, lecz… ortopedą! Zajmował się badaniami naukowymi nad krążeniem krwi. Podczas jednego z eksperymentów przypadkiem zaobserwował osteointegracjne właściwości tytanu. Wkrótce metal znalazł zastosowanie w stomatologii – w 1965 roku Gösta Larsson został pierwszym pacjentem ze wszczepionym tytanowym implantem dentystycznym.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Dzięki wiekom prób, eksperymentów i badań możliwe okazało się skuteczne i bezpieczne uzupełnianie braków zębowych. Dziś leczenie implantologiczne jest procedurą wykonywaną w renomowanych klinikach dentystycznych w Polsce. Jeśli Ty także borykasz się z problemem ubytków w uzębieniu – rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że wypełnisz formularz lub zadzwonisz pod numer +48 604 990 815, aby umówić się na wizytę i przekonać się, w jaki sposób implanty mogą zmienić Twoje życie na lepsze.

  Posted in Blog by Katarzyna Gliwa | Tags: , , ,