Nowoczesne sposoby walki z bezzębiem

Katarzyna Gliwa
Autor: Katarzyna Gliwa
20.11.2017

Wielu pacjentów borykających się z bezzębiem wie, jak utrudnione może być codzienne funkcjonowanie. W przypadku takich pacjentów proste czynności, takie jak jedzenie czy nawet uśmiechanie się, mogą być bardzo problematyczne. Na szczęście osobom borykającym się z bezzębiem lub posiadającym zęby, które nie nadają się już do uratowania na ratunek przychodzi… nowoczesna stomatologia. Jak odzyskać piękny i zdrowy uśmiech, gdy masz problem z bezzębiem?

Proteza zębowa na implantach

Odpowiedzią są możliwości, jakie daje nam leczenie implantologiczne. Polega ono na wszczepieniu implantów zębowych (małych tytanowych śrub zastępujących korzeń zęba) w kość pacjenta, a następnie przymocowywaniu do nich protezy zębowej. Proteza przymocowana do implantów pełni taką samą rolę, jak naturalne zęby pacjenta. To dzięki temu pacjenci mogą zapomnieć o ruszających się i wypadających protezach podczas śmiechu, kichania czy jedzenia.

Implanty są nazywane potocznie „trzecimi stałymi zębami człowieka” i nie jest tak bez powodu. Komfort pacjentów korzystających z protezy osadzonej na implantach jest znacznie większy niż w przypadku pacjentów korzystających z tradycyjnych protez zębowych.

Dlaczego proteza na implantach cieszy się aż taką popularnością?

 Zastosowanie protezy zębowej na implantach rozwiązuje wszystkie problemy osób, które wcześniej korzystały z tradycyjnych rozwiązań. Pacjent po leczeniu implantologicznym może bez obaw spożywać ulubione potrawy, śmiać się i funkcjonować, bez strachu, że jego proteza nagle zostanie uszkodzona lub wypadnie. To doskonałe rozwiązanie dla wymagających pacjentów, którzy cenią sobie komfort codziennego funkcjonowania.

Dodatkowo implantologia to bardzo dobrze udokumentowana dziedzina stomatologii, a wszczepianie implantów zębowych kończy się powodzeniem nawet w 95% przypadków. To właśnie z tego powodu pacjenci cenią sobie ten rodzaj leczenia bezzębia.

Zalety protez na implantach

Życie z protezą na implantach

Należy pamiętać, że posiadanie protezy zębowej mocowanej do implantów nie zwalnia pacjenta z prawidłowej higieny jamy ustnej. Podobnie, jak w przypadku stałych zębów, tak i w przypadku protezy na implantach należy odpowiednio dbać o higienę oraz odbywać wizyty higienizacyjne i kontrolne u stomatologa.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.