fbpx

Nowoczesne sposoby walki z bezzębiem

20 listopada 2017

Nowoczesne sposoby walki z bezzębiem

Wielu pacjentów borykających się z bezzębiem wie, jak utrudnione może być codzienne funkcjonowanie. W przypadku takich pacjentów proste czynności, takie jak jedzenie czy nawet uśmiechanie się, mogą być bardzo problematyczne. Na szczęście osobom borykającym się z bezzębiem lub posiadającym zęby, które nie nadają się już do uratowania na ratunek przychodzi… nowoczesna stomatologia. Jak odzyskać piękny i zdrowy uśmiech, gdy masz problem z bezzębiem?

 

K.Gliwa 17 Nowoczesne sposoby walki z bezzębiem Katarzyna Gliwa Stomatologia

 

Proteza zębowa na implantach

Odpowiedzią są możliwości, jakie daje nam leczenie implantologiczne. Polega ono na wszczepieniu implantów zębowych (małych tytanowych śrub zastępujących korzeń zęba) w kość pacjenta, a następnie przymocowywaniu do nich protezy zębowej. Proteza przymocowana do implantów pełni taką samą rolę, jak naturalne zęby pacjenta. To dzięki temu pacjenci mogą zapomnieć o ruszających się i wypadających protezach podczas śmiechu, kichania czy jedzenia.

Implanty są nazywane potocznie „trzecimi stałymi zębami człowieka” i nie jest tak bez powodu. Komfort pacjentów korzystających z protezy osadzonej na implantach jest znacznie większy niż w przypadku pacjentów korzystających z tradycyjnych protez zębowych.

 

 

Dlaczego proteza na implantach cieszy się aż taką popularnością?

 Zastosowanie protezy zębowej na implantach rozwiązuje wszystkie problemy osób, które wcześniej korzystały z tradycyjnych rozwiązań. Pacjent po leczeniu implantologicznym może bez obaw spożywać ulubione potrawy, śmiać się i funkcjonować, bez strachu, że jego proteza nagle zostanie uszkodzona lub wypadnie. To doskonałe rozwiązanie dla wymagających pacjentów, którzy cenią sobie komfort codziennego funkcjonowania.

Dodatkowo implantologia to bardzo dobrze udokumentowana dziedzina stomatologii, a wszczepianie implantów zębowych kończy się powodzeniem nawet w 95% przypadków. To właśnie z tego powodu pacjenci cenią sobie ten rodzaj leczenia bezzębia.

K.Gliwa 42 Nowoczesne sposoby walki z bezzębiem Katarzyna Gliwa Stomatologia

 

Zalety protez na implantach

 •  imitują naturalne zęby i pełnią taką samą funkcję,
 •  są bardzo komfortowe w użytkowaniu (nie wypadają, nie ruszają się),
 •  zapobiegają całkowitemu zanikowi kości,
 •  nie ma możliwości, aby wypadały podczas jedzenia czy kichania,
 •  poprawiają estetykę twarzy,
 •  pozwalają na spożywanie każdego rodzaju posiłków, nawet tych twardych,
 •  nie blokują podniebienia, dzięki czemu pacjent w całości odczuwa pełny smak spożywanych pokarmów,
 •  łatwo się do nich przyzwyczaić,
 •  wprawiają w lepsze samopoczucie wynikające z komfortu psychicznego, jaki pacjent zyskuje dzięki stabilnym zębom.

 

Życie z protezą na implantach

Należy pamiętać, że posiadanie protezy zębowej mocowanej do implantów nie zwalnia pacjenta z prawidłowej higieny jamy ustnej. Podobnie, jak w przypadku stałych zębów, tak i w przypadku protezy na implantach należy odpowiednio dbać o higienę oraz odbywać wizyty higienizacyjne i kontrolne u stomatologa.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

  Imię (wymagane)

  Nazwisko

  Adres email

  Numer telefonu (wymagane)

  Treść wiadomości

  My też nie lubimy spamu


  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Posted in Blog by Katarzyna Gliwa | Tags: , , ,